Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Nejlepší české hry roku 2005

  1:18aktualizováno  1:46
Jaké byly ty nejlepší české freewarové hry uplynulého roku? To se dozvíte v našem přehledu, ve kterém vám nabídneme 15 nejkvalitnějších titulů v jednotlivých žánrových kategoriích.

V porovnání s předchozím byl sice uplynulý rok na české freeware hry početně chudší, ale díky titulům jako Cardhalia, Space Merchants: Conquerors a 5 kouzelných amuletů nás tento fakt vůbec nemusí mrzet. Mimo tradiční zásobárnu výborných her ze soutěže Becherovka Game se letos v žebříčku objevilo hned několik zástupců ze soutěže Koncept Revue, ve které nešlo ani tak o kvalitu zpracování, jako spíše o hratelnost a originalitu. Pravidla Hmoty, Sammyho putování či Man in the Rain přitom dokázali své konkurenty z BG překonat. Přijměte tedy pozvání k hostině, na které najdeme ty nejlepší lahůdky, které nám v roce 2005 nabídla česká nezávislá scéna.

Tento přehled je sestaven na základě hlasování redaktorů PH a byly do něj zařazeny všechny hry, na něž u nás vyšla v uplynulém roce recenze (proto zde najdeme i hry staršího data). Hra byla zařazena do stejného žánru jako její recenze. 


 

Podobně jako Cardhalia, i 5 kouzelných amuletů patřilo mezi dlouho očekávané hry. 5KA si odnesla spoustu zahraničních ocenění za nejlepší adventuru roku a její recenze vyšla netradičné přímo na Bonuswebu. Svou rozsáhlostí, zpracováním a příběhem neměla letos mezi adventurami žádného konkurenta. Na druhém místě překvapivě skončil příspěvek z Koncept Revue Pravidla Hmoty, jenž zaujal především netradičním zpracováním kombinujícím animovaný film s plastelínovými figurkami a klasickou adventurou. Třetí příčka patří nejnovějšímu dílu ze série Život není krásný s podtitulem 666. I rok 2005 dokázal, že Česko je zemí adventurám zaslíbenou.

Česká adventura roku 2005

5 kouzelných amuletů
Výrobce:
OFF Studio 5 kouzelných amuletů Vítězný pohár

Hra Vás chytne velmi poutavým příběhem, logickými úkoly a pestrými dialogy. Jak jsem již zmínila výše mezi free hrami je i grafika na velmi dobré úrovni a hudebnímu doprovodu nelze nic vytknout. Troufám si říci, že tato hra bude aspirovat na jednu z nejlepších plných her tohoto roku, a všem milovníkům adventur ji mohu jen doporučit. I přes pár věcí, které jsem na hře kritizovala, jsem zvolila toto hodnocení, ovšem berte na vědomí, že toto hodnocení je v porovnání s free hrami, nikoliv současnými komerčními adventurami.
recenze a download

Další kandidáti

Pravidla Hmoty
Pravidla Hmoty
Výrobce:
Camera Obscura

Zajímavá interaktivní pohádka Pravidla Hmoty nemá klasické 2D ručně kreslené či mnohdy dosti nevkusné a statické 2D renderované zpracování. Vše okolo, hlavním hrdinou počínaje, je totiž vytvořeno z plastelíny. Samotný hlavní hrdina působí na první pohled dosti podivně a to je také jeho obrovské trápení. Mnozí odhadují, že se jedná o pouhou špínu, původcem jeho podivného vzhledu jsou však rodiče, neboť byli každý z nich jiné barvy, což není příliš obvyklé. A tak se náš panáček z plastelíny pouští do světa, aby zjistil všechna tajemství hmoty.

recenze a download

Život není krásný 666
Život není krásný 666
Výrobce:
Martin Pohl

Celkově na freeware scéně platí, že do paměti hráčů se daleko sytějším písmem zapíší ty, které oplývají nějakou tou novátorskou myšlenkou, vydařeným technickým zpracováním či hráčskou obec nějakým způsobem šokují a to jak v dobrém tak i špatném smyslu. A právě to se již po několikáté daří jednomu z nejkontroverznějších autorů na české nezávislé scéně - tvůrci série Život není krásný, která má nyní již svůj po dlouhou dobu vyvíjený šestý přírůstek. Život není krásný 666: Flaška tedy opět dokazuje ono pravidlo, že život takového průměrného člověka skutečně nemusí být krásný a může se z minuty na minutu změnit v jeden ošklivý krvavý sen.

recenze a download

Stojí za hřích...


Little World - recenze a download
Drsný čtvrť - recenze a download
Watti - recenze a download


Akční hry ovládly příspěvky z různých vývojářských soutěží. Vítězný Bechtor si odnesl prvenství i v Bechrovka Game a spolu s vítězem logického žánru 13 duchů dělá čest českému vývojářskému programu PETR. Na druhém místě se umístil příspěvek Sammyho putování od CyberGames. Stylová kreslená grafika, černobílý svět a silný příběh navozují atmosféru, za kterou by se nemusela stydět žádná hororová adventura. Ale nedejte se nachytat, stále jde o čistokrevnou akci. Na třetím místě skončil další příspěvek z Becherovka Game Bomba, Bechere. Seshora viděná akce nám přiblíží boj s terorismem v podání speciální jednotky.  

Česká akce roku 2005

Bechtor

Výrobce:
Martin Hanzl
Bechtor Vítězný pohár

"Staň se nájemným zabijákem! Pročisti Zemi od podlých Zorgonů vyrábějících falešné Becherovky! Buď drsný! Buď Bechtor!". Tato slova visela na špinavém letáku, jenž plápolal na zdi místní ruiny. Kdysi to bývala kasárna, ale již nějaký čas se vzduchem prohání letky mimozemských vetřelců a ničí tvou domovinu. Rozhodl ses. Je na čase nasednout do kokpitu tvého letounu a postavit se přesile. Bechtor se opravdu povedl a už dlouho jsem nehrál podobně kvalitní a chytlavou leteckou akci. A musel bych ještě více pátrat v paměti, kdy na mě tato hra navíc mluvila česky.

recenze a download

Další kandidáti

Sammyho putování
Sammyho putování
Výrobce:
CyberGames

Sammyho putování se dělí do dvou levelů, v nichž máte jediný, o to však těžší úkol - přežít po stanovenou dobu, jež vám neustále odtikávají přítomné hodiny. Jeho splnění se vám bude snažit překazit řada nepřátel. Ne snad, že by byli nějak rozmanití. Prakticky se setkáte jen se dvěma druhy, a to havrany, kteří jsou jako vystřižení z nočních můr Alfreda Hitchcocka a krvelačné čičinky, kterým se zřejmě již znechutil Whiskas a zatoužily po čerstvém lidském masu. Samozřejmě, budete se výborně bavit, hladina adrenalinu vám vyroste na maximální možnou míru, ale celá zábava bude mít příliš krátké trvání. To jde sice relativně prodloužit multiplayerem, ve kterém si to po vzoru legendárních Bulánků rozdávají dva hráči proti sobě, chybí zde ale jakákoli pointa PROČ se zabíjet. Jistě - zábava - můžete namítnout. I tak to lze brát. Nicméně nepředpokládám, že by někomu pouze tento důvod stačil. Možná kdyby byl ze hry separován děj a bylo by ponecháno stylové zpracování, více by hře prospěl žánr adventure. Za zahrání každopádně stojí. Už jen kvůli Sammymu...

recenze a download

Bomba, Bechere!
Bomba, Bechere!
Výrobce:
BDS Games

Už podle úvodního příběhu může zkušený hráč rozpoznat, že se autoři inspirovali velmi oblíbeným Counter Strikem. Zápletku v podobě zneškodnění bomb, které hlídají po zuby ozbrojení teroristé, je více než výmluvná. V podobě jediného schopného muže v okolí vezmete osud do vlastních rukou a hodláte nastalou situaci řešit. A pochopitelně, že se s teroristy nepůjdete domluvit na partičce pokeru. Čeká vás slušná porce akce. Jenom co otevřete první dveře budovy, nemine vás první konfrontace s maskovanými chlapíky.
recenze a download

Stojí za hřích...


Fragile Assault - recenze a download
Becher Eclipse - recenze a download
Time Chamber  - recenze a download
Wild Whiskey Hunt - recenze a download


 

B.I.R.D je sice sharewarovou hrou, ale i tak jsme jej zařadili do našeho přehledu a odnesl si prvenství v kategorii hopsaček. Přesto nebylo jeho vítězství zcela jednoznačné a originální Man in the Rain (vítěz vývojářské soutěže Koncept Revue) mu šlapal na paty. Na třetím místě skončil GM Golf Challenge, již má na svědomí kontroverzní postava české nezávislé scény Jazzuo. Celkově vzato jsme právě mezi arkádami našli nejvíce původních a originálních titulů ze všech žánrových šuplíků.

Česká arkáda roku 2005

 
B.I.R.D.
Vítězný pohárB.I.R.D.
Výrobce: Rainbow Creatures

Nelekněte se však, v závislosti na tom, že bude B.I.R.D. prodáván jako shareware vám nepřinášíme žádné notně osekané demo. Nad českými hráči se totiž samotný tvůrce slitoval a dal jim k dispozici verzi, které do té sharewarové mnoho chybí, i přes to se však jedná o velice pěkný dáreček. Čeští autoři si pak dali pochopitelně záležet také s variabilitou jednotlivých prostředí, nemusíte se tedy bát, že byste snad celou dobu trávili na jedné takřka totožné obrazovce, Podíváte se kupříkladu na vyprahlou poušť či do zasněžených oblastí. Ačkoliv tedy nemáme k dispozici celou třicítku ševelů, které se nacházejí v shareware verzi, nabízí free verze B.I.R.D. zábavu na hodně dlouhou dobu v příjemném grafickém kabátku. Dlouho neváhejte a stahujte!

recenze a download

Další kandidáti

Man in the Rain
Man in the Rain
Výrobce:
Workoholic Software

Zatím poslední vývojářská soutěž pořádaná serverem České hry kladla důraz především na koncept samotného titulu. Příspěvky nemusely být dopilovány po technické stránce, ale měly se především zaměřit na hratelnost a originalitu. A právě Man in the Rain se stal jejím vítězem. Autorský tým Workoholic Software, který tvoří hlavně naklonovaný Jan Kaleta, jej vytvořil v programu Game Maker. Přesto nejde o něco béčkového, nýbrž propracovanou hru, která si vítězství zasloužila.

recenze a download

GM Golf Challenge
GM Golf Challenge
Výrobce:
Jazzuo

I když jsem GM Golf Challenge vlastně pěkně ztrhal, považuji jej za svěží vítr v plachtách freewareových arkád. Zábavnost, notná dávka návykovosti a fakt, že něco takového jste patrně ještě neviděli prakticky zcela potírá relativně slabší zpracování. Kdyby svou ruku k dílu přidal i schopný grafik a řekněme podbízivější zvukař, nepochybuji o tom, že by hra slavila úspěch i na poli sharewareu. A proto buďme vděční, že se nic takového nestalo a my hrajeme tuhle pecku zadarmo. Rozhodně za to stojí. 

recenze a download

Stojí za hřích...


Lovec pokladů - recenze a download
Stream - recenze a download
Pong Ships - recenze a download
Globall  - recenze a download


 

13 duchů je pozapomenutý zástupce z předchozích ročníků Becherovka Game. Nějakou osudnou chybou tehdy unikl naší pozornosti a letos si odnesl jasné prvenství mezi logickými hrami. Patří také k nejlépe přijatým hrám, alespoň dle ohlasů v diskusi. Na druhé příčce skončila předělávka sokobanu. Sokoban Armageddon nabídl obrovské množství levelů a jde o poctivý klon známé klasiky, u které příznivci mozkomorů stráví nejeden večer. Ten Little Indians na třetím místě je jakousi obdobou zahraniční hry Food Force. Ta byla vytvořena na zakázku pro OSN, podobně i Ten Little Indians slouží k výukovým účelům - konkrétně učení angličtiny hravou formou.

Česká logická hra roku 2005

13 duchů
Výrobce: Gemtree 13 duchů Vítězný pohár

Třináct duchů je hra, která mne rozhodne mile překvapila. Sice mi ukázala, že na tom mé mozkové závity momentálně jsou docela bídně, frustrovalo mě, když jsem se nemohl dostat přes ten který hlavolam, nadával jsem, když vypnuli proud (to ale nebyla chyba hry a výjimečně ani mého mozku). Přes to všechno je to ale jeden z nejlepších počinů s nimiž jsem v poslední době měl tu čest. Rébusy jsou originální a balancují přesně na hranici, kde je schopen je vyřešit každý člověk s alespoň průměrnou inteligencí, bude to jen chtít trochu snahy. Rozhodně doporučuji vyzkoušet, nic za to nedáte.
recenze a download

Další kandidáti

Sokoban Armageddon
Sokoban Armageddon
Výrobce:
Forever Games

Potěšen tím, že se mi konečně do rukou dostává hra z dílny českých autorů, pustil jsem se rychle do hraní. A hned prvních pár minut mě přesvědčilo o tom, že staré rčení "zlaté české ručičky" platí nadále. Logické hry mám docela rád, ale přeci jen Sokobanů už jsem hrál nepřeberné množství, takže jsem byl zvědav, zda autoři přišli s něčím novým. První co mě příjemně překvapilo, bylo hned šest možností volby při započetí nové hry. Čekaly tu na mě tři kampaně odstupňované podle obtížnosti, tedy lehká, střední a těžká. Dále tu je možnost zkusit si kampaně, kde jste omezeni časem či počtem kroků, které smíte udělat. Poslední šestá možnost bylo hrát vlastní levely, což mě okamžitě upozornilo na přítomnost editoru, kterou jsem předtím nezaznamenal. Mimochodem, tvorba vlastních levelů je velmi jednoduchá, takže během několika minut už můžete trápit své kamarády vlastními zapeklitými úrovněmi.
recenze a download

Ten Little Indians
Ten Little Indians 
Výrobce:
Vitware
Cílem her je bavit se, což o těch freewarových platí dvojnásob. Jestliže totiž neuděláte svou hru dostatečně jednoduchou, příjemně zpracovanou a lehce pochopitelnou, může se velice snadno stát, že si prostě vaši gamesku nikdo nestáhne, což je ten nejhorší trest za týdny a týdny těžké dřiny. Při neustálém recenzování stále stejných freeware her tedy bezpochyby velice příjemně potěší nějaká ta hříčka lehce se vymykající tomuto pravidlu a takové právě je toto velké překvapení jménem Ten Little Indians.

recenze a download

Stojí za hřích...


Prison Escape - recenze a download
Becherátor - recenze a download


Calimero Industries nás napínali spoustu měsíců, ale čekání stálo opravdu za to. Po chudém minulém roku se málo vytěžovaný žánr RPG dočkal Cardhalie. Perfektní kreslený dungeon ze staré školy je jednou z mála her, která se směle může poměřovat i se zahraničními tituly. Hry na druhém a třetím místě získaly od našich redaktorů velmi podobné známky, o prsa nakonec zvítězil Mrtvý drak před World of Magic.

České RPG roku 2005

Cardhalia
Výrobce:
Calimero Industries Cardhalia
Vítězný pohár

Calimero Industries nám darovali skvostnou hru, která je jako vzácná starobylá kniha v muzeu, v níž si budete listovat s úctou a přímo z ní srší moudrost věků. Také jí prominete okousaný okraj od myšek. Zde vás navíc může těšit, že autoři této knihy stále žijí a veškeré chyby promptně opravují. A pokud uvíznete, nezoufejte. Stačí navštívit oficiální stránky, kde najdete nejen kompletní návod, ale také cenné rady a pomoc ostatních hráčů. A není nad to, když se člověk může podělit s ostatními o radost. A u Cardhalie to budete chtít udělat, vždyť jde o žhavého kandidáta na nejlepší RPG tohoto roku. 

recenze a download

Další kandidáti

Mrtvý drak
Mrtvý drak
Výrobce:
Jupiter Studio

Jestliže jste milovníky kvalitních, rozsáhlých a chytlavých RPG, pak jistě nezávislá scéna nemůže vaše herní choutky ani v nejmenším ukojit. Vždyť objeví-li se nějaké to kvalitní volně šiřitelé RPG, lze to pokládat za vyložený hráčský svátek âÂÂ?ÂÂ? o to větší zklamání musí přijít ve chvíli, kdy daný titul kompletně dohrajete, po čemž vám již nezbývá nic jiného, než několik dalších měsíců den co den navštívit PlnéHry a s napětím očekávat nějakou další gamesku.

recenze a download

The world of magic
The World of Magic
Výrobce:
Jupiter Studio

Před několika lety kdy bylo 3D ještě v plenkách by dost možná hráči nad zpracováním a hrou samotnou jásali, dnes již bohužel nebude patřit jinam než k šedému průměru. Svůj podíl na tom má i linearita, neboť kupříkladu ani o krok dál se nedostanete do chvíle, než se vám podaří zabít všechny nepřátele v dané lokaci. Nebylo by to nic strašného, kdyby byl boj zpracován o něco lépe âÂÂ?ÂÂ? uznejte sami, koho by jen bavilo držet tlačítko myši a koukat na stále to samé, poté si sebrat uzdravující magickou lahvičku a jít dále. Škoda, možná kdyby autoři o pár týdnů počkali a čeští hráči neměli ještě v natolik živé paměti Cardhalii, možná by se hra dočkala daleko většího ocenění.

recenze a download


Loňský vládce Becherov je mrtev a jeho nástupci na poli simulátorů svedli doslova bratrovražedný souboj. V průběhu celého roku se rýsoval souboj mezi dvěma tituly. Prvotina týmu Darxide Games - perfektně zpracovaný kulečníkový simulátor Billiard Simulator a předělávka populární deskové hry Dostihy a sázky od zkušeného Nextcorpu naznačovala souboj o první místo. Jak ale říká přísloví o tom třetím vzadu, vpadl mezi ně jako klín slovenský vesmírný simulátor Space Merchants: Conquerors. Absolutní vítěz Becherovka Game si tak odnesl celkové vítězství v nejvyrovnanější žánrové kategorii.

Český simulátor roku 2005

Space Merchants: Conquerors


Výrobce:
Dataweb Vítězný pohárSpace Merchants: Conquerors

Na závěr zbývá zmínit několik dalších kladů hry. Během poletování vesmírem spatříte celkem poslouchatelnou hudbu, při delších túrách vám vyrazí dech nádherné zpracování vesmíru, ale nejlepší aspekt hry je její hrací doba. Protože hra skýtá okolo 10 různých zákoutí vesmíru (od Merkuru až po Pluto) a některé úkoly jsou fikaně protahovány, tak vám hra vydrží minimálně 4 hodiny a ruku na srdce - který freeware titul vám takovouto hrací dobu nabídne? Celkově jde tedy o hru dotaženou do detailu a vůbec se nedivím, že se stala absolutním vítězem naší populární české soutěže o nejlepší freeware hru.

recenze a download

Další kandidáti

Billiard Simulator
Billiard Simulator
Výrobce:
Darxide Games

Technické zpracování má vynikající úroveň, která rozhodně nenasvědčuje tomu, že jde o prvotinu tohoto vývojářského týmu. Perfektní 3D grafika, reálné stíny a světlo a přizpůsobivá kamera jsou u kulečníkového simulátoru nepsaným pravidlem. Zde jsou navíc herní stoly umístěny do dvou stylových místností (decentního anglického klubu a živějšího baru) s vlastní atmosférou, které zároveň ukazují několik tváří této populární hry. Billiard Simulator je jeden z nejlepších simulátorů, které jsem měl možnost hrát. Sice v něm nenajdeme multiplayer, takže komunita sdružená kolem Carom 3D nezačne pravděpodobně hromadně migrovat, ale kdo ví, třeba se ho dočkáme v některé z příštích verzí. Pokud by se tomu tak stalo a autoři jako bonus přihodili ještě nějakou další variantu biliáru, asi bych musel dlouze přemýšlet, proč neudělit absolutní známku. Takto je to však skvělá devítka a jasný vzkaz hráčům: stahujte, protože tento simulátor za to rozhodně stojí.  

recenze a download

Dostihy 3000 Deluxe
Dostihy 3000 Deluxe
Výrobce:
Nextcorp

Nějaké to čekání, změna názvu a Dostihy 3000 Deluxe jsou tu. Právě v období, kdy se jejich vydání nejvíce hodí a kdy je lze i považovat za vhodný dárek. Pro někoho v podobě této recenze a pro ostatní třeba v originálním balení, jež je možné zakoupit přes stránky výrobce. A kdo že stojí za tímto očekávaným dílem? Nikdo jiný než tým Nextcorp, který se podepsal už pod několik kvalitních her (namátkou uveďme třeba strategii Sentinels), které lze zařadit mezi to nejlepší z české freeware tvorby. Originalitu nelze autorům nijak přičíst k dobru, neboť Dostihy a sázky již před nimi někdo vymyslel. Jejich PC verze se však doposud nikde neobjevila (a pokud ano, tak jen v děsivě mizerném provedení), takže se logicky dalo očekávat, že o ní bude slušný zájem a ten také je.

recenze a download

Stojí za hřích...


Star Trek Final War - recenze a download
Aquadelic - recenze a download
Becher Islands - recenze a download


Po dvou menších projektech se SG Software pustili do vývoje 3D strategie hrady. S přibývajícími obrázky a informacemi se zvyšovalo také očekávání hráčů. Drobné vady na kráse a absence originality však nic nemění na tom, že jde jednoznačně o nejlepší českou strategii uplynulého roku. To Dobrovod patří již k ostřílenějším vývojářům, jehož hry si drží stabilně vysokou laťku kvality. Jeho předělávka Scorched Earth s názvem Panzermaister si odnáší druhé místo. Na třetí příčce skončila prvotina Alesisoftu Ruler Empire. Tento zástupce má nejblíže k textovým webovým strategiím a v porovnání s jinými strategiemi v Game Makeru u něj strávíte delší dobu.

 

Česká strategie roku 2005

Hrady


Výrobce:
SG Software Vítězný pohárHrady

SG Software prozatím nejsou na české nezávislé scéně příliš známí a rozhodně se není co divit. Vždyť mají za sebou teprve dva projekty, z nichž ani jeden nepatří do kategorie nějak přehnaně složitých her, ba právě naopak. Jedním z nich je tuctová předělávka arkanoidu, druhou jednoduchý kvíz. Zato Hrady jsou zcela z jiného soudku. V přípravě byly již několik měsíců, během nichž jsme pro vás připravili také tyto první dojmy. Ty však pocházely ze vskutku ranné verze a ve své finální fázi vypadá hra podstatně lépe. Jedno však bylo jasné již od začátku vývoje, a sice že se zde proti sobě postaví dvě znepřátelené a pořádně opevněné strany ve hře, která nepostrádá rychlý spád a spoustu nápadů - vítejte ve světě Hradů, jež by mohli s klidem aspirovat na jednu z nejlepších strategií tohoto roku. 

recenze a download

Další kandidáti

Panzermaister
Panzermaister
Výrobce:
The Dobrovod

Panzermeister staví na osvědčeném principu stařičké hry Scorched Earth, kdy se na náhodně vygenerovaném terénu utkají dva nepřátelé v boji na život a na smrt. Pouze ten, který dokáže nejlépe odhadnout jakým způsobem v daných podmínkách vypálit, může přežít. Zasáhnout cíl je v této hře totiž to hlavní, o co se budete pokoušet. Na začátku hry zmapujete terén a odhadnete, pod jakým úhlem bude nutné vystřelit, aby projektil přeletěl případný kopec, ale přitom neopustil bitevní pole. Následně musíte určit sílu, s jakou chcete vypálit, protože je sice skvělé vypálit správným směrem, ale pokud tam střela ani nedoletí, je to naprosto k ničemu. Poslední věc se kterou musí každý dobrý dělostřelec počítat, je vítr. On totiž dokáže s rychle letícím projektilem slušně zamávat a pokud jej nevezmete v úvahu, jdou všechny precizní výpočty do háje. Samozřejmě se najde i prostor pro taktizování. 

recenze a download

Ruler Empire
Ruler Empire
Výrobce:
AlesiSoft

V loňské záplavě českých budovatelských strategií se tak trochu ztratila hra Ruler Empire. Překvapivě nejde o strategii budovatelskou, ale tahovou. Pokud jste někdy hráli nějakou webovku typu Melior Annis, bude vám herní systém velmi blízký. A pokud máte rádi strategie s historickým námětem, bude se vám líbit ještě víc. I když je Ruler Empire první hrou týmu AlesiSoft, odvedli dobrou práci a ve své podstatě se mi toto zpracování líbilo mnohem víc než všichni Starostové a Města dohromady. Nabízí déletrvající hratelnost a vydržíte u ní více než několik málo minut. Co by to bylo za strategii bez ekonomické základny? Zde se vše odvíjí nejen od ziskových budov (doly, statky), ale především od počtu a spokojenosti obyvatelstva.

recenze a download

Stojí za hřích...


Trojská válka - recenze a download
Rybář - recenze a download

 

Přehled nejlepších zahraničních freeware her najdete zde.

Autor:
Témata: Země (planeta)

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Toxická laguna v Rumunsku pohlcuje vše živé. Katastrofa není daleko

V té krajině není nic lidského, a nebýt věže kostela, která ční z bahnité hmoty, ani by tu nic přítomnost člověka...