Legacy of Flan 4: Flan Rising - proti mimozemšťanům

  6:28aktualizováno  6:33
Daleká a přesto líbezná země zvaná Flamville je v ohrožení. Přímo v jejím srdci přistál obrovský mimozemský koráb, z něhož vyskákali zelení mužíčci. A právě na vás bude, poslat je zase tam, odkud přiletěli.
80

Legacy of Flan 4: Flan Rising

Platforma: Freeware
Výrobce: Shroomlock

Stáhnout

Flan RisingZemě jménem FlanVille je v ohrožení! Přímo doprostřed této jinak pokojné země spadl podivný předmět – jedni ho označují za meteorit, jiní se naopak shodují na tom, že to musela s určitostí být vesmírná raketa. Ať už je pravda kdekoliv, samotný král Flanvillu ustanovil skupinu celkem čtyř stvoření, která se musí vydat po stopách těchto mimozemšťanů a pokusit se splnit všechny nastražené úkoly.

I když to tak zpočátku vypadat nemusí, Legacy of Flan 4: Flan Rising je ve skutečnosti RPG a to velice kvalitním, ve kterém se střídá tahová část s tou „normální“ odehrávající se v reálném čase. Tyto dvě fáze odpovídají i dvěma hlavFlan Risingním akcím, které budete ve hře provádět. Za prvé je to pochodování po herním světě - ten je velice příjemně vypadající. Většinu času bude pod vašima nohama lehce pomlaskávat provoněná tráva, kolem budou rozkvetlé květiny a košaté stromy – zkrátka ani náznak toho, jak ohavné věci se v kraji v tento čas odehrávají. Z tohoto bezcílného možná až romantického bloumání vás velice rychle vytrhne první souboj. Do nich jste vsazováni tak trochu nečekaně – před sebou totiž protivníky vůbec na mapě nevidíte, přesto když vkročíte do nějaké té zdánlivě mírumilovné oblasti, okamžitě na vás zaútočí. A to je možná dobře, takto se totiž nemůžete soubojům žádným způsobem vyhýbat.

Pokud byste se soubojům vyhýbat pokusili, byla by to ohromná škoda vzhledem k tomu, že patří k tomu nejlepšímu, co hra nabízí. Základem všeho je 3D orientační obrazovka, díky níž máte přehled o momentálním stavu na bojišti. Na pravé straně se nachází čtveřice vámi ovládaných obyvatelů FlamFlan Risingu, na té druhé zase nepřátelé, jimiž mohou být jak dvounozí emzáci tak i daleko podivnější stvoření. Tím se nemusíte zabývat a hlavu si nemusíte dělat ani z mnohonásobného přečíslení – dobrou volbou útoků je stejně všechny zdoláte.

Jak jsem již naznačila, vše probíhá na tahy, v nichž se navíc postupně a pravidelně střídá i naše čtveřice. Každý ze čtveřice může mít jinou barvu a tedy i jiné schopnosti, které se právě k zabarvení vážou. Zatímco růžový umí kupříkladu uzdravovat, jiný vyniká v rychlém a silném útoku. Všechny tyto schopnosti budou nabývat na síle s přibývajícími levely jednotlivců, přičemž čas od času se nabídne možnost změnit některému z bojovníků barvu. To je třeba dobře vyhodnotit a kalkulovat s tím, zda se vám kupříkladu další uzdravovací schopnosti růžové hodí nebo naopak dále potřebujete bojovou sílu.

Možností je zkrátka nespočet, navíc po své pouti potkáváte další obyvatele s nimiž je možno zapříst rozhovor. Dlouhá souvětí od nich ale nečekejte, což je možná trochu škoda. Celkově je totiž Legacy of Flan 4: Flan Rising velice slušným projektem.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Meteorit, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Adecco spol. s r.o.
Směnový mistr/mistrová ve výrobě

Adecco spol. s r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč

Najdete na iDNES.cz