KrebsWelte - bouráme zdi

  12:00aktualizováno  1:00
Zbraně nemusí být automaticky použity na likvidaci davů nepřátel. Stejně dobře poslouší i při řešení zapeklitého problému spočívajícího v hledání správné cesty po lehce zničitelném terénu. Tak vzhůru na honbu za klíčem!
70

KrebsWelte

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

Stáhnout

krebswelteJedna z teprve nedávno uzavřených zahraničních soutěží se stala celkem slušným zdrojem kvalitních herních projektu jako je právě KrebsWelte. Tématem byly procedurálně generované hry, tedy projekty u nichž by měla největší roli hrát náhoda a většina obsahu by měla být náhodná generovaná. Možná právě proto nabízí tato na pohled jednoduchá hříčka tolik zábavy.

U KrebsWelte se nevyplatí nechat se odradit prvním dojmem. Ten totiž nemusí být nejlepší. Levely jsou na pohled jednoduché, statické a nic moc se v nich neděje. I sám úkol zní dosti suše a od vás je tedy požadováno tak maximálně najít klíč a dojít do exitu. To vše na ploše o krebsweltevelikosti jedné obrazovky, kde šlapete po speciální materiálu, z něhož je vlastně celá trasa vytvořená. Ovšem pozor, i ta se nachází tak nějak ve vzduchu a tak stačí trocha nepozornosti a noha hlavního hrdiny sklouzne přes okraj a on přepadne dolů. No a to stejně jako v jiných hrách znamená nutnost restartovat pěkně od začátku.

Zbytek, co se ale o KrebsWelte dozvíte již natolik tuctový a nezajímavý není. Mě osobně se kupříkladu zalíbil systém, díky kterému se po herním světě pohybujete. Cestička pro vás totiž připravena není, tu si musíte teprve sami vytvořit. Stejně jako řada dalších arkádových hrdinů, také tento si vystačí se dvěma základními vlastnostmi – výskokem a střelbou. Aby nedošlo k zbytečnému matení, onu zbraň nemáte v ruce na likvidaci nepřátel. Tento projekt není ani zdaleka akční hrou, to má již podstatně blíže ke skupině her logických. Zbraní totiž budete místo toho bořit herní světa a obrazně řečeno si tak prokousávat cestu až ke klíči. krebswelteTen je od počátku jasně viditelný, cesta je ale zahrazena. Proto bude třeba střílet do zdí, tvořit v nich mezery a ty následně využít jako plošinky pro postup vzhůru a tak dále. Poté co se podobným prostřelováním stěn dostanete až ke klíči, otevřou se zpravidla v jiné části obrazovky dveře, tedy exit, kterým následně projdete. A tím se vlastně mise ukončí, vy se posunete dále a tak stále dokola se zvyšující se obtížností a měnícím se pozadím. Zmínit je třeba také občasné prodejce zbraní, kteří ale za nové kousky chtějí nekřesťanské peníze. Vzhledem k síle plivátka, které jste dostali na začátku, je ale upgrade nutností.

Celkově mě i přes počáteční antipatie KrebsWelte nadchlo. A to zejména svým poměrně novátorským přístupem, což je ale u vývojáře říkajícího si cactus celkem normální... Zkrátka a dobře nadprůměrná hra s nadprůměrnou hratelností. Žádný zázrak (zejména co se grafiky týče), ale zábavy si užijete kopec…

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz