Lasol – 10 000 mil v pr*seru

  14:12aktualizováno  14:12
Syndrom Gordona Freemana? Exploze a totální katastrofa mořského letoviska z pohledu údržbáře? Jen další den v práci.
65

Lasol

Platforma: Freeware
Výrobce: WHAM

  • kompletně namluveno
  • velmi krátké
  • velmi krátké
  • docela vysoká obtížnost

Stáhnout
Lasol01

Lasol01

Další den v práci? Od prvního momentu v kůži Gordona Freemana z legandární série Half-Life, jsou si všichni hráči vědomi, že pokud je nějaká hra postaví do role někoho, kdo se živí naprosto nezajímavou prací a právě na jeho pracovišti se tato hra odehrává, můžeme čekat, že se v několika prvních minutách hry stane něco katastrofického. Lasol je turistické letovisko, nebo chcete-li hotel umístěný nad hladinou moře a tak tou katastrofou nebude otevření dimenzionálních bran do jiných vesmírů, ale pouze exploze a následné potopení celého hotelového komplexu.

Lasol02

Lasol02


Vy, jako Stan Winston (Ne, že by jméno hlavního hrdiny bylo jakkoliv důležité.), údržbář právě v tomto do moře pomalu klesajícím hotelu, pomalu klesáte také a tak je radno s tím něco velmi rychle udělat, než vás zabije tlak, stoupající voda či probíjející elektřina. Pravda, konečně se ve Stanově práci taky něco děje. Někteří by za trošku vzrušení zabíjeli.

Lasol03

Lasol03


Lasol se na první pohled zdá jako sympatická, propracovaná a hlavně umně stvořená adventura. Světe div se, ono to tak je i na druhý pohled. Již po shlédnutí intra sestávajícího z jakýchsi televizních zpráv, ve kterých se dozvíte, co se vlastně v hotelu děje, si uvědomíte jednu z největších devíz této hry: kompletní namluvení všech postav. Bůh buď milostiv a dej, aby dabing byl i ve všech ostatních freeware adventurách! Hmm...Obávám se ale, že Bůh je zrovna offline.

Lasol05

Lasol05


Po jiných stránkách už Lasol zase tak neudivuje, ale jistě neuráží. Na poměry AGS enginu podařená grafika, i když ani zdaleka nedosahuje úrovně například poetické Eterally Us, nebo barevně rozmáchnutých humorných her typu Dr. Lutz and The Time Travel Machine nebo The Secret of Chunky Salsa, nicméně je pro poměry hry dostačující. Někdy je lepší nekritizovat a spokojit se s tím, že něco prostě je. Grafika Lasolu JE! Nespokojil bych se však, kdybych nezmínil, že kromě dabingu hra i obsahuje poměrně zdařilé zvuky.
Nebudu chodit kolem horké toaletní mísy a řeknu rovnou i jaké jsou negativa této hry. Pravděpodobně největší negativum je někdy až nechutný „pixelhunting“, který hra vyžaduje. Netvrdím, že těch případů je mnoho (asi dva), ale pokud už mám ve hře hledat nějaké kladivo, byl bych rád, kdyby bylo alespoň trochu viditelné. Toto samo o sebě není zase tak velký problém, vskutku grandiózním problémem se ale toto stane, až vám prozradím druhé negativum hry. Vlastně to ani není negativum, jen koncept autorů, ale já jako člověk, kterému všechno trochu moc trvá jsem ze skutečnosti, že na celou hru máte omezený časový limit, nebyl mnoho nadšený. A loadoval jsem. Pomalu prosakující a místnost plnící voda je víc než dobrý důvod pro to sebou pohnout a občas provést potřebný save. Čas se v několika případech dá koupit (Třeba zaizolováním prosakujících trubek.), ale ručičky stále tikají a pověstná kosa se nad vaší hlavou stále míhá a klesá.
Komu nevadí omezený herní čas (Nejenom tím, že máte limit, ale i tím, že hra je skutečně velmi krátká.), tomu můžu Lasol doporučit.


Na závěr ještě ujištění, že ačkoliv hru vytvořil někdo s přezdívkou WHAM, nenarazíte během hraní (A pravděpodobně ani kdykoliv potom.) na George Michaela a ani Last Christmas v ní zaplať pánbůh nezazní.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz