Light The Dark je plošinovka se stylem a atmosférou

  20:00aktualizováno  20:00
V roli světla, které pohlcuje okolní tma, je vaší jedinou záchranou dostat se rychle k východu z úrovně. Jenže to by bylo příliš jednoduché. To by si Light The Dark nemohla brát za vzor Super Meat Boye, který je známý svou vysokou obtížnosti a chyby nepromíjející hratelností. Takže bacha na nervy.

Light The Dark | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

60

Light The Dark

Platforma: Freeware
Výrobce: B.A.

  • zajímavá temná atmosféra
  • ještě temnější myšlenky na sebevraždu, když se vám nedaří
  • je to výzva
  • ...ale pro někoho až moc velká

Stáhnout
Light The Dark

Říká se, že nemusí pršet, stačí, když kape. Ve hře Light The Dark stačí, když svítí jen jedno jediné světýlko a to vám vystačí k tomu, abyste mohli porazit všudypřítomnou tmu. Je to v základu jednoduchá, přesto osobitá a graficky čistá hra, která vás ovšem potrápí svou vysokou obtížností a svižným herním tempem, které si v ničem nezadá třeba se Super Meat Boyem.

Light The Dark

Ostatně, právě v posledně jmenované hře se autoři Light The Dark nejspíše inspirovali. Co to pro vás znamená? Především to, že si budete muset před hraním pěkně uklidnit nervy, zhluboka dýchat a nenechat se vytočit nezdarem. I tady jedna smrt následuje hned za druhou a než pokoříte byť jen jediný z více jak pětadvaceti levelů, bude vás to stát hodně sil.

Většinou to však bude vaší vinou. Light The Dark je obtížná, ale férová hra. Vaším hrdinou se zde stává jakási světluška, poletující světýlko, které ve světě temnoty musí rozsvěcovat určitá místa, aby se mu otevřela cesta dál. Po cestě potkává jednak nepřátele, které likviduje jako Mario kopem „do hlavy“, střetává se s různými pastmi a především nedostatkem času.

Light The Dark

Vaše světýlko totiž nemůže svítit věčně a pokud není něčím osvětlováno, v přítmí se pomalu oddává tmám, tedy umírá. Vy tak máte dost omezený časový interval k tomu, abyste celou úroveň vyřešili. Při nedostatku času se začne obrazovka třást a vám zbývá pár posledních chvilek života. To jen tak, aby vám hra náhodou nepřišla příliš snadná.

Light The Dark

Na rozdíl od Meat Boye, který byl občas až příšerně (nehratelně) rychlý, zde se pohybujete konstantní rychlostí, ale jinak si svými schopnostmi zdejší hrdina s Meat Boyem v ničem nezadá. Můžete skákat do dálek, vyskakovat po stěnách a dokonce se odrážet ze vzduchu. Bude se to hodit, protože ačkoliv je architektura úrovní poměrně triviální, jejich průchod rozhodně nepatří k bezproblémovým.

Light The Dark vás ničím vyloženě nepřekvapí, snad jen svojí obtížností, která je sem tam opravdu na hraně. Je to stylová hra pro hráče s klidnou duší, kterým nevadí se po hodině pocení a snažení jít projít a pak se vrátit s čistou hlavou. Pokud se řadíte k nervákům, utíkejte rychle pryč!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz