Legacy Of The Black Tower je akce pro nenáročné hráče

  12:00aktualizováno  12:00
Chcete zachránit svět a nehodláte se u toho moc nadřít? V této nenáročné akční hře z pohledu vlastních očí máte k dispozici tři magické hůlky a proti sobě hordu hloupých fantasy nepřátel. Hra na rozptýlení i pro ty, kteří žánru příliš neholdují. Navíc v pěkné grafice.
60

Legacy Of The Black Tower

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • opravdu nenáročná akce pro všechny
  • dost pěkná a hardwarově nenáročná grafika
  • něco málo skákacích puzzlů
  • nic, ale skutečně nic originálního
  • příběh je v téhle hře platný asi jako v pornu

Stáhnout

Legacy Of The Black Tower | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Legacy Of The Black Tower

Pokud vyloženě nehledáte originalitu a řadíte se mezi příznivce bezhlavých akčních her, můžete vzít za vděk tímto nejnovějším přírůstkem do rodiny My Play City her. Legacy Of The Black Tower je vyloženě nenáročná fantasy akce, která neklade žádné horentní požadavky na váš mozek a na oplátku se ani ona sama nesnaží být kdovíjak chytrá. Místo toho se na ni skvěle kouká.

Legacy Of The Black Tower

Hrajete za kouzelníka, který byl vězněn v kobce celá tři staletí. Po tak dlouhé době jste však propuštěni na svobodu, protože jen vaše magické schopnosti mohou zamezit nebezpečí, které se na zdejší krajinu řítí. Jak už to tak v tomto žánru bývá, příběh je naprosto zbytečný a nehraje vůbec žádnou roli. Absurditou dne je způsob, jakým se snažíte zabránit příchodu temnoty. Sbíráte totiž klíče.

Legacy Of The Black Tower

Těch je celkem dvanáct a musíte najít všechny. Občas jsou viditelné okamžitě, za jinými si musíte „doskákat“ a některé vypadnou z monster. Bůh ví, jak dvanáct klíčů pomůže porazit zlo, ale to je vedlejší. Důležité je, že máte záminku pro to, metat kolem sebe ohnivé a jiné koule. U sebe máte tři magické hůlky, každou s jiným elementem a útokem.

Legacy Of The Black Tower

První je ohnivý a funguje v podstatě jako granátomet, protože střela je po několika metrech přemožena gravitací a klesá k zemi po křivce. Druhou hůlkou vyvoláváte ledové úlomky, které letí velmi přesně a explodují po dopadu a třetí je jakási hůlka přírodní, která střílí malé světelné projektily. Ta je také nejslabší, ale má neomezené střelivo. Do ostatních musíte energii doplňovat pomocí barevných krystalů.

Legacy Of The Black Tower

Nepřátel je vícero druhů a někteří toho vydrží opravdu hodně, jako třeba golemové, ale celkově je akce dost nenáročná a ke zdárnému konci dospějí i hráči vyloženě nesnášející akční hry. A to je vlastně vše, co tady je. Legacy Of The Black Tower vás ničím nepřekvapí a jde spíš o krátké odreagování, než seriózní akční hru.

Legacy Of The Black Tower

Co vás asi zaujme především je velice slušná grafika, která zdejší lesy a kobky vykresluje opravdu líbivě. A přitom je hra paradoxně velice nenáročná na váš počítač. Tráva se vlní, stromy šumí a všimnete si i povedených fyzikálních modelů postav a předmětů. Sečteno podtrženo, nemáte-li co na práci, těch několik minut kouzlení v pěkné grafice vás nezabije. Tedy, pokud přežijete extrémně otravnou a vlezlou instalaci.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz