Laser - v síti nebezpečných paprsků

  12:00aktualizováno  4:15
Logická hra, ve které musíte pomocí hranolů zneškodnit paprsek v trojrozměrné krychli. Čeká na vás sedmdesátka zapeklitých levelů a pěkné zpracování, které Laseru vyneslo druhém místo v Becherovka Game 2005.
80

Laser

Platforma: Freeware
Výrobce: ASM

Stáhnout

LaserLaser je originální hra, která v právě skončeném ročníku Becherovka Game 2005 obsadila pěknou druhou příčku v žánru logických her. Na pečlivě utajovaném místě ve společnosti Jan Becher je v trezoru uchován starobylý recept na přípravu Becherovky. Zatímco Tomu Cruiseovi stačila v Mission Impossible sada hi-tech udělátek, zde si musíte při překonávání mnoha laserových ochran poradit jedině logickým uvažováním. A věřte, že se v sedmdesátce levelů někdy notně zapotíte.

LaserVšechna laserová zabezpečí (tedy herní plocha) je zasazena do trojrozměrné krychle. Na určitém místě se nachází zdroj laserového paprsku, na jiném zase jeho přijímač. Abyste ochranu zneškodnili, musíte využít různých hranolů, paprsek správně odrážet, lámat a přivést ze zdroje k přijímači. Hranoly přitom nelze nijak otáčet, lze je pouze přesouvat nahoru, dolů či do stran. Laser tak spíše než Pipemanii připomíná Sokobana a přemísťování beden. Někdy je v krychli pouze jeden paprsek, jindy třeba pět různě barevně odlišených. Na vaše počítání nemáte celý život, i omráčená ochranka se někdy probere, že? :-) Občas je limit doslova šibeniční a kolo musíte několikrát opakovat, abyste na správný postup přišli. Taktéž natočení plochy vám může ukázat nový pohled na situaci. Někdy samozřejmě budete muset hranoly využít jako zarážky, abyste další umístily na příslušné místo. Naštěstí zde existuje starý dobrý systém hesel, jež jsou klíčem k přeskakování již jednou splněných kol, takže nesplněné kolo ještě automaticky neznamená zase začínat od píky. Hesla se přitom ukládají do textového souboru, takže si je nemusíte otrocky zapisovat na papír.

LaserAutoři trojrozměrných logických her často (a zbytečně) ztěžují hráčův úkol špatnou navigací. Zde se vše povedlo na jedničku, krychlí lze za pomoci myši a jejích tlačítek intuitivně otáčet, rotovat, dokonce i přibližovat či oddalovat kameru. Také vlastní přesouvání kostek je lehké jako příslovečná facka, po označení kostky stačí zvolit nepřehlédnutelnou směrovou šipku. Grafika je hodně účelová, hranoly jsou pokryty jen jednoduchou texturou, ale alespoň zbytečně neodvádí vaši pozornost. Ve hře nechybí ani krátké animované intro. Na pozadí vám hraje příjemná a nerušivá hudba, jež se mění po určitém množství levelů. Pokud celou sedmdesátku levelů úspěšně dokončíte, máte možnost si další sami vytvořit v přiloženém editoru.
Podobně jako vítězný Becherátor, i Laser je povedenou logickou hrou, u které vydržíte celé hodiny. Pokud rádi přemýšlíte, neměli byste se stahováním dlouho otálet.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Advantage Consulting, s.r.o.
SOUSTRUŽNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.cz