Kulič - řežba jako řemen!

  12:00aktualizováno  25. srpna 2006 6:50
Nebudu tady žádný blud šířit do světa, nejedná se o nějaký nezáživný Tetris, ale o opravdovou řežbu, po níž teenageři přímo šílí a hledají ji, kde jen můžou. A Kulič je akčňák pořádnej - vyhrát na nejvyšší obtížnost, to už je opravdu machrovina.
80

Kulič

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

Kulič

Nebudu tady žádný blud šířit do světa, nejedná se o nějaký nezáživný Tetris, ale o opravdovou řežbu, po níž teenageři přímo šílí a hledají ji, kde jen můžou. A Kulič je akčňák pořádnej - vyhrát na nejvyšší obtížnost, to už je opravdu machrovina. Pokud paříte hry pouze za upocenými monitory ze školních ústavů, radši si tohle sousto nestahujte, pokud nechcete mít o dvojku víc. Zkrátka a dobře, dostali jste se k pořádné gamesce, na které si výrobci dali záležet, a určitě jsou na ni náležitě pyšní - a já Vám jí dnes představím.

Po navolení základních parametrů se ocitnete v obrazovce, kde z 2D pohledu seshora ovládáte jakéhosi panďuláka, který umí chodit, běhat, otáčet se, dělat úkroky, sbírat bonusy a to nejdůležitější, umí střílet a panáčky těch ostatních proměnit v krásny krvavý flek na zemi, toť vše k velice "originálnímu" příběhu, jiné uvedení pro tuto hru prostě neexistuje. Popravdě řečeno si myslím, že střílečka žádný příběh nepotřebuje, jedná se spíše o to, aby měla hratelnost a to Kulič má.

Autoři si dali opravdu záležet na zbraních, kterou budete kamarády otravovat, a na výběr je zde jich opravdu slušná kupka, najdete zde mraziče, kulomety, granátomety, plamenomety, kyselinomety, brokovky a jako šlehačku na vrchol dortíku je zde takzvaný Panzerfaust - obdoba známé bazooky - nikdo nepřežije, tedy pokud stíháš nabíjet. Každá zbraň má určitý počet nábojů a z toho vyplývá, že žádnou zbraň nebudete mít na rameni opřenou moc dlouho. Jednotlivé možnosti a vlastnosti těchto zbraní zde ale nebudu dále rozvádět, případné zájemce odkážu na další "literaturu".

Kulič

Svého zabijáka si můžete vybrat ze tří postav, takže tady výběr taky nic moc. Dále si můžete navolit, kdy budete hrát a na výběr máte den nebo noc. Co si ještě můžete dál upravit, je obtížnost, počet protivníků a nakonec zvolíte, jestli budete pařit mód "všichni proti všem" nebo "pojďte si pro mě". Jako další zajímavé vylepšení se může jevit pařba přes internet s několika kámošema, já jsem tuto formu zatím nevyzkoušel, ale co není u mě zvykem, může být pro Vás pravidlem a zážitek z internetového multiplayeru obvykle zůstává delší dobu zaryt v našich pařanských srdéčkách.

Na zemi se také občas válejí bonůsky v podobě nábojů, lékáren, neviditelnosti, nesmrtelnosti, maxirychlosti a další serepetičky.

Nemusím asi připomínat, že hra vznikla výhradně k pobavení a relaxaci, žádný dlouhodobý zážitek nebo neprospaná noc by se neměla dostavit, jede pěkně plynule, žádné trhance, k tomu bezvadně zapadající bojová hudba a velká kupa dobrých vlastností a plusových detailů. A jsou to právě ty detaily, na kterých si autoři dali záležet, a myslím, že to většina z Vás ocení. Například aby se jména ve hře neopakovala, je jich tam rovnou tři sta, dále skvělé funkce jako například možnost automatického odklizení padlých, protože po několika minutách už je jich tam na stovky, nebo vybudování vlastní mapy. Velice zajímavá je funkce vypravěče, který každého mrtvého okomentuje vždy jinou originální hláškou (Peter pěkně zkapal, Scot nevydržel pekelný tempo, Paul se dostal do věčných bojišť apod.).

Další pochvala, kterou bych chtěl vmést autorům do tváře, je poměrně podařená grafika s mnoha volbami, jako je třeba hloubka barev nebo efekty. Hra sama o sobě běhá v rozlišení 640x480, ale zkusit můžete i historických 320x240, prý abyste na panďuláka krapet viděli. Grafiku lze tedy hodnotit velice nadprůměrně.

Nakonec bych se rád bych se také zmínil o instalaci hry. Hra má něco kolem 2,3 MB, rozjet by se Vám měla i na nejhorších 486 a s rozbalením a případnou nefunkčností by snad neměly být žádné problémy, i když kdo ví, co se může stát. Takže to by bylo asi vše k velice zábavné, chvilkové a odreagovací gamesce Kulič - doufám, že se bude se Vám bude líbit stejně tak, jako se líbila mně.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz