Nejočekávanější freeware hry pro zbytek roku 2005

  12:00aktualizováno  12:07
Rok 2005 se nachází zhruba ve své polovině - prozkoumali jsme tedy pro vás, co se v současné chvíli kutí v českých a slovenských vývojářských kuchyních a co by mohlo dorazit mezi hráče ještě letos.

Od vydání posledního souhrnného článku týkajícícho se nejočekávanějších freeware her pro rok 2005 již uběhlo takřka půl roku, tudíž nastal ten pravý čas podívat se na hry, jež nás ještě v letošním roce čekají. Přivítejte desítku zajímavých freewarových projektů, které by měly v období nadcházejícího půlroku spatřit světlo světa. Zároveň se omlouvám všem, na jejichž projekt se snad nedostalo či jsem na něj pozapomněla. Není totiž vyloučeno, že her bude vydáno daleko víc, sami tvůrci však často nemají jasnou představu o datu vydání a mnozí se nechtějí ani žádným nikterak zavazovat.

Klášter na krají lesa
Error games
Již v průběhu minulého roku vydali čeští Error Games svoji debutovou hru Kláštěr na kraji lesa, aby ji však po několika málo dnech zase stáhli. Objevilo se totiž několik málo chyb a rovněž myšlenka celý projekt podstatně prodloužit a vylepšit, což pochopitelně znamenalo celkové překopání scénáře, grafiky a v podstatě kompletně celé hry. V současné chvíli se tvůrci nacházejí zhruba v půli cesty, přičemž se dušují, že do konce roku by vše mělo být hotovo, jak ostatně napovídá i datum vydání na samotné homepage. Těšit se milovníci adventur mohou na slibovaný dabing, příjemnou 2D grafiku a spoustu dalšího.

Nejočekávanější freeware hry 2005 Nejočekávanější freeware hry 2005

Cardhalia
Calimero Industries
Již notnou dobu tvořený dungeon ze staré školy týmu Calimero Industries se blíží ke svému finálnímu dokončení. Ačkoliv tomu mnozí nevěřili, podle informací samotných autorů se projekt v současné chvíli nachází ve dvou třetinách vývoje a hráči by si jej měli možnost zahrát ještě letos o prázdninách. Kolik je na tom pravdy se dozvíme již zanedlouho, jisté však je, že v současné chvíli probíhá intenzivní betatesting a upravování nalezených chyb. Doufejme, že tvůrci nic neuspěchají, všechno pěkně vyladí a do rukou hráčů se dostane příjemně hratelné dílko bez nepříjemných bugů.

Nejočekávanější freeware hry 2005 Nejočekávanější freeware hry 2005

Sickle
Vkapse Software
Český nezávislý tým Vkapse Software se proslavil především svým debutovým dílkem Želvíci, což byla zajímavá hopsačka spíše pro menší hráče s charakteristickou kreslenou grafikou. Ta zůstala zachována i do dalších projektů, jednímž z nich je právě Sickle. Lidé bez kvalitního připojení k internetu si zde bohužel příliš neužijí, projekt je totiž orientován zejména na komunitu hráčů vyžívajících se v multiplayerových soubojích. Těm pak bude nabídnuto několik různých postaviček a zbraní.

Nejočekávanější freeware hry 2005 Nejočekávanější freeware hry 2005

Dostihy 2005
Nextcorp software
Původně s číslovkou 2004, také příjemné převedení oblíbené deskové hry Dostihy a sázky na monitory počítačů se blíží svému finálnímu dokončení. Hra nabídne příjemné grafické zpracování, ne nepodobné své předloze, přičemž se tvůrce zaměřuje především na ty oblasti, jež samotná desková hra nabídnout nemůže – jako je třeba hra po internetu a spousta dalšího. Již mnoho let stará desková zábava tedy znovu nabude na své přitažlivosti snad ještě do konce letošního roku.

Nejočekávanější freeware hry 2005

DeMorte
NiHiLiS
Veškeré naděje adventurní komunity začaly před nedávnem umírat a to poté, co jediný člen vývojářského týmu oficiálně ohlásil zrušení svého nadějného hororového dílka DeMorte. Jak se však záhy ukázalo, vše nebylo tak horké jak se zprvu zdálo a takřka záhy po oficiálním ukončení adventury přišlo jeho okamžité obnovení. Zajímavé dílko, jež by rozhodně mělo jít ve šlépějích vydařeného Mrtvého města by tak s trochou štěstí mohlo spatřit světlo světa ještě letos.

Nejočekávanější freeware hry 2005  

Panzermeister
The Dobrovod
Další z řady jednoduchých minihříček vývojáře říkajícího si The Dobrovod. Penzermeister není ani zdaleka ničím zlomovým, ačkoliv si své obdivovatele rozhodně najde. Reinkarnována je zde totiž stará dobrá bitva, již svádí dvojice tančíků na všemožně pokrouceném terénu. Ruku v ruce s jednoduchým konceptem se nese rovněž i jednodušší zpracování – ani to však nebrání tomu, aby si hra své místečko mezi desítkou nejočekávanějších her pro zbytek roku rozhodně našla.

Nejočekávanější freeware hry 2005 Nejočekávanější freeware hry 2005

Billiard Simulator
Darxide Games
Také tvůrci Billiard Simulator, Darxide Games, se pozvolna blíží k cílové pásce, což bezpochyby uvítají především milovníci kulečníku, jímž je hra bezpochyby alespoň částečně určena. Právě a jedině tuto hru si zde budeme moci totiž vyzkoušet a to v celkově dvou odlišných prostředích. Příjemná grafika, slibovaná stylová muzika a snad také dobrá hratelnost – co dodat? Těšíme se!

Nejočekávanější freeware hry 2005 Nejočekávanější freeware hry 2005

Hrady
SG Software
Snad nejblíže dokončení ze všech již zmiňovaných titulů je zajímavá hra jménem Hrady, ne nepodobná jiné, rovněž české a velice oblíbené hře jménem Mravenci. Jak hráči, tak i počítačem ovládanému oponentovi bude přidělen jeden hrad, přičemž cílem je pochopitelně zničit ten druhý. K tomu bude k dispozici celá řada kouzel a vojenských jednotek, mezi nimiž budete mít na výběr. Doufejme, že tedy tvůrci své dílko ani o kousek neodloží a dočkáme se jej již vskutku zanedlouho.

Nejočekávanější freeware hry 2005

Fallout Tycoon 2
Vault-tec
Na pokračování příjemné budovatelské strategie pracují Vault-tec již vcelku dlouhou dobu a ačkoliv je to takřka k neuvěření, sám leader týmu se dušuje, že by hra měla spatřit světlo světa ještě letos na Vánoce. Prozatím mu to nemáme důvod nevěřit, třeba nás skutečně velice mile překvapí. K dispozici je prozatím jen jediný obrázek, na němž lze spatřit onen vizuální pokrok, který tvůrci udělali. Snad nám tedy Vault-tec připraví příjemné vánoční překvapení.

Nejočekávanější freeware hry 2005

Past Now Future
Design Studio
Aby to nevypadalo že zanedbávám naše východní sousedy, je třeba uvést alespoň jeden ryze slovenský projekt. A nebyla by rozhodně lepší volba než právě nadějná tahová strategie Past Now Future. Jak napovídá samotný název, hra bude sestávat z celkově tří etap – minulosti, současnosti a budoucnosti. Pro všechny nedočkavce je již k dispozici betaverze, přičemž na září slibují autoři první hratelné demo.

Nejočekávanější freeware hry 2005 Nejočekávanější freeware hry 2005

Další projekty, jež by mohly být dokončeny ještě letos: Lightspeed, Telecí příběh, Monument Builder, Ťupové, Billiard Challenge

Autor:
 
Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz