Krtinec – zamořili zahradu. Zabijte je všechny!

  12:00aktualizováno  9:38
Krtci zamořili zahradu. Kopou si díry, kde se jim zachce, a ničí vaše opečovávané květiny. Učiňte jejich svévoli přítrž dobře mířenými ranami kladivem v poslední hře od českého týmu El Do Rado 1239.
20

Krtinec

Platforma: Freeware
Výrobce: El Do Rado 1239

Stáhnout

KrtinecEl Do Rado 1239. Takovýto zvláštní název zvolil jako svou značku český amatérský vývojář, jenž má na svědomí už pěkných pár docela dobrých her. Začalo to před pár měsíci vydařenou vesmírnou střílečkou v Game Makeru, jež nesla název Galax a na Plných hrách si vydobyla slušnou popularitu. Následovala poněkud jednodušší střílečka Dockfight a oznámení zajímavě vypadajího a podle hratelné demoverze i celkem kvalitně audiovizuálně vyvedeného titulu Xplosive ve stylu legendárního Dynablastera. A mezitím, jen tak mimochodem, bez jakýchkoliv halasných oznámení, vydal tentýž autor ještě jednu hru, s nenápadně venkovským názvem Krtinec. Po pravdě řečeno, hned na úvod dnešního článku si nelze odpustit sarkastickou poznámku – on možná pro ono ticho po pěšině okolo svého posledního titulu měl dost dobrý důvod. Krtinec je totiž výsměchem potenciálu i schopnostem autora, který dovedl vytvořit hratelnou střílečku i pěkného bombermana.

KrtinecZahradu zamořili krtci. Dotěrné černé potvory si vyskakují z děr, kde se jim zalíbí, hrabou a podrývají, vyhazují nevzhledné kopečky a vůbec dělají, jako by celý prostor, jenž dříve zářil čistotou, uspořádaností a krásou rozkvetlých květin, patřil výhradně jim. S tím se prostě MUSÍ něco udělat. A jaké jiné řešení může dobrý hospodář pro takovou havěť zvolit, než to nejdrsnější? Obří sekeru do ruky, postřeh, pevné nervy, a teď, pánové a dámy, poteče krev. HODNĚ krve… Smrt krtkům, smrt krtkům, smrt krtkům, vykřikoval by jistě každý zahradník, snad s výjimkou těch, kteří se nevyžívají v jazykolamech či ráčkují jako autor recenze. O ničem jiném totiž gameska Krtinec nepojednává – na herní ploše velikosti zhruba 320x240 pixelů je vykopáno patnáct děr a z nich zcela náhodně vykukují hnědé krtčí hlavy s obřími kukadly. A hráč se snaží o jediné – tyto roztomilé lebečky a kožíšky rozpůlit vedví svým ostřím, až se bude krev řinout v proudech namísto okrasného potůčku.

KrtinecJe to drsné? Brutální? Ošklivé ke zvířátkům? Ale no tak, nezapomeňte, krtci si to přece zaslouží. Kdo se v předchozích řádcích našel, má jako jediný malou naději, že se mu snad Krtinec bude líbit. Jinak je to totiž hra víceméně ubohá a pro nikoho. Stereotypní vybíjení krtků v moorhuhnovském stylu je pomalé, nudné a krvavé efekty jsou spíše k pousmání, než že by se nad nimi ochráncům přírody mělo dělat zle. Grafické zpracování je velice slabé, nemá žádné animace a celkově ubohé je i ozvučení. Krtinec je podle slov autora samotného hra na odreagování – a větší ambice si skutečně ani dělat nemůže. I pro tento účel se ale na internetu najde obrovská spousta titulů, které poslouží nepoměrně lépe. Že je tato recenze jen výčtem negativ? Bohužel, už to tak vypadá, že příliš kladného se na Krtinci najít nedá. Potenciál El Do Rado 1239 je určitě podstatně větší a nezbývá, než doufat, že si příštím titulem spraví pošramocenou reputaci…


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

20 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz