Freeware hry roku 2004 - druhá část

  5:57aktualizováno  6:08
Druhý díl vyhlašování nejlepších freewarovek roku 2004 nás zavede do českých luhů a hájů. Které strategie, akce, simulátory či adventury byly v uplynulém roce nejlepší v ČR? Dozvíte se v našem přehledu...

Týden uplynul jako voda a je zde druhá část přehledu nejlepších freewarovek roku 2004. Tentokrát nebudeme nikam cestovat a po přehledu zahraničních vyhlásíme nejlepší české a slovenské tituly uplynulého roku. Hlasování probíhalo stejným způsobem a jedinou vyjímkou bylo sloučení kategorií simulátorů a sportovních her. Během uplynulého roku se uskutečnilo hned několik amatérských soutěží ve tvorbě her. Kromě tradiční Becherovka Game to byl první ročník soutěže Bonusweb Game Competition a několik rychlosoutěží na serveru GameCode. Díky soutěžím nebyla o domácí hry nouze a vítězné tituly nejen, že se co do kvality těm zahraničním vyrovnají, ale mnohdy je i předčí.


 

Česko je zemí adventurám zaslíbenou. Tradiční líhní je soutěž Becherovka Game, na druhé místo se letos vyšvihl vítěz tohoto ročníku Vesmírná Becherovka. Zlato si odnáší temná adventura Mrtvé město týmu Nihilis. Bohužel letos do pořadí nepromluvil očekávaný titul Pět kouzelných amuletů, o to více se můžeme letos těšit na jeho souboj s DeMorte od autorů vítězného Mrtvého města.

Česká adventura roku 2004

Mrtvé město
Výrobce:
Nihilis Mrtvé město Vítězný pohár

Mrtvé město je premiérovým titulem týmu Nihilis. Jedná se o perfektní 3D adventuru v enginu WME, která disponuje strhujícím dějem, temnou atmosférou a precizním audiovizuálním zpracováním. Pomstí se hlavní hrdina po propuštění z psychiatrické léčebny vrahům své dívky? Mrtvé město je rozhodně jednou z nejlepších adventure her, které tento rok spatřily světlo světa. Ukazuje, že Nihilis mají talent k vyprávění příběhů, předávání silných emocí a vytváření herních zážitků, na které se rychle nezapomene. Před jejich Mrtvým městem nelze než na závěr smeknout pomyslný klobouk...
recenze a download

Další kandidáti

Vesmírná Becherovka
Vesmírná Becherovka
Výrobce:
Daniel Scheirich

Po technické stránce je hra jasným nadprůměrem. Grafika je kompletně ve 2D, což mě osobně sedí daleko více než renderované 3D lokace. Bohužel však chybí dabing, který je omezen na pouhých několik hlášek, které však zpravidla pronáší někdo jiný než právě náš hlavní hrdina. V celkovém měřítku je však Vesmírná Becherovka zajímavým, velice zábavným a hlavně perfektně hratelným kouskem. Jasná volba pro všechny milovníky tohoto žánru!

recenze a download

Únos
Únos aneb Tajemství hlubin lesa
Výrobce:
Pekař & Pepajz

Únos vypráví příběh strašlivých událostí, jež se odehrávají v jednom na první pohled zapadlém městečku a přilehlých lesních oblastech se starým hradem a vesnicí pod ním v čele. Hlavní hrdina se vydává zkoumat jeho tajemství, nečekaně se ale namísto u táborového ohně probouzí ráno sám ve svém pokoji, nepamatuje si, co všechno v noci dělal. Z vyprávění obyvatel města se ale domýšlí, že to nebylo nic zvlášť pěkného. Únos Co ho přimělo chovat se jako robotický násilník a snad dokonce i vrah? Hluboký les skrývá nejedno strašlivé tajemství... Únos aneb Tajemství hlubin lesa se vydařil na jedničku s hvězdičkou. Hra, která strhne svým dějem, napínavý příběh plný záhad, navíc kvalitně provedený a zabalený v luxusním balení, jež obsahuje hned dvě bonusové části – a zapomenout nelze ani na již na začátku zmíněnou vývojářskou soutěž. Zkrátka a dobře, stažení Únosu lze jednoznačně doporučit.

recenze a download

Stojí za hřích...


World War 1990 - recenze a download
Život není krásný 5 - recenze a download
Fuckstory 3: Gimpl - recenze a download
Chmelnica  - recenze a download


 
Žánr akčních her nám letos nabídl několik skvělých titulů a obzvláště druhá polovina roku řádně zamíchala pořadím. Kdo by si pomyslel, že výborná Řež od Albisoftu nebude nakonec stát na stupních vítězů? O vítězi Plane Arcade rozhodlo jen jedno první místo navíc, jinak byl jeho souboj se Starship Trooper vyrovnaný. Zatímco tyto dva tituly byly ostře sledované již delší dobu, Fuk na třetím místě si svou návykovou hratelností své místo vydobyl v mnohem kratším čase.

 

Česká akce roku 2004

Plane Arcade
Výrobce:
3D Games
Plane Arcade Vítězný pohár

Plane Arcade je úchvátná letecká akce. Autoři nám v ní namíchali skvělou 3D grafiku a hezkou zásobu patnácti rozmanitých misí, v nichž se nebudete ani minutu nudit. Přidáte-li si k tomu ještě opravdu vydařené zvuky a hudbu perfektně podkreslující pozadí a ještě více umocňující onu velice vydařenou atmosféru, budete mít o kvalitách tohoto titulu jasno. Nemusíte se ani bát, že by byly prostory nad nimiž přelétáte pouhé nevyplněné travnaté pláně, to ani náhodou. Vše je zaplněno rozličnými domy a ještě dozdobeno porostem stromů. Musím se bez mučení přiznat, že jsem se osobně na tento počin velice těšila a musím říct, že má očekávání takřka do puntíku splnil. Zpočátku mi sice chvíli trvalo, než se mi do krve zcela dostalo samotné ovládání, nicméně po tom, jsem se u hry přímo královsky bavila. Snad jen počáteční mise byly na můj vkus příliš snadné a krátké. Nejlépe uděláte když ozkoušíte Plane Arcade na vlastní kůži. Mohu vám zaručit, že nebudete ani v nejmenším litovat.

recenze a download

Další kandidáti

Starship Trooper
Starship Trooper
Výrobce:
Cyber Games

Starship Trooper vám nabídne něco málo přes 30 rozličných misí, které vás dozajista dostanou svou hratelností. Téměř pořád se něco děje a ani okamžik se tak nebudete nudit. Jednou se probíjíte skrz nepřátelské území, jindy bráníte konvoj projíždějící přes soutěsku, bojujete o holý život, sedíte u kanónu a tak dále a tak dále. Možností je skutečně spousta. Na pozoru je nutné se mít každým okamžikem, protože nikdy nevíte, jaký hnusný brouk na vás může zaútočit. Nejrůznější typy brouků a jejich mutace jsou totiž vašimi hlavní mi nepřáteli. Starship TrooperNěkteří jsou poměrně neškodní, jiní vás můžou kousnout a změnit vaši DNA. Nebýt několik nepříjemných mušek, jako je třeba občasné zasekávání postavy v některých místech nebo pravopisných chybek v dialozích, mohl být Starship Trooper téměř dokonalou hrou. Sice mě trochu mrzí, že neobsahuje multiplayer, avšak pořád je tu Instant action s několika dalšími módy, které požitek z hraní ještě více umocní. I přesto se však jedná o jednu z nejlepších českých volně šiřitelných her, které kdy vznikly.

recenze a download

Fuk
Fuk
Výrobce:
Flash Software & Sleep Team Labs

Fuk na první pohled rozhodně nepůsobí jako hra s vyloženě hitovými ambicemi. Ovšem v okamžiku, kdy nakřápnete skořápku a rozhodnete se prozkoumat všechny možnosti hry, zcela vás do sebe pohltí. Po prvním nebo druhém hraním na vás Fuk bude působit jako kdejaká tuctová freewarovka, kterých se na internetu válejí tuny. Obrat o 180 stupňů přijde až tehdy, kdy zabrousíte na domovskou stránku hry a prohlédnete si některá skóre, jichž dosáhli někteří hráči před vámi. Možná se vám z těch vysokých čísel pořádně protočí oční panenky. A to ve vás začne hlodat malý červíček pochybnosti, kdy se budete sami sebe ptát, jak je možné, že někdo dosáhl tolika bodů?
recenze a download

Stojí za hřích...


Řež - recenze a download
Operation Desert Fox - recenze a download
Space Patrol  - recenze a download


 

Mezi hopsačkami nebyl během roku žádný jasný favorit na vítěze a nakonec se o první dvě místa podělily dva nečekané tituly. Uvolnění hry Bubliny jako freeware bylo překvapí, stejně jako vývoj druhých Želvíků. Třetí místo obsadil povedený český klon Arcanoid 3.

Česká arkáda roku 2004


Bubliny
Výrobce: Eriador Games
Vítězný pohár
Bubliny

Námět hry pochází ze stařičkého Bubble Bobble (my jsme vám na PH nabídli např. jeho remake 3D Bubble Bobble) a první DOSová verze Bublin spatřila světlo světa v roce 1998. V té době se však již jako infekce rozmáhal operační systém Windows, a tak autoři začali pracovat na konverzi, které dali výstižný název Bubwiny. Tato verze byly dokončena v roce 2000 a distribuována jako placená (většinou jako doplněk her společnosti Future Games - autor mj. Posla smrti). Nyní byly Bubliny vydány jako freeware a zahrát si je tak můžeme úplně všichni. Bubliny jsou čítankovou plošinovkou, která je od samého začátku uzpůsobena pro dva hráče. Každý z nich může ovládat jednoho dráčka, ale pokud nikoho po ruce nemáte, druhý dráček po chvíli zmizne. Vaším úkolem je zbavit se v každém levelu všech nepřátel. Pokud si představujete, že je budete jako dráček ničit ohněm, jste na omylu. Náš hrdina totiž z pusy vypouští bubliny, které nepřátele uzamknou. Vy tuto poletující bublinu musíte nárazem prasknout, jinak se potvůrka po určité chvíli uvolní.

recenze a download

Další kandidáti

Želvíci
Želvíci
Výrobce:
V Kapse Software

Želvíci – už samotný název ve vás může vyvolat dojem, že se snad jedná o obyčejnou dětskou hru, která již snad poněkud odrostlejší hráče ani na chvíli nezabaví. Ovšem to je obrovská chyba, ačkoliv totiž název zavání trochu dětskostí, Želvíci mohou stejně jako malé, zabavit také ty starší. Nejedná se sice o nijak přehnaně chytlavou hru a zcela jistě se nestanou ani legendou jakou je bezpochyby Mario, i přes to vás však tento projekt od českých V Kapse Software zajisté nezklame!

recenze a download

Arcanoid 3
Arcanoid 3
Výrobce:
Ruda Kos

Hlavním trumfem Arcanoidu 3 nicméně rozhodně není technické provedení. Důležitá je hratelnost, a tu se povedlo vypilovat na vysokou úroveň. Jakkoliv hra nehýři originalitou, představuje dostatek zábavných prvků, jež hráče chytnou a nepustí – a její editor úrovní je velkým trumfem, jenž může leckoho přesvědčit o stažení a výrazně prodlužuje celkovou dobu u Arcanoidu 3 strávenou. V rámci mírného českého patriotismu, jenž se projevuje nejen tady na Plných hrách, ale i u místní konkurence, tak nezbývá, než odměnit Rudu Kose příznivým hodnocením a doporučením. Kdo stáhne, tentokrát opravdu neprohloupí…

recenze a download

Stojí za hřích...


Star Trek: Asteroids - recenze a download
Ricocheter - recenze a download
Cheese Mouse - recenze a download


Tak jako v případě zahraničních logických her, i u českých se porota shodla na jednoznačném vítězi. Stala se jím zapeklitá a návyková hra s autobusy Dispečer. Její vysoké umístění se dalo čekat, vždyť šlo o jasného vítěze prvního ročníku Bonusweb Game Competition, která byla po Becherovce největší soutěží amatérských vývojářů u nás. Druhé místo uhájila šachová variace Dáma 2004. Z boje o třetí místo vyšel nakonec vítězně A.N.T.Z, vítěz kategorie logických her v posledním ročníku Becherovka Game. Krkal se nakonec spokojil se čtvrtou pozicí, ale na třetí příčku mu chybělo jen pár bodíků.

Česká logická hra roku 2004


Dispečer
Výrobce: 3D Games DispečerVítězný pohár

Už od prvního okamžiku spuštění je zřejmé, že logická gameska Dispečer, jež vznikla ve spolupráci 3D Games a Sleep Teamu, patří k tomu nejlepšímu, co může soutěž BonusWeb Game Competition nabídnout. Její technické provedení je totiž precizní po všech stránkách. Základní námět je jednoduchý: na malém prostoru autobusového depa udělali nepořádní řidič pořádný bordel při parkování. Dostat vybraný autobus ven tak bývá pořádný problém, zvláště když pohyb s jednotlivými Karosami je možný jen v jednom směru, to jest dopředu/dozadu, ne už ale zatáčením do stran. Tato premisa vystačila autorům k přípravě dvaceti pěti úrovní s rostoucí obtížností: první desítka je spíše mechanické manévrování, jež brzy obvykle dospěje k pozitivnímu výsledku, úrovně zhruba od patnácté výše už ale nabírají grády a na první pohled se zdají jistojistě neřešitelné.

recenze a download

Další kandidáti

Dáma 2004
Dáma 2004
Výrobce:
Keensoft

Kdo z vás by neznal klasickou hru dáma, která je v našich zeměpisných šířkách hned vedle šachů nejpopulárnějších deskovou hrou vůbec? Síla Dámy 2004 tkví taktéž ve velké spoustě možných úprav a nastavení. Tedy, pro hráče v této hře nepříliš zkušené je určena obtížnost amatér, pro ty ostřílenější je zde možnost profesionál, při níž se dozajista pěkně zapotíte. Nastavit lze taktéž počet kamenů na obou stranách, od čehož se odvíjí zejména délka hry. Dáma 2004Za povšimnutí rozhodně stojí multiplayer, v němž můžete své síly poměřit s některým ze svých přátel a to na jednom PC. Veškerá tato a hrstku dalších obměn budete moci provést v menu pod položkou „Nastavení“.

recenze a download

A.N.T.Z
A.N.T.Z 
Výrobce:
Karel Štěpka
Jak se zdá, Češi mají prostě na logické hry hlavu – a tím nemyslím hlavu na řešení různých logických rébusů, ale spíše schopnost tvořit kvalitní hry, vyžadující na hráčích notnou dávku inteligence. Vždyť pro příklad nemusíme chodit vůbec daleko, takoví Anakreoni by mohli mnoho povídat. Jejich povedené freeware Berušky se před nedávnem dočkaly pokračování, jež bylo protentokrát oblečeno do příjemného 3D kabátku, nicméně se již jednalo o ryze komerční počin, ačkoliv jeho cena není nikterak vysoká. Za zmínku pochopitelně stojí také precizní Fish Fillets, jež nabízí slušnou řádku pořádně zapeklitých úkolů. Zajímalo by vás, co vznikne smícháním těchto dvou chutných dílek dohromady? Jestliže jste si již prohlížely hry z letošní Becherovka Game, máte již myslím jasno, neboť vítěz logické kategorie – povedená hra nazvaná A.N.T.Z., všechny předpoklady do puntíku splňuje.

recenze a download

Stojí za hřích...


Krkal - recenze a download
Atomos - recenze a download
Monster Jam - recenze a download
Brutškvorky - recenze a download


Zatímco v jiných kategoriích se hry počítaly na desítky, v oblasti českých RPG nám vše probíhalo v doslova komorní atmosféře. V uplynulém roce vyšly jen tři tituly, takže bylo předem jasné, že každý z nich vystoupá na stupně vítězů. Musíme jen doufat, že letošní rok bude pro tuto kategorii úspěšnější. Možný obrat naznačilo již letošní RPG Mrtvý drak, a to je ve vývoji ještě několik zajímavých titulů.  

České RPG roku 2004


A Day After


Výrobce:
Virtual World A Day After
Vítězný pohár

A Day After je nicméně velmi povedenou hrou, která sice není z nejdelších, ale nepostrádá kvalitní děj a dobře vymyšlený herní systém. Kupodivu je kompletně celá v angličtině, přičemž příběh vypráví o typickém zástupci střední třídy, jenž přijde domů, vyslechne si stížnosti od manželky, rozbolí ho z toho hlava, pročež se rozhodne pomoci si prášky – a v rozrušení splete pilulky. Silné prášky na spaní ho donutí ležet nehnutě poněkud déle, než by si sám představoval. A Day After A když se potom probudí, s hrůzou zjistí, že zmizela nejen jeho žena, ale všichni jeho blízcí, a po ulicích se pohybují podivní mutanti.

recenze a download

Další kandidáti

Zag´s Quest 2
Zags Quest 2
Výrobce:
RebelSoft

Zags Quest 2 nepostrádá nic, co by měla správná RPG fantasy hra obsahovat, chodíte v rozsáhlých lokacích, zjišťujete potřebné informace, potkáváte mnoho různých kladných i záporných (zombie, harpyje, duch, kostliví bojovníci, ďáblíci) postaviček a bytostí, sbíráte věci, zbraně, byliny, získáváte dovednosti, vyvíjíte se, bojujete, povídáte si s kolemjdoucími, musíte si hlídat zdraví. Hra není jednotvárná, proplujete si na lodi, hádáte hádanky, řešíte logické problémy.

recenze a download

Dark Castle
Dark Castle
Výrobce:
Knedl Software

Dark Castle je nenápadným českých projektem, který se řadí víceméně do žánru her na hrdiny, tolik oblíbeného a tak málo minimálně na volně šířitelném poli vídaného. Do redakce Plných her přišel skrz lokační systém – a nutno říci, že i přes minimální očekávání, která vzhledem k němu nejen autor recenze zpočátku měl, dokázal příjemně překvapit a na pár minut dobře zabavit. Silné příběhové založení připomíná skoro až adventuru, díky čemuž i přes slabší systém RPG rozvoje postavy Dark Castle dokáže zaujmout a stát se hodnotným zabijákem času. Hlavní hrdina se narodil v malé vesničce v zemi sužované zlým lordem Baathem. Vyučil se na dřevorubce a pokojně pracoval v jedné chatrči v odlehlém koutě jeho panství. Jednoho dne k němu ale i přesto dorazil posel strašlivého pána a začal nemilosrdně požadovat nespravedlivou daň.

recenze a download

Absolutní vítěz loňského ročníku Becherovka Game Becherov se stal také vítězem simulátorů na našem webu. Ovšem jeho vítězství nebylo vůbec jednoznačné, neboť mu na paty usilovně šlapal druhý Czech Soccer Manager 2002: Final Edition. Také třetí příčku obsadil sportovní fotbalový simulátor - Road To World Cup 2006.

Český simulátor roku 2004


Becherov
Výrobce:
InputWish Vítězný pohárBecherov

Jestliže přemýšlíte nad tím, cože vlastně ono jméno soutěžního dílka znamená, pak vězte, že je to jednoduché jako ona příslovečná facka. Becherov je totiž město, do něhož bude celá tato hra, až příliš nápadně podobná prvním dílům série GTA, zasazena. Než se však pustíte do samotné jízdy, nezbývá vám, než zadat své ctěné jméno a vybrat si jeden z několika dostupných obličejů. BecherovVěnujte však tomuto aspektu mimořádně zvýšenou pozornost, neboť nejde pouze o věc estetickou. Výběr hlavy vaší postavy totiž bude mít velký dopad na začátek dějové linky, ačkoliv její pokračování již je zcela totožné. Celý příběh se začíná odvíjet ve skromném pokojíku, kde se ocitáte zcela zmatení po rozchodu z vaším přítelem (po zvolení obličeje dívky) či třeba po přistání na naši drobnou planetu z vesmíru (volba mimozemšťana).

recenze a download

Další kandidáti

Czech Soccer Manager 2002: Final Edition
Czech Soccer Manager 2002: Final Edition
Výrobce:
Petr Vašíček

Tak trochu na vlně nově probuzeného nadšení pro klubový fotbal (jemuž odolávají snad jen naprosto beznadějné Blšany) se tak trochu veze i Czech Soccer Manager 2002: Final Edition, bylo by ale laciné říci, že popularity českého sportu číslo jedna využívá. Kdo kdy zkusil některý z početné dynastie fotbalových manažerů Petra Vašíčka a jeho autorského týmu, dá za pravdu, že tahle hra se podbízet nepotřebuje. Už o CSM 2002 se hovořilo jako o zdaleka nejlepší freewarové manažerové hře, jež se v lecčems může měřit s profesionálními produkty. Jasně, nedosahuje propracovanosti a možností Championship Manageru, avšak v jednoduchosti je síla – pochopitelný herní princip často zaujme více, než překomplikované a graficky nezáživné tabulky komerčního lídra.

recenze a download

Road To World Cup 2006
Road To World Cup 2006 
Výrobce:
BORShop Computing

Pokud patříte mezi fotbalové nadšence, určitě jste již leccos zaslechli o mistrovství světa, které bude probíhat v Německu roku 2006. Cílem hry je toto mistrovství vyhrát. Abyste naši republiku dostali do MS, musíte se nejprve kvalifikovat. V kvalifikaci je 8 skupin po 7 státech světa, čili celkem bojuje o nějaké to umístění 56 států. Z kvalifikace na MS se dostává polovina těchto národů tj. 28 států a každý tým musí odehrát 14 zápasů, tak jako vy. Poté můžete mít tu čest se dostat do osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a nakonec finále (případně do boje o bronz). 

recenze a download

Stojí za hřích...


Hockey Manager 2004 - recenze a download
Turbo Cars - recenze a download
Total Racing - recenze a download


Trochu nečekaně se staly strategie vůbec nejvyrovnanějším žánrem tohoto vyhlašování. Bojovalo se nejen o první místo ve dvojici Anakin's Castle Duels versus Buduj Vlast !!!, ale i o třetí příčku mezi Diktátorem a Sentinels. Nakonec jediný bodík rozhodl o tom, že si zlatý vavřín odnáší Anakin´s Castle Duels. Ze souboje o třetí místo vyšli lépe Sentinels a Diktátor se musí spokojit s neoblíbenou bramborovou medailí. 

Česká strategie roku 2004


Anakin's Castle Duels
Výrobce:
Anakin 77 Vítězný pohárAnakin´s Castle Duels

Vynikající strategická hra původem z Česka. Tak by bylo možné charakterizovat několika málo slovy dnes recenzovaný Anakin's Castle Duels. Jeho autor má na svědomí už několik jednodušších, ale velmi záživných her vyrobených za pomoci programu Game Maker. Tak vznikla i hra Castle Duels, ovšem na první pohled by to do ní řekl málokdo. Jedná se komplexní a zábavnou hru o dobývání hradů, jež tu nebyla od doby legendárních Mravenců od Gemtree Software. Nicméně srovnání s touto geniální gameskou není až tak úplně na místě, neboť zatímco Ants byli zábavou kartičkovou a tahovou, Castle Duels jsou tvrdá, neúprosná RTS. Oba protivníci mají na své straně hrad s určitým počtem životů a snaží se jej uchránit před útoky soupeře a naopak vlastními silami zničit ten jeho. K tomu lze využívat široké škály prostředků. Zpočátku to jsou jen rytíři, později přibudou lučištníci, děla, mágové a vylepšené verze všech těchto jednotek, záludní špióni a v neposlední řadě různorodá kouzla.

recenze a download

Další kandidáti

Buduj Vlast !!!
Buduj Vlast !!!
Výrobce:
Petr Ladman

Strategie Buduj Vlast!!! vyvolala na naší freeware scéně nemalý poprask. Někteří ji zatracují, jiným se ale v porovnání s ostatními tituly líbí (např. nám). Jste zasazeni do role komunisty, jenž se chopil starostování nového města. Vše začíná rokem 1948, kdy se hrůzná KSČ dostává k moci. Svému městu smíte kralovat až do roku 1989, kdy byli komunisté konečně „vyhoštěni“ z vlády. Nemalou roli tu hraje sama Moskva. Ta vám bude neustále přidělovat nové a nové úkoly, za které ale umí po jejich splnění poměrně slušně zaplatit, takže se určitě vyplatí ji poslouchat.

recenze a download

Sentinels
Sentinels
Výrobce:
Nextcorp

Sentinels jsou vítězným titulem jedné z nejobsazenějších vývojářských rychlosoutěží vůbec – soutěže serveru Gamecode, v níž šlo o to vytvořit vlastní klon hry Tanky, neboli Scorched Earth, neboli – zajdeme-li až do herní prehistorie – Goril z Quick Basicu. Různí autoři s s tímto tématem poradili různě a vznikly hry kvality pochybné, průměrné, slušné i velmi dobré. Sentinels však vyčnívají nad veškerou konkurenci v mnoha bodech a dost možná se jedná o vůbec nejkomplexnější a nejprofesionálnější produkt všech podobných aktivit.

recenze a download

Stojí za hřích...


Diktátor - recenze a download
Starosta 2 - recenze a download
Pyramis - recenze a download


Také mezi českými hrami se tipy redaktorů na nejlepší freewarovku značně různily, ale protože volba redakčním šotkem v minulém díle nebyla objektivní, dovolím si vyhlásit nejlepší hru sám...

Nejlepší česká freewarovka roku 2004


Bahenní skřítek pilotem dopravního letadla nacpaného autobusy Karosa v1.0
Výrobce:
3D Games & Sleep Team Vítězný pohár

Rád bych poděkoval týmům 3D Games a Sleep Team, kteří nás (mnohdy ve spolupráci) v roce 2004 zásobili vynikajícími kousky. Jejich dítka Plane Arcade, Fuk a Dispečer se umístila na předních místech v tomto vyhlašování. Všechna se vyznačovala výborným technickým zpracováním a návykovou hratelností a dokázala pobavit fanoušky logických, akčních her i simulátorů. Zkrátka všechny. A za to jim patří dík!

Fuk Plane Arcade Dispečer

A to je vše, přátelé! Vyhlašování nejlepších plných her roku 2004 je u konce. Teď víte, které freewarovky považuje redakce nejprestižnějšího českého serveru o hrách zdarma za nejlepší. Věřím, že jste si v našem přehledu tu svou "nej" našli. A pokud ne, můžete ji uvést do diskuse. Závěrem bych rád poděkoval všem redaktorům za hlasování. Doufejme, že nadcházející rok přinese přinejmenším stejné množství kvalitních titulů, jako ten minulý.

Autor:
 
Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz