Light Driver 2 - pokračování automobilových závodů

  12:00aktualizováno  3. listopadu 12:05
Druhé pokračování automobilového simulátoru. Oproti svému předchůdci nabízí záludnější a delší tratě a další vychytávky. Úkol jet co nejrychleji a zároveň nejopatrněji však zůstává nezměněn. Jste připraveni na jízdu temnou nocí?
70

Light Driver 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Hella

Stáhnout

Light Driver 2Light Driver patří mezi hry, které si nechají vyrobit firmy, aby prezentovaly své výrobky. U nás své výrobky propaguje formou soutěže amatérských herních vývojářů známý výrobce likérů. Zde se jedná o výrobce světel do automobilů, takže spojení se simulátorem řízení je vtipná a trefná myšlenka. Navíc se závodí ve tmě, takže při jízdě kvalitní osvětlení hraje důležitou roli. S halogenovými či xenonovými světly vidíte dále a můžete jet rychleji. Light Driver však není čistokrevnou závodní hrou a heslo "čím rychleji pojedu, tím lépe" neplatí. V pravé části obrazovky vidíte sloupec, který má stejnou funkci jako tachometr u automobilu. Při jízdě musíte sloupec držet v zelené oblasti, kde vám přibývá nejvíce bodů. Příliš rychlá jízda v červené části vám naopak body ubírá, pokud pojedete zase příliš pomalu, body vám sice budou přibývat, ale hlemýždí rychlostí. Sloupec není konstantní, ale reaguje na druh osvětlení a to, zda projíždíte obcí či úsekem s velkým počtem překážek.

Light Driver 2První díl Light Driveru měl omezený čas na jedno kolo. Trať se sice pokaždé nově generovala, ale i tak po sto kolech byla docela monotónní. V tomto pokračování je na trati mnohem víc překážek, na krajnicích leží sníh, který vám jízdu u kraje silnice ztěžuje. Samozřejmě zde opět čekají montéři s praporky, kteří vám vylepšují světla. Kvůli sněhu je však o dost těžší je zachytit. Další novinkou jsou jakési branky, při jejichž projetí získáte ke standardnímu času deset vteřin navíc. Kolo si tak většinou prodloužíte o půl minuty. Trasa opět většinou vede otevřenou krajinou nebo městem, novinkou jsou tunely. Zatáčky jsou ještě záludnější a většinou vás za nimi čeká dárek v podobě průjezdu mezi parním válcem a automobilem. Pokud nasbíráte více než 8 000 bodů, budete mít možnost projet bonusový level. V něm jsou na rovné dráze postaveny kužely, mezi nimiž máte kličkovat. Je to hodně obtížné a já raději vsadil na čisté projetí trati, za něž je bonus 900 bodů. Vyšlo mě to většinou lépe než kličkování.

Light Driver 2Engine hry byl zachován, takže po grafické stránce nic nového nepřináší. Větší množství objektů na trati je však znatelné a hra běží pomaleji, obzvláště po kolizích s objekty. Hudba ve hře je příjemnější, výrobce má pobočky firmy v celé Evropě, takže hra je distribuována s velkým množstvím jazyků. Čeština bohužel chybí, nám nejblíže tak zůstává polština. K této hře vás připoutá propracovaný systém zaznamenávání výsledků, které opět můžete odesílat přes internet a měřit se s ostatními závodníky z celého světa. Pokud si vzpomínáte, byla v minulém díle velkým lákadlem soutěž, jejíž vítěz vyhrál víkend na závodech F1. Výrobce s druhým pokračováním hry spustil nové kolo soutěže, takže pokud chcete vidět živého Schumachera, stáhněte si Light Driver 2 a začněte trénovat. Pokud váš bodový výsledek nebude stačit, nevěšte hlavu a alespoň se s ním pochlubte v diskusi. 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz