Gaea Fallen - návod

  12:00aktualizováno  18. července 3:52
Zvláštní, ale svým způsobem kouzelná adventura. To je Gaea Fallen. Navíc je co se týče puzzlů poměrně obtížná, takže určitě nikoho nepřekvapí, že vedle recenze nabízíme i obsáhlý návod.

Gaea Fallen Část první: Lamia
Ve své ložnici seberte sirky a jděte do obývacího pokoje. Tady seberte něco uhlí a malou minci ze spodního šuplíku a vyjděte ven. Obejděte chalupu a na zahrádce utrhněte vršek salátu a vezměte si cibuli, která leží u stromu. Jděte do vesnice a utrhněte si květ z růžového keře. Pak zajděte do knihovny a promluvte si se Simonem. Potom si přečtěte knihy – čtyři z nich skrývají klíče k vašemu úkolu. Nejdůležitější je kniha kouzel a starobylých symbolů, takže jim věnujte největší pozornost. Potom jděte do obchodu k Odertovi a za minci si kupte větrný pytel. Také prozkoumejte odpadkový koš a vezměte si z něj zlatou jehlu. Jděte na jih od vesnice k mořskému pobřeží. Pokračujte východním směrem až dorazíte k útesům. Seberte zde mušli a poslechněte si ji. Říká „seee“ – to je klíč, který budete později potřebovat. Jděte zpět podél pobřeží na západ, až najdete loď. Podívejte se do ní a seberte starou síťku. Sedněte si do lodi a použijte větrný pytel – dostanete se na ostrov. Tam z lodi vylezte a jděte na východní pobřeží. Seberte zde květinu heliotrope z keříku. Pak jděte do jeskyně uprostřed ostrova a promluvte si s Lamií. Dozvíte se, že budete muset najít všechny ostatní strážce a zasadit jejich semena do zahrady věčnosti, abyste zachránili svět. Až rozhovor s Lamií skončíte, vejděte dovnitř jeskyně a seberte zde první semeno – semeno moudrosti – a trochu síry ze zdi. Pak odplujte zpět na hlavní pevninu.

Gaea FallenČást druhá: Vivia
Až se dostanete na pevninu, jděte severozápadním směrem, až naleznete portálový kámen. Stoupněte si na něj – budete přeneseni k zahradě věčnosti. Seberte ze země granátové jablko a vejděte dovnitř zahrady. Zasaďte semeno moudrosti a vraťte se portálem zpět. Jděte do vesnice a v Odertově obchodě si vyměňte větrný pytel za plášť neviditelnosti. Opusťte vesnici jižním směrem a jděte na jihovýchod, až najdete mluvícího králíka. Promluvte si s ním a pak mu dejte kus salátu ze zahrady – nyní vám bude zavázán. Pokračujte na jih k útesům a prohlédněte si je. Nastavte na hlavolamu symbol života (pokud si nepamatujete, jak vypadá, najdete ho v příslušné knize v knihovně ve vesnici) a klikněte na fajfku k otevření jeskyně. Zde vezměte kouzelnou léčivou hůl a trochu podivné bílé látky ze zdi. Opusťte jeskyni a jděte severním směrem, až narazíte na hlídající vílu, která vás nebude chtít pustit k jezírku života. Když si s ní ale promluvíte a následně ji obdarujete granátovým jablkem, udělá výjimku a na chvíli zavře oči, takže budete moci projít. Schovejte se za skálu a počkejte si, až k jezírku přijde krásný ještěr. Nasaďte si plášť neviditelnosti a chyťte ho do síťky. Utrhněte si z něj stříbrnou šupinu a pak ho zase pusťte. Následně se potopte do jezírka a doplavte do vílího království. Zde si utrhněte květ myrty z keříku na pravé straně obrazovky a jděte do hradu. Promluvte si s Vivií – chce si vás otestovat a dá vám úkol najít něco, co by zachránilo umírající víly. Stačí jí ale rovnou podat léčící hůl. Získáte klíč k její truhlici a semeno života. Použijte klíč na truhlici a ze tří předmětů si vyberte hmoždíř.

Gaea FallenČást třetí: Fénix
Jděte do zahrady věčnosti a zasaďte zde semeno života. Pak se vraťte ke králíkovi a dejte do hmoždíře ingredience nezbytné k vytvoření živého zlata – nejprve tedy síru, pak stříbrnou šupinu a nakonec cibuli. Teď podejte hmoždíř králíkovi. Se zlatem jděte do své chatrče a pomocí sirek zapalte oheň v krbu. Vhoďte zlato do ohně, čímž přivoláte Fénixe. Nebude s vámi teď moci mluvit, ale když projdete ohněm v krbu, dostanete se do jeho dimenze. Tam si s ním promluvte a vraťte se zase zpátky. Musíte se nějak zbavit plamene smrti, který se objevil na Fénixově oltáři. Jděte do vesnice a vyměňte si plášť neviditelnosti opět za větrný pytel. Pomocí loďky se přeplavte k Lamii a seberte z její jeskyně další kousek síry. Vraťte se na pevninu a jděte do své chatky. Projděte do Fénixova světa a nasypte do hmoždíře postupně síru, uhlí, bílou látku z jeskyně života a nakonec cibuli. Tento mix hoďte na plamen smrti, čímž ho přetransformujete v transcendentální plamen, který už Fénixovi vyhovuje mnohem více, takže vám po krátkém rozhovoru dá semeno transcendence. Opusťte jeho dimenzi a vraťte se do normálního světa.

Gaea FallenČást čtvrtá: Tři Ctnosti
V chajdě seberte z krbu kousek zlata a jděte k vesnici. Ještě než do ní vejdete, utrhněte si ale jablko ze stromu, který se nachází na jihovýchod od ní. Pak vyměňte v Odertově obchodě zlato za bouřlivý prášek a jděte k teleportu do zahrady věčnosti. Zasaďte Fénixovo semeno a vraťte se ke své chajdě. Od ní jděte na severovýchod ke kamennému kruhu. Nasypte do něj prášek – po bouřce zde zůstane duha. Vhoďte do ní heliotrope a projděte duhou ke třem sestrám: Milosrdnosti, Lásce a Kráse. Promluvte si s nimi – potřebují pomoci se zlou jehlou. Stačí, když ji vyměníte za zlatou jehlu z koše v Odertově obchodě. Pak si s nimi znovu promluvte a dejte Kráse myrtu, Lásce růži a Milosrdnosti jablko. Teď už nic nebrání tomu, abyste dostali poslední semeno. Utíkejte ho rychle zasadit do zahrady věčnosti. Bude potřeba počkat, až stromy vyrostou – vyjděte ven, vraťte se, zase vyjděte a vraťte se – pak už by měly být všechny dostatečně vysoké. Promluvte si naposled s podivným hlasem a opusťte zahradu. Na náměstí už na vás bude čekat Simon s koněm – a to nejlepší, co můžete udělat, je připojit se k němu na jeho cestě…

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Najdete na iDNES.cz