Moorhuhn X – tipy a triky

  12:00aktualizováno  10. září 2004 4:59
Včera jsme vám jako plnou hru přinesli titul s názvem Moorhuhn X, což byl další díl snad nekonečné série ""slepičí"" série. Zcela jistě se vám také budou hodit i nějaké tipy a triky do začátku hraní.

Moorhuhn XJak záhy po nainstalování a spuštění hry (recenze) zjistíte, oproti původním dílům Moorhuhnu se čas, po který můžete střílet, snížil o jednu třetinu – z devadesáti sekund na pouhých šedesát. To opravdu není mnoho, ale snad vám budou trochu nápomocny naše tipy a triky na zvýšení vašeho skóre.

Na střílení slepic máte od začátku 10 nábojů a brokovnici, kterou můžete dobíjet stiskem pravého tlačítka. Ale pozor, nic není zadarmo a jedno takové nabití vás přijde na 5 bodů, takže vždy vyčerpejte celý zásobník a řiďte se příslovým dvakrát měř, jednou řež a nestřílejte bezhlavě „do davu“, ale vždy si vše rozmyslete a hlavně přesně zamiřte.

Jak asi víte, v předchozích dílech byly slepice rozděleny podle vzdálenosti do tří bodových kategorií – za 5 bodů pro ty blízko vás, 10 bodů pro střední vzdálenost a 25 pro ty nejvzdálenější. Moorhuhn X v tomto nepřináší žádné novinky a bodování je naprosto stejné. Ale navíc přináší speciální bonifikaci za to, pokud zvládnete rychle za sebou sestřelit větší počet slepic.

Název hodnocení / počet bodů / počet slepic / časová prodleva
GLÜCKSTREFFER / 5 bodů / 3 slepice / 1,5 sekundy
RESPEKT !!! / 10 bodů / 4 slepice / 1,5 sekundy
MEISTERJÄGER / 15 bodů / 5 slepic / 1,5 sekundy
JÄGERGOTT / 20 bodů / 6 slepic / 1,5 sekundy

Nyní už se vrhněme na popis skrytých bonusů, kterých je to, stejně jako v předchozích dílech Moorhuhnu, poměrně mnoho.

Moorhuhn XRybář – jak vidno, i slepice musí občas odpočívat a vedle mnoha jiných činností také rády chodí na ryby. Sestřelíte-li tedy slepičku s udicí, která sedí u malého jezírka, získáte 10 bodů na vaše konto.

Moorhuhn XVosí hnízdo – nahoře nad jezerem můžete vidět na stromě vosí hnízdo a opodál stojící slepici s klacíkem. Tady asi někdo neví, že včely se nemají provokovat, nebo na to můžete doplatit. Tento objekt je poměrně unikátní, neboť vám může body jak vzít, tak i dát. Za prvé, pokud slepici nesestřelíte, bude do hnízda rýpat tak dlouho, dokud vosy nevylétnou a nepoštípají vás (mínus 50 bodů!) - na obrazovce se objeví nápis „AUTSCH“. Druhou možností je, že slepici, než cokoli udělá, zastřelíte. Potom můžete získat v rozmezí 5-35 bodů, podle toho, jak dlouho bude do hnízda šťourat, čím déle, tím více, ale tím se také zvětšuje riziko pobodání vaší osoby.

Moorhuhn XUtíkající slepice – zhruba ve střední části obrazovky, za oběma kopci můžete občas vidět běžící slepici, která se utíká někam skrýt před vosami. Pokud ji v běhu zasáhnete, získáte 25 bodů.

Moorhuhn XLatrína – vlevo od stromu s vosím hnízdem můžete vidět dřevěnou latrínu, která vám na první pohled nic nepřinese, ale nedejte se zmást. Je sice pravda, že pokud do ní střelíte, odečte se vám 1 bod, ale pokud se strefíte přesně do srdíčka na dveřích, získáte 10 bodů, po chvíli se latrína zboří a v jejích útrobách se objeví vyděšená nicnetušící slepice, která si čte noviny. Když ji zastřelíte, získáte 25 bodů.

Vrak auta – ve starém vraku auta se usadila rovněž jedna ze slepic a dá se na ní poměrně dobře vydělat. Pokud ji zastřelíte či spíš v tomto případě omráčíte, získáte rovných 25 bodů. Dobré však je to, že slepička se po chvíli probudí a vrátí se na své místo zpět do kabiny a vy si opět můžete přilepšit.

Moorhuhn XTrouba – hned vedle auta napravo můžete vidět starou troubu. Občas z ní vykukuje slepice, kterou když zasáhnete, ztratíte 5 bodů, ale pokud chvíli počkáte, dvířka trouby se zavřou a slepicí se do ní schová. A to je vaše příležitost, dlouho nečekejte a střelte do levého knoflíku trouby a slepice se, světe div se, upeče! Po chvíli se trouba otevře a pečínka vyjede ven. Když ji strefíte, získáte 50 bodů.

Moorhuhn XŠnek – další na řadě je šnek, ten si líně lebedí v písku a hýbat se mu moc nechce. Pomozte mu výstřelem kousek za jeho ulitu, to celé opakujte tak dlouho, dokud se nedostane k jablku. Z něho si celkem čtyřikrát ukousne a vy tak získáte 100 bodů. Pozor však dejte na to, abyste jej nezabili – buď jej můžete zasáhnout střelou – minus 50 bodů, nebo jej mohou zasáhnout včely a vy žádné body potom nezískáte. Rovněž se snažte vyhnout jablku, za jehož zničení vám bude odečteno 10 bodů.

Moorhuhn XSlepice v obilí – čas od času se v nedalekém poli obilí objeví bílá vlaječka, kterou nesmíte zasáhnout, neboť by se vám odečetlo 50 bodů. Pokud chvíli počkáte, brzy z obilí vyleze i její majitel – slepice. Tu už zastřelit můžete a vaše konto bude bohatší o 15 bodů.

Moorhuhn XSlepice s pánví – na první pohled se může slepice s pánví jevit jako nerozlousknutelný oříšek, protože můžete nabýt pocitu, že nejde zastřelit, ale pokud vytrváte a budete střílet střídavě nad hlavu a poté na nohy, slepice to po chvíli vzdá a vy za její skalp získáte 75 bodů.

Strom – objekt, který vám nic nepřinese a pouze je ve hře na to, aby vám škodil – po jeho zásahu vám bude odečten 1 bod.

Moorhuhn XStrašák – úplně napravo můžete před polorozpadlou chatrčí můžete vidět strašáka, za jehož zasažení také získáte nějaké ty body. Musíte to ale udělat v tomto přesně daném pořadí: klobouk (5 bodů), pravá ruka (10 bodů), levá ruka (10 bodů), nohy (10 bodů), tělo (10 bodů), hlava (5 bodů).

Dopisní schránka – za její zasažení získáte 5 bodů.

Moorhuhn XSlepice v květině – občas se stane, že mezi slunečnice umístěné v úplném popředí hned vedle jezírka se zaplete slepička, která se sice snaží zamaskovat tak, že má kolem hlavy okvětní lístky, ale tuto její malou lest rychle prokouknete. Za její zabití získáte 25 bodů.

Tak to by byl výčet většiny věcí, za které můžete získat / ztratit nějaké body. Sice na jiných webech se můžete dočíst o dalších věcech, jako je třeba slepice letící na papírovém draku nebo ježci hrající karty, ale všechny tyto ostaní věci se vztahují pouze na verze XL a XXL, tedy ty, které nejsou zadarmo. Pokud byste ale přece jenom objevili něco, co nám v našem výčtu chybí, dejte nám to, prosím, vědět.

Autor:
 

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Najdete na iDNES.cz