FPScore - preview

  10:00aktualizováno  5. prosince 8:26
Dnes vám představíme projekt české 3D akce postavené na Quake 3 Enginu. Pojďte se podívat, jak tato nadějná střílečka, v níž bojují frakce policistů a teroristů v metru nebo na radarové základně vypadají.

FPScoreZa letošním Invexem zavřely brány a je bohužel smutným faktem, že mnoha návštěvníkům zůstala v puse podivná pachuť z celkové kvality veletrhu. Na druhou stranu mě mile překvapila akce Game Life, která patřila k tomu nejlepšímu a to také díky prezentacím projektů z freewarové scény. Dnes se podíváme na jednu z prezentovaných her, která sice není novinkou, ale pozornost si jistě zaslouží.


Česká scéna sice není ve světovém měřítku nějakou modařskou velmocí, ale je pravdou, že populární hry se vždy dočkaly několika zajímavých rozšíření, nejvíce samozřejmě u "domácích" her typu Operation Flashpoint nebo Mafia. Početná skupina kolem stříleček Doom a Quake však také nezahálí a výsledkem je právě totální konverze hry Quake 3 Arena ve zcela českémFPSCoreprostředí. Projekt podporuje herní magazín Score, což mu dodává potřebné zázemí, které je garancí, že se dožije release verze a bude se dále rozšiřovat.


FPScore si ze svého vzoru zachovává multiplayerový charakter a singleplayerových kampaní se jen stěží dočkáme. Přesto dokáže zaujmout hned na první pohled. V dnešním globálním světě není nikdo v bezpečí, a tak se jednoho dne může stát, že se i naše republika stane cílem teroristů. Čeká nás tedy souboj teroristů s policií, což evokuje známý Counter Strike a je pravdou, že některé prvky se zde skutečně objevují a do multiplayeru jsou plánovány i podobné módy.
Autoři připravili pro Invex speciální betaverzi, která nabízí nejFPScorenovější verzi hry, která je již velmi solidně hratelná, přestože k finálnímu výsledku je čeká ještě kus cesty. V boji se seznámíte s několika zbraněmi: samopalem, poloautomatickou puškou a granátometem. Narazíte i na různé předměty jako pytel se psím žrádlem či extra zdraví, ovšem zatím jich je poskrovnu.


K dispozici jsou dvě mapy: pražské metro a plánovaná radarová stanice v Brdech. Na první se pracuje již dlouho a je velmipropracovaná, hráč si prochází věrně zpracovaná nástupiště, ale dostane se i do FPSCorenepřístupných prostor. Textury byly zpracovány na základě reálií naprosto věrohodně, což hře dodává na autentičnosti. Druhá mapa v Brdech s charakteristickou kopulí je komornější a připomíná vojenskou základnu s mnoha budovami a zákoutími.
FPScore vypadá velmi slibně, díky zdrojovým kódům ze hry Quake získali vyspělý engine, který je zárukou vysoké kvality. Na úvodních mapách je vidět, že jim nechybí fantazie ani smysl pro detail. Český fanoušek se tak poprvé dočká FPS ve známém prostředí, navíc je hra plánována jako rozvíjející se projekt, takže by mělo neustále přibývat map a předmětů. Pokud si chcete betaverzi sami vyzkoušet, stahujte z oficiálních stránek.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Najdete na iDNES.cz