Out of Order - kompletní návod

  2:19aktualizováno  2:41
Out of Order je skvělá nedávno vydaná freeware adventura. Je kvalitní nejen co do zpracování, ale i do rozsahu – a její dokončení dá jednomu pořádně zabrat. Proto je tu náš obsáhlý návod.

Out of Order je skvělá nedávno vydaná freeware adventura. Je kvalitní nejen co do zpracování, ale i do rozsahu – a její dokončení dá jednomu pořádně zabrat. Proto je tu náš obsáhlý návod.

Out of Order V Hurfordově pokoji nejprve seberte jeho jediné CD ze zdi a použijte ho na hi-fi věž. Seberte ze zdi ještě kousek lepivé hmoty Stuff-Stik. Použijte dveře a seberte kliku, která z nich upadla. Použijte je ještě jednou, abyste se dostali ven…

Počkejte, až se za vámi dveře zavřou, a přečtěte si své jméno (Hurford Schlitzting). Pokračujte až na levý konec chodby. Podívejte se na monitor počítače na zdi. Pak ho použijte nebo si s ním promluvte, výsledek je stejný. Dialog veďte tak, aby se vám počítač zeptal na jméno. Teď využijte znalosti nabyté čtením jmenovek a uveďte své pravé jméno, dostanete za ně výměnou ID kartičku. Vraťte se zpět před své dveře a tentokrát vyražte doprava. Přivolejte si výtah, vejděte dovnitř, použijte ID kartu a svezte se dolů do města.

Čeká vás malé vymývání mozků: prohlídku města totiž musíte začít nasloucháním hlasu z obrovských reproduktorů v jakési aule (vedou tam šipky, rozhodně to najdete :o). Mluvte s hlasem dokud vám nedojdou témata, pak se pokuste odejít. Proberete se s totálně vymytým mozkem opět u sebe v pokoji, bez vůle cokoliv podnikat a opouštět tyto komfortní čtyři stěny, pokud od vás město nebude něco chtít.

Out of Order Naštěstí máte u sebe své kouzelné CD. Přehrajte si ho znovu ve věži, abyste se trochu probrali a mohli opustit své vězení. Vyjděte ven a jděte nejprve k počítači. Koukněte se na dveře a pak si s nimi promluvte – následuje krátký dialog se Sylvií. Pokračujte k výtahu, svezte se s ním a vydejte se doleva do obchodního centra.

V obchodním centru nejprve zaplujte do obchodu jménem Bob’s Piles. Promluvte si s prodavačem, pak obchod opusťte a vydejte se do uličky za ním. Prozkoumejte dvakrát obsah krabic, získáte booklet k Motorovému Trollovi a záruku. Jděte do nemocnice a v čekárně dvakrát prozkoumejte krabici s hračkami – získáte autíčko a panenku. Pokračujte do ordinace. Použijte transformátor tolikrát, až ho totálně spálíte, pak si ho vezměte. Promluvte si s doktorem, dozvíte se, že když dokážete, že máte auto, můžete získat bumper sticker. Seberte ještě z koše rukavici a vraťte se zpátky do Bob’s Piles.

Out of Order Ukažte Bobovi nejprve záruku, následně mu ukažte ještě spálené dráty z transformátoru. Dostanete Motorového Trolla. Pokračujte do zadní části obchodního centra. Podívejte se na obrazovku, uvidíte tam Sylvii. Zajděte do Diner Mo’s a promluvte si s Deirdrem. Když se budete bavit o Panelu, zaznamenejte si dvojpísmenný kód, ten je pokaždé jiný a náhodně generovaný. Deirdre ho prozrazuje v jedné ze svých odpovědí, bude to něco jako IX, SI apod. Pak se ho zeptejte na undergroundové noviny – ukáže vám tajný vchod v uličce u nemocnice.

Projděte tunelem a sejděte po schodech. Promluvte si s Urbanem Leopardem a vezměte z hromady papírů starší číslo Radio Times. Podívejte se na ně v inventáři a přečtěte si všechny články. Pozornost věnujte hlavně rubrice Práce a článku o volných lístcích. Jděte do obchodu Bob’s Piles a promluvte si s Bobem o práci. Jste přijati – a navíc dostanete rovnou první balíček k doručení.

Out of Order Pokračujte do hospody. Vezměte si „autentickou“ minci a zkuste s ní odejít – nepovede se vám to. Promluvte si s barmanem, pak použijte minci na Gregora. Vezměte senzor a přemístěte ho na vrchol hracího automatu. Použijte minci znovu na Gregora a objednejte si dietní Colu. Dostanete ji i s brčkem navrch.

Zajděte do doktorovi a použijte brčko na Coca-Colu. Hurford se napije – a teprve teď vám doktor uvěří, že jste opravdu nemocní a začne zkoumat, co že vám to vlastně je. Výborná příležitost ukrást mu skalpel. Ten použijte v inventáři na ID kartu, následně na panenku, pak použijte svou fotku na vykuchanou panenku a celé kombo použijte na autíčko. S tím se vydejte k Sylvii. Promluvte na její dveře, čímž ji přimějete otevřít. Mluvte s ní dokud neprozradí, čím se zabývá. Řekněte jí, aby chvilku počkala, načež jí dejte panenku s vaší fotkou v autíčku. Odejděte pryč z obrazovky a zase se vraťte – dostanete fotku svého „uměleckého díla“. Co je ale důležitější, můžete ji předvést doktorovi, který vám uvěří, že skutečně máte auto, díky čemuž získáte věcičku jménem bumper sticker.

Out of Order Nyní se vydejte směrem ke kancelářským budovám – vraťte se k výtahu a jděte po cestě doprava. Na zdi visí cedule REMEMBER THAT EVERYTHING IS OK. Zkuste ji sebrat – získáte poslední dve písmena. Vejděte do dveří a použijte na robo-recepčního balíček od Boba. Dále vyřízněte skalpelem poukázku na hamburger zdarma u Diner Mo’s z plakátu tohoto jídelního zařízení. Podívejte se též na vyhlášku, dozvíte se o uživatelských jménech a sedmipísmenných heslech.

Vejděte do kanceláře organizátora meetingů. Seberte pero, které je na knihovničce, a pohled na nástěnce. V inventáři se na něj pořádně podívejte – Hurfordovi se podaří přeložit si heslo U472BMT. Použijte počítač a zadejte dvojmístný kód od Deirdreho. Pak použijte nedávno dekódované heslo. Použijte počítač znovu a vyvolejte si Lookout Express. Přečtěte si nové a odeslané zprávy, dozvíte se o doktorovi a TownDate systému. Pak pošlete zbrusu novou zprávu společnosti Accomodation Computers, že TownDate opět funguje. Počítač zase opusťte a vraťte se k velkému terminálu vedle Sylviina pokoje. Promluvte si s ním, dostanete formulář. Promluvte si s ním znovu a dostanete dva další. Zaklepejte na Sylvii a dejte jí jeden z nich, aby ho vyplnila.

Out of Order Jděte do Diner Mo’s a využijte své poukázky na hamburger zdarma. Prozkoumejte ho v inventáři, objevíte uvnitř kus okurky velikosti padesátipence. S ní jděte do hospody a použijte ji na hrací automat. Seberte panel, který byl předtím zablokován robotem a vezměte si šroubovák.

Jděte do místnosti před velkým sálem, kde byl uspořádán meeting, a použijte na nápis nad bezpečnostním systémem nejprve bumper sticker. Pak polepte Stuff-Stikem písmenka OK a přilepte je na to samé místo, načež použijte na celý tenhle mix Motorového Trolla – získáte heslo DEFAULT. Promluvte si s elektronickým zařízením a tohle heslo mu řekněte a projděte dveřmi. Uvnitř se podívejte na předmět v prvním slotu, načež na ten druhý použijte své kouzelné CD. Pak zmáčkněte tlačítko pod pravou obrazovkou, abyste vypnuli levý CD přehrávač a mohli tak vzít levé CD.

Out of Order Pokračujte do tajné skrýše v uličce, promluvte si s Urban Leopardem o doktorovi. Prozradí vám tajemství dveří pod rampou, dá vám k nim dálkové ovládání, bohužel ale zapomněl čtyřmístný kód. Motorový Troll vám tady nepomůže, takže musíte heslo odhalit systémem pokus-omyl. Každou hru je jiné, náhodně generované. Mačkejte všechna čísla – jedno z nich nevydá zvuk „Clunk“ ale „Click“. To je první správné číslo. S ním pak vždy začínejte a zkoušejte všechny možné další kombinace…

Až se vám podaří dospět ke správné kombinaci, vejděte do otevřených dveří a v pokoji vezměte kazetu. S ní se vraťte zpět do své ložnice. Použijte šroubovák na plastikový panel po straně hi-fi věže a následně použijte dráty připojené k motoru. Pak použijte dráty a spojte záporné s kladnými. Použijte kazetu na věž a potom CD z kontrolního pokoje na kazetu. Tu si opět vezměte. Máte na ní nahrán záznam hlasu z meetingu. Vraťte se s ní k Urban Leopardovi a promluvte si s ním o sobě. Použijte kazetu na doktorův starý kazeťák. Až dokončíte rozhovor s Urbanem, dejte mu ještě vyplnit TownDate formulář.

Out of Order Podívejte se na oba vyplněné formuláře v inventáři a připište k nim několik údajů perem. Pak je dejte počítači nacházejícímu se vedle Sylviina bytu. Sylvia opustí byt a vydá se do hospody. Vraťte se ke skrytým dveřím v uličce a promluvte si s Urbanem. Podívejte se na zvláštní ovál, pak si promluvte s Urbanem, abyste se ho zbavili, a následně s doktorem – dozvíte se, že potřebuje baterii.

Jděte k Bobovi – dozvíte se, že baterie bohužel nemá, poslední prodal nedávno komusi z podlaží 162. Vyjeďte tam tedy výtahem a jděte k Sylviině pokoji. Dovnitř se dostanete použitím rukavice na panel. Vevnitř použijte drink na její oheň a Hurford už sám sebere baterky. Ty doneste doktorovi – řekne vám, že potřebuje vodu, a dá vám trychtýř. Jděte zpět do kancelářského bloku, ukažte opět recepčnímu balíček, projděte dále a vejděte do koupelny. Použijte baterii na automatické umyvadlo. Bohužel bude ukradena…

Out of Order Vyjděte k recepci, chytne vás stráž a zavře vás do pokoje. Zkuste ji přesvědčit, že problém je jinde, ale nenechá se. Vezměte si ze zdi nový kousek Stuff-Stiku a otevřete dveře. Stráž k vám bude zády. Máte asi dvě nebo tři sekundy na to sebrat malou plastovou věc v zadní kapse jeho kalhot. Pak znovu otevřete dveře a použijte na ně Stuff-Stik. Po chvíli se na vás stráž otočí – nabídněte mu žvýkačku. Udělá se mu špatně a zmizí – a vám se doporučuje udělat to samé pomocí výtahu a ID karty strážce.

Vraťte se k doktorovi a promluvte si s ním. Pošle vás opět do umývárny v kancelářské budově, zkuste dostat baterii z umyvadla. Opět přijde stráž, opět se před ní Hurford automaticky schová. Projděte zpět oválem a promluvte si s doktorem. Pošle vás na zbrusu nové místo, kde se konečně dozvíte, jak to všechno bylo. Ale nejsou to dvakrát příznivé zprávy…

Konverzujte chvíly s Thridem, pak mu jednu ubalte a projděte dovnitř programu. Pozkmoumejte sekvence a vejděte dovnitř blikajícího čtverce na pravé stěně. Spravte blikající sekvenci na panelu na levé straně a vyčkejte příchodu Thriddyho. Pak už jen konverzujte a konverzujte až do samotného nepříliš optimistického závěru.

Autor:
 
Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Najdete na iDNES.cz