Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

aktualizováno 
Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Botanicula - nová hra od Amanita Design

Český tým Amanita Design patří k těm nejúspěšnějším nejen na české, ale i zahraniční nezávislé herní scéně. Již hra Samorost 2 si odnesla několik prestižních zahraničních cen za audiovizuální zpracování a Machinarium patřilo k celosvětově nejúspěšnějším adventurám roku 2009. V loňském roce spolupracovali například na filmu Kuky se hrací. V současnosti tým pracuje na dvou hrách: třetím pokračování Samorostu a adventuře Botanicula.

A právě z Botaniculy nyní uveřejnili ukázkové video. Oproti předchozím titulům bude hra o něco barevnější. Na hráče čeká pět hrdinů: pan Makovice, pan Větvička, pan Pírko, pan Houba a pan Dýně, kteří budou zachraňovat vzácné semínko.

Pokračování série Playboy

Český tým Nitromsoft Entertainment Renaissance vstává z mrtvých. Starší hráči si možná vzpomínají na jejich lehce provokativní tituly Playboy 2002 a jeho pokračování Playboy 2003, v nichž jste museli svést dívky za pomoci různých taktik. Tým pracuje na pokračování, které nabídne přepracovaný systém ovládání, složitější RPG systém a autentické (!) dívky.

Herní soundtracky za akční cenu

V USA začaly vánoční výprodeje. Pokud patříte k fanouškům nezávislých her, můžete si během dneška zakoupit deset soundtracků z titulů jako: Super Meat Boy, Cobalt, Minecraft nebo VVVVVV. Jak už se stalo tradicí, můžete zaplatit libovolnou částku (minimálně jeden dolar). Za deset dolarů získáte dokonce 17 alb. Stahujte odsud.

Rekordní počet účastníků Indipendent Games Festivalu

Do 14. ročníku Independent Games Festivalu, největší přehlídky nezávislých her, se příhlasil rekordní počet 570 her. Velký nárůst zaznamenala zejména kategorie her pro tablety a mobilní telefony. V lednu 2012 se dozvíme finalisty v jednotlivých kategoriích, z nichž vzejdou vítězové v březnu příštího roku.

Nové levely do Knytt Stories

Pokud jste fanoušky dnes již téměř legendární arkády Knytt Stories, máme pro vás tip na čtyři nové mapy včetně návodu na procházení. Nezapomeňte si ovšem nainstalovat nejnovější verzi hry. Stahujte odsud.

Autor:
 
Témata: Tablet

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Najdete na iDNES.cz