Letters Rush - písmenkové orgie

  12:00aktualizováno  29. dubna 6:40
Chcete se naučit psát elegantně a pohotově všemi deseti? Třeba se vám to podaří, pokud si stáhnete zajímavou freewarovou hříšku Letters Rush. Pomatené broučky v ní totiž likvidujete datlováním písmenek pohupujících se na jejich krunýři.

Letters Rush

Platforma: Freeware
Výrobce: Zvika Israeli

Stáhnout

Letters Rush

Existuje celá řada programů, které slibují, že vás do dvou dnů/týdnů/hodin popřípadě okamžiků naučí do počítače datlovat jako profesionální písařka. Těžko soudit zda fungují - já osobně jsem názoru, že člověk se klapání do klávesnice učit nepotřebuje a vycvičí se postupem času sám od sebe. A proto jsem také žádný podobný program nezkoušel ani nepoužíval. Když se mi ale pod ruku dostala freewarovka, která si klade za cíl naučit vás bleskurychlém rejdění po klávesnici nejen rychle, ale i zábavně, nedokázal jsem odolat. Jaké pak bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že její nápad vlastně není nijak složitý a tajuplný.

Letters Rush nepatří mezi nijak rozměrné freewarovky. Svou velikostí čítající v zabaleném stavu toliko jeden megabajt by měl teretické šance zaujmout i sekretářky, písařky a další -ařky, které nemívají k dispozici příliš "nabušené" sestavy. Leč tvůrci tomu chtěli jinak a zacílili spíše na mladší generaci - tu generaci, pro níž je psaní všemi deseti prsty španělskou vesnicí, a jejíž zástupci obvykle klávesnici drásají pouze dvěma z nich.

Letters Rush

Vraťme se ale k samotné hře - oproštěné od jakýchkoli podrobně-vysvětlujících serepetiček, bonusových levelů či dokonce variability misí. Jediné, o co tu totiž jde, je shazování broučků snažících se přesunout své oválné tělíčko ze spodní do hodní části obrazovky. Jakmile se pohotový hmyz dostaví do vašeho pole působnosti a pokouší se o tranzit do bezpečné zóny za horním okrajem herního okna, je už jeho osud jen a jen ve vašich rukou - tedy lépe řečeno hbitých prstech. Pokud se vám podaří stisknout na klávesnici písmenko, které má vytetováno na krunýři, dříve, než mrška brouk dobelhá ke kýženému cíli, hmyz z obrazovky odpadne a uvolní místo svým kolegům. Zároveň vám k bodovému zisku přibudou dva bodíky. Naopak nesplníte-li svůj úkol, celých 10 bodů vám bude odečteno.

Další zádrhel vás čeká ve chvíli, kdy na klávesnici omylem ťuknete do špatného písmenka - tedy toho, které na obrazovce nereprezentuje žádný z přítomných brouků Pytlíků. Stejně jako v případě nesplnění úkolu v daném časovém limitu vám totiž bude ubráno rovných 10 bodů. Pokud jste si tedy mysleli, že i těžší levely odehrajete stylem válení všech čtyřech končetin po sadách kláves, raději na svou strategii zapomeňte. Speciální taktika je ostatně v nižších (a logicky tedy snazších) úrovních naprosto zbytečná - brouci totiž pochodují neobyčejně pomalu a jejich likvidaci hravě zvládne i ten, kdo sotva rozeznává písmena abecedy.

Letters Rush

Podivné je, že hra do vyšších úrovní bez problému pustí i ty hráče, kterým štěstí v minulém kole příliš nepřálo a tak s bodovým ohodnocením jednoduše spadli pod nulu. Na druhou stranu - šanci napravit předchozí chyby tím pádem dostává každý a to bez jakékoli dílčí selekce. Totéž platí i o vyšších obtížnostních kategoriích - i tam vás hra pošoupává skrz levely jako by se nechumelilo. Nad odečítáním záporných bodových obnosů ale oči jen tak nezamhouří a pečlivě veškeré nahromadivší se mínusy přidává k těm z uplynulých kol.

Abych vás nevystrašil - Letters Rush není nijak složitou hrou; zvláště v prvních levelech pro vás naklapání těch několika málo písmen nebude zřejmě představovat žádný problém. Pokročilejší kategorie sice pro úplné začátečníky mohou znamenat těžký oříšek, nicméně ostřílení hardcoreovníci (a mezi ty vy s největší pravděpodobností patříte) prokloužou jistě i tou nejtěžší s elegancí sobě vlastní. Otázkou ovšem zůstává, nakolik právě ony nejvíc zkušené hráče a pisálky podobně infantilně pojatá freewarovka zaujme. Zde bych dodal snad jen - za zkoušku nic nedáte :)

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?
Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let se počet sportujících dětí značně snížil. Až třetina se omlouvá z tělocviku, a dokonce i někteří rodiče ho považují za zbytečný předmět. Jak to změnit?

Najdete na iDNES.cz