Mr. Lover – Playboy trochu jinak

  12:00aktualizováno  10. září 2004 4:42
Mr. Lover je sice v zásadě jen další variací na klasickou textovku Playboy, je ale mnohem bohatší, nabízí více možností a technicky je na úplně jiné úrovni, jak ukázala hratelná betaverze, jež se nám dostala do rukou.

Mr. Lover

MR. LOVER
Autor: mike.pr
Vyjde: N/A
homepage
Nenápadná textová hra Playboy od Victory Software způsobila svého času v českých zemích doslova davovou mánii. Princip, kdy se hráč stal lovcem ženských srdcí, chodil po barech a diskotékách, balil dívky a snažil se získat co nejvíce "skalpů", byl dostatečně atraktivní sám o sobě, navíc jednoduše pochopitelné a přitom vcelku variabilní pojetí přinášelo vysokou hratelnost, takže ani nevadilo, že je vše jen v textové podobě a nelze se pokochat nějakými peprnými fotografiemi dívčích "obětí". Po čase přišel druhý díl, již pod Windows, již s fotkami – a již ne jako freeware, ale v shareware podobě, pro víceméně erotický titul vcelku přijatelné. O pár let později se rozjely další české amatérské týmy a vznikly další remaky a pokračování – KABsoft přinesl Playboye 3, Nitromsoft zase Playboy 2002 (a v současné době pracuje na v mnohém vylepšené verzi 2003) a zapomenout nelze ani na DATRIware a jeho sérii Sandy, která byla už od začátku koncipována jako shareware Mr. Lover a nabízí v současné době nejvyšší kvalitu herní i audiovizuální.

Do řady adeptů na trůn nejlepšího Playboy-klonu se zařadil před nedávnem také programátor vystupující pod nickem mike.pr se svým projektem Mr. Lover. Už od počátku se zdálo, že půjde o hru velmi ambiciózní, s řadou RPG prvků, spoustou dívek a značně rozšířenými možnostmi nejrůznějších aktivit oproti původnímu titulu. Proto když se nabídla možnost vyzkoušet již značně pokročilou hratelnou betaverzi, neváhali jsme ani chvíli a vrhli se na ni všemi deseti (jedenácti?).

Mr. Lover ze začátku připomíná spíše RPG. První, co totiž musí každý hráč udělat, je tvorba vlastní postavy. Ta má několik základních vlastností jako tělo (~ svaly, tělesná síla), krása, citlivost, charisma, inteligence a štěstí, mezi něž lze rozdělit určitý počet bodů. Dále jsou tu vedlejší, ale neméně důležité dovednosti (gambling, hudba, konverzace, malování, mechanické dovednosti, sport, tanec, vaření). Mr. Lover Tyto všechny parametry určují jednak styl, jakým postava působí na různé typy dívek, ale také je jejich hodnota často vstupním předpokladem pro získání určitého zaměstnání – a tedy i nezbytných peněz.

Jakmile je postava vytvořena, začíná samotná hra. Začíná nepříliš optimisticky, neboť hlavního hrdinu vyhodila matka z domu na ulici. Naštěstí mu dala "výslužku" v podobě pěkných pár (set) tisíc dolarů, takže postarat se sám o sebe nebude zase tak obtížné. Prvním krokem je většinou nákup nějakého domu či bytu, kde by bylo možné přespávat, zvát si do něj dívky a cvičit různé dovednosti. V realitní kanceláři je na výběr několik možností od ulice až po luxusní sídlo. Další nákupy se konají již v obchodním domě, rozděleném na několik oddělení. V potravinách se kupují věci běžné denní potřeby jako jídlo, káva či kondomy, klenotnictví nabídne šperky, které mají dívky tak rády, knihkupectví odbornou literaturu, díky níž se může postava zlepšovat v dovednostech, hudebniny různé kytary, na něž lze cvičit, Mr. Lover a konečně automobilové oddělení obsahuje několik druhů motorových vozidel, která lze použít k levnějšímu pohybu po městě, než představují taxíky, a zároveň ohromování jednodušších dívčin.

Aby bylo hmotné zajištění úplné, je potřeba si najít ještě nějakou lukrativní práci. To už je ale docela dost obtížná záležitost. Nabídka na úřadu práce je sice široká a poměrně často obměňovaná, nicméně problém spočívá ve vstupních požadavcích většiny profesí. Takový programátor vyžaduje vysokou inteligenci, advokát totéž plus ještě charisma – takže ze začátku většinou nezbyde než spokojit se s mnohem méně výdělečnou měsíční brigádou.

Když je toto vše vyřešeno, zbývá už jen sbalit nějakou pořádnou kočku. To se děje klasicky na diskotéce (zda přibudou nějaké další lokace typu koupaliště ještě známo není), a to způsobem, který bude pravidelným hráčům nejrůznějších Playboyů velice důvěrně známý. Klasické postupy jako lichotky, vtipy, různé historky, něžnosti, Mr. Lover předvádění se atd. zůstaly zachovány a jedinou změnou je tak grafické zpracování, které nabízí ihned detailní pohled na vybranou dívku.

Mr. Lover je na tom velmi slušně i co se grafického zpracování týče. Celá hra je stále ještě statická a odehrává se v podstatě pouze na textové úrovni, každá lokace má ale svůj full-screenový obrázek, fotografie dívek také nejsou k zahození a interface je graficky vyřešen mnohem vkusněji, než tomu bylo u šedých oknoidních Playboyů 2 a 3. Červené ladění je pro erotický námět symptomatické a celkově je vizuální dojem ze hry dost dobrý. Zatím ale hra nemá žádnou hudbu, což lze od takto komplexního titulu očekávat. Je fakt, že dřívější klony Playboye ji také neměly, ale Mr. Lover působí mnohem důstojnějším dojmem, už to není textová hříčka ve Windowsovském okénku, ale celoobrazovková aplikace, mnohem rozsáhlejší a variabilnější než její předloha, takže by si nějakou tu audio stopu určitě zasloužila. Mr. Lover

Betaverze Mr. Lovera ještě obsahovala některé chyby, čas od času neočekávaně spadla a některé možnosti nebyly přístupné. Chyběla též řada textů, nicméně o hratelnosti jsme si již určitý obrázek udělat mohli – a nebyl vůbec špatný. Mr. Lover je variabilní a RPG prvky ho velmi oživují. Uvidíme, jak dopadne po avizovaném přepracování a výrazném grafickém zlepšení, každopádně už teď se všichni milovníci předchozích Playboy her mohou těšit na dost možná nejlepší hru svého žánru.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz