Kuhtrix – kráva musí zpět do stodoly

  12:00aktualizováno  31. října 8:56
Krávy, krávy, co si vlastně povídáte, krávy, krávy, jakou máte řeč? Hry na motivy tohoto chovného zvířete se v poslední době množí jako houby po dešti a i já jsem se rozhodla přispět svou troškou do mlýna. V dnešní hře máte možnost si vyzkoušet, jaké to je jezdit s krávou na skateboardu a zároveň jí musíte pomoci dostat se zpět do stodoly.

Kuhtrix

Platforma: Freeware
Výrobce: Tim Johne

Stáhnout

Kuhtrix

Hry na motivy našeho oblíbeného chovného zvířete krávy se v poslední době množí jako houby po dešti, zkrátka je jich stále více a více. Tento nárůst zvláště freewarových her na toto téma má co dočinění s velice medializovanou nemocí šílených krav, která se objevila i na našich pastvinách. Jednou z takových her je i Kuhtrix a můžu vám říci, že právě u něj jsem se pobavila dokonce mnohem více než u většiny jiných her. A i když neoplývá skvěle vykreslenou grafikou, může se pochlubit velice dobrou hratelností.

Až si gamesku nainstalujete a spustíte, ocitnete se v jakémsi okně, kde máte na výběr z několika položek. Kromě toho, že si hru můžete spustit, máte také možnost přečíst si nápovědu nebo se mrknout na High score, kde jsou zapsány časy těch úplně nejlepších. Poté, až si tyto položky prohlédnete, můžeme pokračovat dále a dostaneme se již přímo do hry. Tam si lze vybrat ze dvou typů hry, které se v podstatě od sebe vůbec neliší, akorát začínáte na jiném místě, takže je úplně jedno, jaký typ si zvolíte. Každopádně až to uděláte, ocitnete se již přímo ve hře.

KuhtrixVaším úkolem bude dostat onu jalovici zpátky do jejího domova, do stodoly. Na první pohled se vám tento úkol může zdát snadný, ale věřte, že byste se docela zásadně mýlili. Ona farma je totiž velice rozlehlá a zvláštně stavěná. Ohrady totiž najdete i na místech, kde byste je ani ve snu nečekali. Hrazení často tvoří dojem rozsáhlého labyrintu. Farma může být využívaná asi jenom pro chov zvířat, protože půda je všude naprosto vyprahlá, ale na mnoha místech se nacházejí velké a hluboké louže, které vám často brání v postupu. Ohradu v žádném případě přeskočit nemůžete, ale vodu zato ano. Ta naše milá kráva je rozená gymnastka a pokud se pořádně rozjedete a stisknete mezerník, udělá nádherné a dlouhé salto, pomocí kterého můžete přeskočit nějakou užší část louže.

KuhtrixPři tom všem vám ale běží časový limit, který je dnes nastaven na sto osmdesát sekund. Ze začátku hry máte dáno tři a půl tisíce bodů a s úderem každé sekundy o body přicházíte. Za svou cestu ale můžete i nějaké vydělat, a to tak, že budete sbírat nádoby s mlékem. Některé vám stojí přímo u nosu, po jiných se budete muset otáčet. Suma, kterou dostanete za mléko, se u farmy přičte k časovému bonusu a pokud se vám opravdu dařilo, dostanete se do High score. Já osobně si ale myslím, že úspěch je, když se stihnete dostat na farmu, protože se jedná o dlouhou a strastiplnou cestu. Totiž abyste mi rozuměli, pokud narazíte do ohrady nebo sjedete do vody, ztrácíte svůj pokus a musíte startovat od začátku, což hru znatelně protahuje.

Co se týče grafiky Kuhtrixe, tak s ní to žádná sláva bohužel není. Je sice udělána ve 3D, ale tak hrůzostrašným způsobem, že se mi skoro zježily vlasy na hlavě. Efekty téměř žádné a ve strašné kvalitě a prokreslení stálo taky za málo. Zkrátka grafika si pochvalu nezaslouží, ale co se týče hratelnosti, tak s tou to bylo o mnoho lepší. Zvuky sice měly absenci, ale zato hudba, ta byla opravdu výtečná. Ona melodie, kterou hráli, se mi velice líbila a skvěle dotvářela atmosféru. Věřte, že i když grafika za moc nestojí, hra může být dobrá a to je příklad Kuhtrixu. Hold není všechno zlato, co se třpytí.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz