Nejočekávanější české a slovenské hry pro rok 2006

  12:00aktualizováno  19. ledna 12:50
Předešlý rok 2005 byl každopádně bohatý co se týče kvalitních freewarovek, jak to však vypadá s tím nadcházejícím? Jaké gamesky nás čekají a neminou? Čtěte náš přehled.

Rok 2005 co se týče freeware her byl vskutku štědrý a jak se tak zdá, budeme mít doufám možnost říct to samé na konci toho současného. V přípravě je totiž několik vskutku kvalitně vypadajících projektů, které si každopádně zaslouží vaši pozornost. Jestliže jste tedy zvědaví, cože nás v následujících měsících čeká, čtěte dále. (Jen podotýkám, že se jedná pouze o orientační seznam. Každopádně neručíme za to, že všechny zmíněné hry opravdu v roce 2006 vyjdou.)

First Encounter

Jedná se o bezpochyby jednu z nejvíce očekávaných českých her a to již po dlouhých několik měsíců. Žánrově spadá First Encounter do kategorie akcí, přesněji těch začleněných do období první světové války. Do rukou se vám tedy dostane spousta dobových zbraní, které si budete užívat za nabídnuté frakce na některé z map. Milovníci singleplayeru pak budou nejspíše zklamáni, neboť First Encounter je zaměřen primárně na hru více hráčů po internetu či síti LAN.

FirstEncounterFirstEncounter

In Da School

Již velice dlouhou dobu je v přípravě adventurka In da School. Nejedná se ani tak o přespříliš rozsáhlé dílko, mnohé milovníky adventu bezpochyby zaujme příjemná ručně kreslená grafika. Příběh je pak velice snadný – musíte se dostat ze školní budovy, kde jste uvězněn. V současné chvíli je hotova již většina hry, čeká se pouze na naprogramování, k němuž bude s největší pravděpodobností využit český WME engine.

BranaDoBudoucnostiBranaDoBudoucnosti

Nadržení

Jistě mi dá valná většina pánského osazenstva našich čtenářů za pravdu, když prohlásím, že kvalitních erotických her není nikdy dost, přičemž nadržení slibují opravdu kvalitní zážitek. K dispozici budete mít celkově stovku ženských a stovku mužských hrdinů, s nimiž se můžete alespoň virtuálně seznamovat. Postupem času se vám navíc budou otevírat nové možnosti jako je šmírování, znásilňování či možnost vidět některou ze slečen(pánů) takřka či úplně nahou.

InDaSchoolInDaSchool

Pět Vražedných Démonů

Bezkonkurenčně nejlepší českou volně šiřitelkou adventurou uplynulého roku 2005 bylo očekávané dílko Pět Kouzelných Amuletů od Off Studia. To v současné chvíli vedle pokračování již zmíněné adventury pracuje právě na dílku nazvaném Pár Vražedných Démonů, které bude podstatně odlehčenější, než tomu bylo v případě Amuletů. Více informací bohužel není k dispozici a my se tak můžeme o celkovém obsahu, stejně jako datu vydání jen dohadovat.

5vrazednychDemonu5vrazednychDemonu

Telecí příběh

Nadějná adventurka týmu pod vlivem se objevila minimálně jednou při vyhlašování těch nejočekávanějších her minulého roku. I přes to ale nebyla bohužel dokončena, stejně jako o ní nejsou prakticky žádné nové informace což je každopádně škoda. Doufejme tedy že projekt stihnou tvůrci dokončit alespoň v průběhu roku 2006. Jen pro připomenutí, adventura by měla disponovat profesionálním dabingem, stejně jako stylovou ručně kreslenou grafiku a zajímavý příběh.

TelecíPříběh

DeMorte

Ještě před několika málo týdny to vypadalo s DeMorte, stejně jako celým týmem NiHiLiS opravdu špatně. Internetem se totiž začala šířit zpráva o uložení projektu k ledu, což bezpochyby žádný milovník freeware her nenesl snadno. Naštěstí se ale vše obrátilo k dobrému a na hororovém DeMorte se stále pracuje. Co se týče dějové linie, pro tu byla zvolena povídka V horách šílenství od Howarda P.Lovercrafta, jíž se Narco velkými doučky inspiroval. Stejně jako tomu je v případě In Da School, také DeMorte poběží na šikovném WME enginu.

DeMorteDeMorte

Air Captains

Stejně jako NiHiLiS, rovněž tým Sgames po mnoho měsíců vypadal, že již definitivně zanikl všechny rozpracované projekty jsou nadobro ztraceny. Naštěstí však není vše tak černé, jak se mohlo zprvu zdát a před nedávnem se členové opět pustili do práce a to doslova v děsivém tempu. Jestliže jim to tedy ještě nějakou dobu vydrží, nemuselo by být vydání v průběhu letošního roku až tak nereálné. Všichni milovníci leteckých simulátorů se tedy mohou těšit na patnáctku modelů a osmičku map, které by co do rozlohy neměly rozhodně patřit mezi malé.

AirCaptainsAirCaptains

Ruler Empire 2

Pokračování strategie Ruler Empire již začíná nabývat jasnějších rysů. Žánrově se bude jednat o tahovou strategii se značně vylepšenou grafikou, enginem a hudbou. V průběhu každého tahu tedy budete mít možnost udělat vždy nějakou akci, přičemž cílem bude dobývání okolních panství, které vám otevřou nové možnosti a zejména zvětší dostupný prostor pro stavbu budov. Řečí čísel se můžeme těšit na 15 budov, čtveřici jednotek, několik kampaní a snad i multiplayer.

RulerEmpireRulerEmpire

Until I´m gone

Další z rozsáhlé kategorie očekávaných adventur pro letošní rok je také Until I´m gone. Hlavním hrdinou není nikdy jiný než manažer Nathan, který kvůli se kvůli své milence musí vzdát doma strávených Vánoc a vydat se směrem do malebné podhorské vísky, kde nakonec musí i přes nechuť strávit celou noc. Dle slibů autorů by měla konečná verze hry obsahovat více než 55 scén, kvalitní a pořádně rozsáhlý scénář, stejně jako pořádně hororovou atmosféru, která k takovému horskému městečku, díky vichřici odříznutému od světa každopádně patří. Datum vydání duben 2006 bude doufejme dodrženo.

UntilUntil

Brána do Budoucnosti

V pořadí již třetí kousek využívající český WME engine je právě Brána do Budoucnosti. Příběh je vpravdě smutný. Hlavnímu hrdinovi se totiž nejdříve rozvedou rodiče, aby následně oba za nešťastných okolností zemřeli. Jedinou světlou myšlenkou pak zůstává tajemná Brána, o níž si dopisoval otec s matkou v dopisech. Když se odstěhuje za dědečkem, který mimochodem také umírá, souhrou šťastných náhod objeví právě ono tajemné místo. A co bude dál? To si již budeme muset počkat na vydání, které bude snad již záhy.

BranaDoBudoucnostiBranaDoBudoucnosti

Autor:
 
Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Najdete na iDNES.cz