Logical Pack 1 - Dvě hry v jedné

  12:00aktualizováno  6. dubna 8:42
Pakliže se rádi lámete hlavu, máme pro vás dobrou zprávu. Logical Pack 1 přináší hned dvě logické hříčky v jedné. A obě dvě jsou originální a dobře hratelné.
70

Logical Pack 1

Platforma: Freeware
Výrobce: Maurycy Zarzycki

Stáhnout

logicalpack11

Čas od času je potřeba potrápit mozek nějakou logickou hrou. A když jsou nabízeny hned dvě hry za cenu jedné, tak to už o něčem svědčí. Někdo se může sice oprávněně bát, že na úkor kvantity klesne kvalita, ale v případě Logical Pack 1 tomu tak naštěstí není.

V první hře máte za úkol vyčistit celou obrazovku od všech koleček. Koleček se na ploše vyskytuje v každém levelu porůznu a vždy máte také určitý limit kliků. Kolečka jsou totiž formována do obrazců po pěti a podle tohoto vzorce také mizí nebo se objevují. Pokud tedy kliknete do na prostřední kruh a okolo něj jsou další čtyři kruhy, všech pět kruhů zmizí a můžete pokračovat v práci jindy. Časem se však situace ztíží, budete muset kombinovat a nacházet jiné cesty k úspěchu. Pokud vyplýtváte limit kliků na dané kolo, budete jej muset opakovat. Nemusíte se ale bát, máte totiž neomezené množství pokusů. Druhou hru představuje podobný princip, tentokráte však aplikovaný na čísla. V každém kole máte předlohu, kterou musíte zkopírovat. Když někam na hrací plochu kliknete, okolní označené karty se zvýší o jeden bod. A logicalpack12podle předlohy tak musíte klikat tak, abyste ji bezchybně obkreslili. Ano, máte pravdu, na popsání je tento způsob poněkud složitý a ve hře jej pochopíte určitě lépe, než pokud bych vám jej tu složitě vysvětloval. I v tomto případě jste omezeni počtem kliků na level.

Grafika Logical Pack 1 je opravdu velmi jednoduchá. Nečekejte žádné vizuální hody ani honosné pozadí či dekorace. Vystačíte si se strohou, ale účelnou grafikou, která neurazí a nabídne výbornou přehlednost. Nic vás tak při hraní nebude rušit a budete se moct soustředit na přemýšlení. Pouze jsem si musel trochu zvykat na hůře čitelný font číslic u limitu na spodní liště se statistikou. Hratelnost obou her je na velmi vysoké úrovni. Je dobře, že koncept není bezzubě okopírovaný, ale že se na scéně také po čase objevuje něco nového. Na naučení Logicallogicalpack13 Pack 1 není nic složitého a systém hraní si brzy zažijete. Otázkou je, jestli vás však po čase nepřestane bavit, jako se to stalo mně. Možná by se do hry také hodil časový limit, abyste byli při hraní pod větší tlakem. Absence ozvučení žádným velkým problémem není. Můžete si alespoň pustit vlastní muziku v přehrávači dle libosti.

Logical Pack 1 je povedenou dvouhrou, na které nejvíce oceňuji originalitu. Ani hratelností však nedělá svému tvůrci ostudu, takže doporučuji stáhnout a vyzkoušet. Určitě se na několik minut dobře zabavíte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Byt 4+1, 86 m2, Plzeň
Byt 4+1, 86 m2, Plzeň

Strážnická, Plzeň - Severní Předměstí
2 700 000 Kč

Najdete na iDNES.cz