Hrad, ScrabBall, Mission Developer - preview

  12:00aktualizováno  10. září 3:22
Protože se nám povedlo získat hned několik hratelných ukázek připravovaných her, přichystali jsme vám speciální několikanásobné preview, v němž se podíváme na zoubek hrám jako Hrad, ScrabBall či třeba Mission Developer.

V uplynulých týdnech se v redakci Plných her nashromáždilo hned několik ukázkových verzí připravovaných herních projektů českých amatérských týmů. A protože sice žádný z nich není ještě zralý na plnohodnotný článek, ale přesto by byla škoda tyto exkluzivní informace nepředat čtenářům, rozhodli jsme se vytvořit toto hromadné preview se stručnými shrnujícími prvními dojmy.

Hrad
Hrad Nedávno jsme v PHžurnálu psali o chystaném projektu Hrad, na němž pracuje znovuzrozený tým Black Light Studio. Ten vytvořil jen několik Flashových hříček a další měl rozpracované, pak se ale na dlouhou dobu odmlčel a teprve v posledních týdnech se práce opět rozběhly a situace začala vypadat zase nadějněji směrem k brzkému vydání aktuálního projektu v přípravě. Hrad bude, jak už název napovídá, směřován k budování a ztékání opevnění. Půjde o zajímavou hru se středověkou tématikou, která bude výjimečná i po technické stránce, neboť autoři pro ni chystají vlastní 3D engine a celá akce bude snímána z různých pohledů kamer. Ukázka, kterou zaslal team leader Black Light, se ještě jen těžko dá označit za hru – spíše je to nedodělané technické demo enginu. Nicméně co už vidět je, je, že Black Lightova technologie dokáže zobrazit scénu s otexturovanými modely, v jednoduché krajince s pozadím v podobě statického lesa se pak lze volně pohybovat a otáčet s kamerou. Zatím tedy nic k hraní, nicméně jako potvrzení a důkaz toho, že se opravdu něco děje, je to jistě příjemné. Každopádně to ale znamená, že datum vydání Hradu je ještě poměrně daleko a bylo by spíše překvapením, kdyby spatřil světlo světa ještě tento rok.

Mission Developer
Mission Developer Mission Developer – tak zní název jednoho z více připravovaných titulů týmu Wishes Interactive, pohrobka bývalého mnohačlenného studia, z jehož megalomanských plánů ale nakonec sešlo. Po několika nesplněných slibech i z úst Wishes Interactive to vypadá, že se od řečí nakonec i oni přece jen vrhli k vývojářské práci. Výsledkem bude někdy v budoucnu strategická hra Knights & Saracens, nicméně v brzké době by se všichni milovníci textovek měli dočkat ještě také menšího titulu Mission Developer. To je hra čistě textová běžící pod Windows, přičemž její hlavní náplní je zakládání vývojářského týmu a pokusy vydělat na tvorbě her. Hra by měla ve finální podobě simulovat naprosto přesně veškeré nezbytné kroky, tj, počínaje založením a vhodnou volbou názvu firmy, přes nájem nutných zaměstnanců, programátorů, grafiků, designerů atd., až po volbu žánru a stylu vyvíjené hry, její vytvoření a následný prodej. Nepůjde tedy zdaleka o klasickou textovku, ale spíše o specifickou strategii. Hratelná ukázka, kterou nám zaslal team leader Kroker, zatím ale příliš nepřesvědčila – je značně jednoduchá a neobsahuje ještě příliš mnoho funkcí. Uvidíme, jak se Wishes Interactive poperou se zbytkem hry a kdy se dočkáme její finální verze.

ScrabBall
ScrabBall Říká se, že to nejlepší má vždycky přijít na závěr. Proto se také poslední odstavec dnešního článku bude věnovat hře ScrabBall, novému projektu elitního amatérského vývojářského týmu Flash Software. Ten je znám především dvěma díly scrabblové hry Criss Cross, přičemž ten druhý se v současné době za hranicemi České republiky prodává jako regulérní shareware. ScrabBall je menším projektem, jenž navazuje na dříve vydaný P.B. Pong – reklamu pro Criss Cross 2 a zároveň originálně pojatou variaci na pongovskou klasiku. ScrabBall se řídí stejným, byť mírně vylepšeným principem. Hratelná verze ukázala, že proti sobě klasicky opět stojí dva hráči. Každý ovládá jednu pálku, přičemž se snaží odpinkávat ze své strany míček tak, aby ho soupeř nechytil a neposlal směrem k němu. Vše zpestřuje pás s kameny, jenž se pohybuje uprostřed. Když do kamene narazí kulička, ten se rozpadne a hráči, jenž jej zasáhl, pošle náhodně vybraný bonus. To může být buď písmeno, z nichž lze skládat slova podobně jako ve Scrabblu, nebo přímočarý bonus v podobě zrychlení kuličky či různých kulišáren. U Flash Software lze tradičně očekávat perfektní audiovizuální zpracování, a tak je ScrabBall jednoznačně z dnes popisované trojice nejočekávanějším a nejlépe vypadajícím titulem.

Autor:
 

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Najdete na iDNES.cz