Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Minirecenze: Robotank, The Man in Target, RTetris

  12:00
Dnešní první díl minirecenzí je novým druhem článků, se kterým se budete v rámci magazínu Plných her setkávat. Dnes vám v něm nabídneme doomovku The Man in Target, klon tetrisu RTetris a arkádu Robotank.

Už je to nějaký ten pátek, co jsme na Plných Hrách zavedli lokační systém, pomocí kterého nám můžete posílat tipy na zajímavé freewarové hry. Většina tipů pochází od českých a slovenských autorů. Mnohé si svým rozsahem a kvalitou zaslouží plnohodnotné recenze, jiné pochází od začínajících autorů. Byla by škoda opomíjet hry, které třeba nepatří k technickým skvostům, ale přitom nabízí zajímavé téma či originální myšlenky, ale na kompletní recenzi jim přeci jenom něco schází. Proto vám budeme v rámci magazínu přinášet souhrnný článek s minirecenzemi na české a slovenské hry. Dnes vám nabídneme doomovku The Man in Target, tetris RTetris a tankovou arkádu Robotank. Do diskuse pod článkem můžete napsat, zda se vám nápad s minirecenzemi líbí či ne. 

 

Robotank

RobotankRobotank je tanková arkáda vytvořená v programu Game Maker. Ovládáte v ní tank (jak překvapivé :-), který se může pohybovat podél levého okraje obrazovky jen nahoru a dolů. Zprava se na vás pohrnou nepřátelské tanky, které se od sebe liší  barvou a silou zbraně. Mezi nimi k vám občas přiletí i malý nebo velký opravárenský klíč ve funkci lékárničky a další bonusy. V každém levelu je stanoven minimální počet bodů, který vám otevře bránu do kola dalšího s ještě více nepřáteli. Při pohybu do stran se tank naklání, takže v této pozici nemůžete střílet a navíc se záhadně vypíná zvuk. Ve hře máte k dispozici kulomet a dělo, které ovládají odlišnými klávesami. K rozstřílení nepřítele bude potřeba více zásahů, ve velké mele můžete zapnout použití superzbraně v podobě okovaných dělových střel. Jejich počet je však limitována musíte je doplňovat sbíráním tokenů.  Robotank má jednoduchou grafiku, ale na nějaký čas vás určitě zabaví. 

Robotank
Výrobce: Ondřej Cenek
Download: Robotank (860 kB)

 

The Man in Target

The Man in TargetPoslední verze Game Makeru přinesla možnost tvorby 3D her (teda spíše pseudo-3D). Také tato freewarovka The Man in Target od českého týmu Element Software se zdá být pomocí tohoto programu vytvořena. Autoři se nechali inspirovat hrou DOOM, vždyť textura brokovnice a použitá animace k ní pochází právě z této klasiky. Ve hře však nejde o pouhé střílení, ale budete mít možnost i plnit úkoly a je zde implementována textová konverzace. Výtku bych měl k designu levelů, kde například v prvním kole jsou použity všude stejné textury navíc v šedé barvě, která vám po chvíli procházení způsobí bolehlav. Naštěstí chodby jsou poměrně lineární, protože v případě většího bludiště by vás také mohly odvést na psychiatrii. Nepřátelé jsou schováni za dveřmi či ve výklencích a pokud se objevíte v jejich blízkosti, spustí na vás palbu. Po cestě můžete sbírat lékárničky a náboje, které jsou ovšem docela vzácné. Prázdné prostory sem tam zpestří nějaká dekorace v podobě kytky nebo stolu. Je jich však zoufale málo a vše je stereotypní. Ve hře je navíc bug, který mě po smrti sice informoval, že jsem mrtvý, ale hra běžela dál a já zde pařil nejspíš jako naštvaný zombík.  

The Man in Target
Výrobce: Element Software
Download: The Man in Target (2,4 MB)

 

RTetris

RTetrisSpočítat klony Tetrisu by asi zabralo nějaké to století. RTetris od týmu Reterial se k nim řadí také. Hra běží v malém okně a při vyšších rozlišeních můžete mít problém vůbec herní okno najít. Hra je přitom optimalizovaná pro systém Windows XP, který předpokládá novější počítače a s tím i větší obrazovky. RTetris je distribuován s několika skiny. Klasický vzhled z GameBoy, miniaturní PLC, hezky vyvedený WTetris a originální Stars, ve kterém jsou kostičky nahrazeny hvězdičkami. Ve hře budete marně hledat tlačítko s menu. Veškerá nastavení se provádí pravým kliknutím myši. Změnit lze rychlost padání kostek (a tím samozřejmě obtížnost), skin, směr rotace a další věci. Tento tetris se hodí svými rozměry do práce, když si potřebujete zpříjemnit volnou chvilku a hru rychle můžete schovat na pozadí, takže unikne pozornosti vašeho šéfa :-)

 RTetris
Výrobce: Jan Výchopeň
Download: RTetris (206 kB)
Autor:
  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...