""Lidskej život nemá smysl a všichni zemřem."" - Marty

  12:00aktualizováno  10. září 4:03
Rozhovor s autorem, jehož famózní herní série Život není krásný bude v blízké době pokračovat již pátým dílem. O tom, že autor bere život s lehce ironickým nadhledem, podobně jako jeho hry, se lze dočíst v následujícím rozhovoru.

Život není krásný 41. Jak žiješ?
Ale jo, jde to, poslední dobou mám docela dost práce se ZNK5. Jinak se většinou poflakuju, zabíjim lidi nebo fetuju.

2. Máš nějaké životní krédo?
Lidskej život nemá smysl a všichni zemřem.

3. Proč není život krásný?
On možná je, záleží na tom, kdo ho žije. Když seš troska živořící na ulici, tak tvůj život rozhodně krásnej není, když máš vilu, prachy, milenky tak se ti žije jedna radost, ale lidi co jsou chudý a žijou v bídě taky chtěj pěkně žít a aby se jim to podařilo, musej někdy sáhnout po trošku hrubších metodách. Všimni si, že v mejch hrách vždycky hraješ za nějakýho záporáka a dopadneš dobře, chci tím naznačit, že nic není nemožný a že to, co do nás cpou v různejch filmech (hodný hrdinové vždycky zvítězej) je absolutně mimo mísu.

4. Co se u tebe změnilo od vydání čtvrtého dílu?
Celkem nic, škrtil jsem malý děti a pracoval na Život Není Krásný 5.

5. Tvé hry mají specifickou atmosféru, inspirovala tě nějaká jiná gamesa?
Právě že né. Měl jsem pocit že na herní scéně žádná taková zlá hra není a proto jsem jí udělal. Ty hry jsou prostě odrazem mojí osobnosti, když si zahraješ všechny moje hry tak máš pocit jako bys mě už docela dobře znal.

Život není krásný 46. Co tě (ještě) inspiruje?
Svět kolem mě. Dobrej nápad dostanu kdekoliv, třeba takhle jdu a všimnu si nemocnice a říkam si, že by bylo dobrý tam vlítnout a povraždit doktory a pacienty a dostanu nápad na hru. Většinou mě to ale napadá jen tak - řeknu si, že teď budu přemejšlet o příběhu ZNK5 a začínaj mě napadat dobrý věci. Mojí osobnost vhodně dotváří hudba od Psychopathic
Records a literatura Charlese Bukowského, z toho pramení můj styl.

7. Každá tvá hra se odehrává v jiném roce, kdy se bude odehrávat pátý díl?
Pátej díl se odehrává v roce 1998. Je tomu tak a neptej se mě proč

8. A o čem "pětka" bude?
V pětce budeš hrát za policejního detektiva a budeš vyšetřovat dvě vraždy z roku 1996, konkrétně to budou vraždy který jsi spáchal v Život Není Krásný 2 (vražda trafikanta a spolupracovníka Edy), avšak během tvého pátrání se příběh začne ubírat kapku jiným směrem, ale dál už nic neprozradim (to jsem ale k***a, co? ) :).

Život není krásný 59. Mají některé postavy ze "Život Není Krásný" skutečnou předlohu někde v tvém okolí?
Někdo z mýho okolí si myslí že jo, ale já můžu na stoprocent říct, že ne. Vždycky začnu kreslit postavu a vyleze z toho nějakej ksicht, nikým se neinspiruju :)

10. Tvé hry se neustále zlepšují i po technické stránce (ve čtvrtém díle přibyl save, load...), lze očekávat nějaké další technické novinky v pátém díle?
Opět se kapánek zlepší grafika, samozřejmě zůstane Save & Load, ale na rozdíl od čtyřky která byla obohacená o prvky RPG bude pětka zase klasickou adventurou. Technickou novinkou bude mezihra, ve které budete brutálním způsobem vyslýchat nevrlého svědka.

11. Máš rád české hry? A proč?
Mám rád, když má hra nápad a dobrej příběh, nelíbí se mi, když je hloupá a humor je na nízký úrovni, za všechny pyčoviny např. 6 Ženichů a 1 Navíc. Ani poldové mě moc nebrali, ale ušly. Z novejch českej her mě hodně zaujal Posel Smrti, hrál jsem jenom demo, ale určitě to bude bomba! No a samozřejmě nesmím opomenout pecky jako Vietcong či Mafia. Myslím se že český komerční hry jsou na velmi vysoký úrovni a můžou v pohodě konkurovat těm zahraničním.

Život není krásný 512. Která freewarovka tě upoutala v poslední době?
Poslední dobou jsem absolutně propad freewarovýmu tetrisu Tryptich. Ta hra má božskou hratelnost a to už jsem dlouho nezažil (naposledy u nějaký arkády). Český freewarovky mě moc neberou, neříkám že by tam občas nebyl dobrej nápad nebo pěkná grafika, ale jako celek mě nic moc nezaujalo (teď se omlouvám všem vývojářům freeware her, jen tvořte! Určitě mě něco zaujalo, ale heroin mi to vymlel z hlavy).

13. No a protože tvoje hra je ve stylu "adventure", tak se tě zeptám jaký typ her máš nejraději, zda adventure, rpg, strategie nebo třeba plošinovky?
Spíš ti řeknu, co mě moc nebaví: simulátory (letecký/vesmírný) a auta (i když neříkám, že si někdy nezahraji). Ale jinak můžu hrát téměř cokoliv, pokud se mi to líbí. Nejvíc asi RPG (např. Baldurs Gate apod.). Bohužel poslední dobou se mi stává, že hraji nový hry a už u nich nemam takovej ten pocit, že mě to naplno pohltí a já chci jen hrát a hrát. Starý hry jsou nejlepší :). Prince in the hause.

14. Baví tě ještě tvořit hry?
Jo baví, občas je sice nějaká ta krize, ale pak někdo napíše mail, že ZNK je bomba a to mě motivuje k tvorbě dalších dílů. A taky jsem si něco předsevzal, ale k tomu až později.

Život není krásný15. Kolik bude mít tvoje hra dílů v konečném stádiu?
Hra bude mít 14 dílů, přičemž ten poslední to rozsekne.

16. Máš kromě série "ŽNK" ještě nějaké další počítačové ambice?
Po internetu prodávam pornografii tělesně postižených dětí.

17. Kde můžu nalézt tvé internetové stránky a co se na nich lze dozvědět?
Na adrese http://northcrewz.wz.cz původně to byly stránky naší kapely, ale po vydání prvních dílů ZNK se to trochu změnilo. Stále tam můžeš najít informace o kapele (nějaký mp3, info o koncertech) o nějakejch mejch sólíčkách, potom všechny díly ZNK a to je tak všechno. Na adrese http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=zivot_neni_krasny je fórum o hrách Život Není Krásný který založil Frantik a tam se můžeš zeptat na cokoliv o ZNK.

18. Děláš taky muziku, povídej....
Jo, jo.. S kámošema jsme někdy v roce 2000 zformovali grupu s názvem North Crewz, začátky byly těžký. Šlo o hiphop v angličtině (což docela dosti lidem nesedlo), odehráli jsme pár koncíků. Ve finální fázi jsme se přejmenovali na Jack-Pot-Headaz (still in english) a vytvořili ještě jednu bandu, kde se bude tvořit jenom česky. Já si občas udělám  nějakej track a rozhodim ho na netu a kámošům. Hudbu většinou dělam na kompu (Fruity Loops, Acid). Všechno robim, protože mě to kurevsky baví a taky proto, že musim pořád něco vytvářet abych se nezbláznil (hry, hudba, film, smrt).

Život není krásný 219. Máš vyhraněný styl, nebo můžeš poslouchat cokoliv?
Posloucham převážně Psychopathic Horrorcore Rap a všechno ostatní mě může políbit prdel J Dám si i nějakej starší hipec, ale jak řikam s hudbou je to u mě jak s hrama, musí to být originální. Nesnášim to co dávaj na MTV, protože je to furt to samý a furt je to stejně špatný, ale každej z nás má jinej hudební vkus, takže ať si každej poslouchá co
chce.

Život není krásný20. Který hudební interprety máš nejraději?
Hehe. Insane Clown Posse, Twiztid, Dark Lotus, Anybody Killa, Blaze Ya Dead Homie, Psychopathic Rydas, Esham, Jumpsteady, Soopa Villians, Golden Goldies, Zug Izland, House Of Krazees, Natas, Tech Nine, Paris, Bob E Nite, Bag Of Hammers, Wolfpac, Kottonomouth Kings, Bloodhound Gang, Marz, Myzery, Mastamind, Cypress Hill, Bob Marley, Control Machete, Jurrasic 5.

21. Máš ještě nějaké další koníčky?
Bičování pan a důchodců.

22. Co pivo, limo, cigarety, hospody?
Všechny neřesti jsou mi blízké.

23. Co by jsi vzkázal našim čtenářům?
Pařte freewarovky (hlavně ty moje), Nekupujte komerční hry a berte drogy.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz