LincityNG - špičkový klon SimCity

  12:00aktualizováno  3:36
Za hrou LincityNG stojí mnohé roky vývoje a zkušeností. Díky tomu je dnes jedním z nejpovedenějších simulátorů stavění města, které jsou k dispozici zdarma. Nadchne vás detailní grafika i velká volnost při budování.
90

LincityNG

Platforma: Freeware
Výrobce: Lincity Team

Stáhnout

LincityNG

Už více než 10 let existujeprojekt Lincity. Analýza názvu nám rychleodhalí, že si za vzor bere legendární sériiSimCity a je určena pro Linux. I když hra zůstala v toku časustále simulátorem stavění města, ostatníinformace již nejsou tak přesné. Jednak se dočkala i portůna další operační systémy (samozřejmě nászajímá především Windows) a hlavně byl vývojrozdělen. Původní dvojrozměrné Lincity bylonahrazeno nástupcem LincityNG, kde tajemná dvě písmenaznamenají "nová grafika" a skok po vizuálnístránce je opravdu razantní. Budovy jsou vymodeloványve 3D, jsou provedeny do titěrných rozměrů a z projektu setak stal jeden z nejlepších simulátorů stavěníměsta na freeware scéně.

Hned po spuštění vásmile potěší, že na vás hra promluví česky.Přeložen je prakticky celý interface a kratšívysvětlovací texty. Anglicky je stále částnápovědy. Lincity mě zaujalo hned na počátku tím,že vaším úkolem je nestavět podle ekonomiky, alevybudovat "trvale udržitelné" město. Tento pojem taktrochu zavání ekologií, ale nebojte, žádnénásilné třídění odpadů vásnečeká. Hra zkrátka odráží současnýstav planety a dává vám na výběr, jakoucestou se ubírat: buď se budete snažit myslet ekologicky aomezovat se v těžbě zdrojů nebo budete sázet na silnouekonomiku, technologický vývoj, který všakskončí tím, že vybudujete odpalovací rampy apřestěhujete obyvatele na další nezničenou planetu. LincityNGAť sivyberete kterýkoliv z těchto dvou scénářů,užijete si více volného stavění, praktickyneomezené množství financí. Skončit můžetepouze v případě vydušení města splodinami nebovyhynutím veškerého obyvatelstva.

Zpočátku máte kdispozici jen omezené množství budov: silnice, několiktypů domů, důl, obchod atd. Spolu se zvyšovánímtechnologické dokonalosti ze vám odemknou desítkydalších budov, budete moci rozvádět elektřinu,stavět železnice, obchodovat s jinými městy atd. Je dobrési předem si přečíst nápovědu, abyste předevšímzjistili, jakým způsobem udržovat ekonomiku v chodu. Pokudse totiž příliš zadlužíte, hra sice neskončí,ale některé nákladné budovy nebudete mocistavět.

LincityNGLincityNG má naprosto detailnístatistiky všech možných parametrů, dozvíte se všeo ekonomice, zdraví obyvatel, znečištění, zamořeníodpady, dostupnosti potravin atd. O skvělé grafice jsem sezmiňoval v úvodu, nejvíce se mi na ní alestejně líbí úžasné animace: na farměroste obilí, jezdí traktor, vidíte růst les,kácet stromy i tvořit dříví. Jedinou slabšístránkou je nevýrqazná hudba, který vporovnání se špičkovým interface i zvuky zníponěkud amatérsky.

Hry podobné SimCity jsounadmírupopulární a zdarma k dispozici jich moc není.Vytvořit fungující komplexní simulátorstavění města je namáhavé, LincityNG máza sebou však mnoho let vývoje a patří díkytomu k tomu nejlepšímu.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 118 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz