Ben Jordan 2: The Lost Galleon of the Salton Sea - návod

  12:00aktualizováno  7. července 9:10
Druhý díl dobrodružství řešitele nevysvětlitelných záhad, Bena Jordana, je opět velice pěkným a napínavým adventurním zážitkem. A abyste si ho mohli užít bez jakéhokoliv rušení, je tu náš kompletní návod...

Promluvte si s manželkou zmizelého muže, seberte jí ze stolku misku a vyjděte ven. V prvním domě si prohlédněte destilační aparaturu, pokračujte do lékárny. Tam seberte balíček v pravé polici úplně dole a popovídejte si s medicinmanem. Pokračujte dále do obchodu, kupte si kukuřici. Další zastávkou bude bar, kde si popovídejte s barmanem a s ožralým dědouškem, kupte si láhev piva a získejte z prospektora kouzelný klacek. Z baru ještě seberte sirky a vyjděte zase ven.

Vraťte se k aparatuře, strčte do spodní části klacek a zapalte ho sirkami. Nahoru nalijte pivo a z kohoutku odeberte hnusnou bílou věc. V inventáři můžete ještě rozemlít kukuřici na prášek. Pak vyjděte ven a pokračujte ven z města. Seberte z otevřené bedny dynamit a vraťte se k destilačnímu zařízení. Odpalte sejf a seberte vše, co v něm bylo. Podle receptu na Moonshine tento nápoj vyrobte – vše potřebné již máte v inventáři, takže to jen smixujte dohromady v misce, nalijte do aparatury a odeberte na konci hotový produkt.

Pokračujte do baru a odtud do domu zmizelého muže. Tam si promluvte se starochem a pokračujte k medicinmanovi. Připraví vám zásoby, ale chybí mu šťáva z kaktusu. Jediný kaktus se nachází na poušti, ale je třeba z něj nějak šťávu dostat. Jděte do baru a pokuste se překonat chlapíka, který hází nožem na terč. Zatím to nejde, a tak pokračujte do prodejny s kávou a nechte si udělat speciální silný šálek. Vraťte se zpět – budete schopni se trefit přímo do středu terče a získáte tak pěkný nůž. Uřízněte jím kus kaktusu a na známém místě z něj vydestilujte šťávu. Tu dejte medicinmanovi a se zásobami se vraťte do výchozího bodu. Ocitnete se po krátkém intermezzu v poušti.

Seberte ze země květinu a pokračujte dále. Promluvte si s mužem, seberte z lodi kombinézu a díru v ní zalepte obvazy. Pokračujte doleva, promluvte si s Asiatkou a jděte dále až do obchodu se suvenýry. Kupte si tam největší kouli a vraťte se zpět. Rozřízněte kouli nožem, velkou část použijte jako helmu k potápěčskému obleku a menší kolečko dejte Kim výměnou za kyslíkovou bombu. Dále pak nově získaným perem nakreslete na zadní stranu starého receptu falešnou mapu k lodi, jděte s ní k prospektorovi, nechte mu čichnout květiny, na niž je alergický a následně mu ji vyměňte za pravou.

Nově nabytý oblek vyzkoušejte v obrazovce s výstražnou cedulí a doplavte až ke ztracené galeoně. Proberete se v cele s hledaným mužem, vyléčte ho pomocí protijedové soupravy a popovídejte si s ním o jeho zkušenostech. Pak strčte flašku s likérem do zámku a odpalte ji jako nálož, dostanete se ven z cely. Brzy narazíte na ducha, takže projděte nejprve dveřmi vpravo do sklípku. Vezměte tam láhev vína a pokračujte do druhých dveří.

Zkuste se dotknout perly, pak si promluvte s Georgem o exorcismu, následně ho poproste, aby ducha zabavil, a ukradněte jednu perlu. Rozbijte ji v hmoždíři a nasypte do láhve s vínem, následně se pokuste znovu ukrást další perlu a celou akci zakončete tím, že duchovi ukážete připravenou past. Další složitý případ je vyřešen!

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Najdete na iDNES.cz