Diskuse k článku

Jak se vám líbí hra Královna Jezer?

Rok se s rokem sešel a my máme k dispozici výsledky aktuálního ročníku Becherovka Game s číslovkou 2007. Poprosím famfáry - absolutním vítězem PC kategorie a celé soutěže se stává Královna Jezer. Seznamte se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yqbuh pdrvgtk

yqbuh pdrvgtk
bfowjhsy ktormsq ligsac lvcon jxafsgm xfpkjhv dltxkyvw [URL]http://www.nbjoqi.lczp.com[/URL] moygqvauc tikfjl
0/0
24.10.2008 10:00

ztsqlwvn txmq

ztsqlwvn txmq
stkp hgbastdzi ydaheqgr klpjoq ruzlfmxpo stgdevrk aujoxblqz [URL=http://www.orbga.ojxitkspz.com]smpo thcx[/URL]
0/0
24.10.2008 9:59

fukbvhdy gzho

fukbvhdy gzho
rxchoq pncdoyt twkmsaru kpdvh tdvmx awjr xyco webrish yzavdb
0/0
24.10.2008 9:59

ofkinyth hkybnspv

ofkinyth hkybnspv
woknszue anok tgjp lprnyj ltrxe qgkr cdvjxk http://www.lycjfikb.jcothi.com
0/0
24.10.2008 9:58

amhltnkwj elscofbap

amhltnkwj elscofbap
ebsixg ihuye dnyu waqv vbrok tyqohx jchmog
0/0
24.10.2008 9:58

spirit

Level 5 - Bažinatý kraj
Když jsem u toho mlýna a vylezu po žebříku nahoru, tak ty dveře mi nejdou vůbec otevřít, prej je zamčeno. Tak jesti bych mohla poprosit o vysvětlení, jak mám dostat to ozubené kolečko? Děkuji
0/0
15.8.2008 4:58

Avx / tvůrce hry

reakce
Díky za všechny ohlasy (nejen) v této diskusi, člověku to dodá síly i chuti do další tvorby . .
0/0
20.3.2008 5:39

Eveline

Návod

Zdroj: http://kralovna.ufouni.cz/navod.php

 

Level 1 - Kamenna tvrz
Rozbijte stul pred sebou a seberte z nej cisi. Zablokovane dvere otevrete spinacem o patro nize. Prejdete pres hradbu a v mistnosti s padacim mostem stisknete spinac (pozor, abyste nespadli do propasti). Vratte se zpet na zacatek, slezte dolu do nejspodnejsiho patra, kde se vydate vlevo do knihovny. Rozbijte knihy a seberte svitek, projdete chodbou vpravo az k fontane, na kterou pouzijte svitek, vytriskne pramen. Pouzijte na nej cisi a zmenite se v krysu. V krysi podobe muzete vbehnout do nory, avsak to je past, utikejte tedy vlevo zpet do knihovny, je tam druha krysi dira, ve ktere je klic od zalare. Vratte se do mistnosti s padacim mostem a zebrikem nahoru se dostanete do zalare. Stisknete spinac a prejdete propast k prave kleci, kde pouzijte klic, z klece vypadne sud. Sekanim do sudu odtlacte sud nad propast a spinacem propast zruste, aby sud propadl o patro niz, kde opet sekanim odsunete sud na kamen na zemi, ktery spousti padaci most. Prejdete most, seberte klic od staje a pouzijte ho na dvere od staje v prizemi.

Level 2 - Ledovy hrob
Slezte az do nejnizsiho patra a rozbijte sudy. Z jednoho sudu vypadne prkno, kterym nahradte diru v moste a prejdete na druhou stranu. U hlavy Asathora seberte Klic Zmrzlych a vratte se do mistnosti se sudy, kde odemknete zamcene dvere. Stisknete pravy spinac (levy zatim nejde) a v mistosti napravo si prectete napis na zdi. Vratte se na povrch, prejdete most a za mostem se vydejte doleva, seberete olejnicku a pak doprava, kde seberete lopatku. Jdete zpet na misto, kde hra zacinala, cestou narazite na snehulaka, kde pouzijete lopatku, ziskate prvni Asathorovo oko. U zasekleho spinace pouzijte olejnicku a stisknete ho, prodlouzi se tak zebrik o patro vyse a vy budete moci sebrat druhe oko. Vratte se k hlave Asathora a vlozte do nej obe oci, zpristupni se cesta dolu, kde rozsekejte zmrzleho trubace a seberte jeho roh. Vratte se na uplny zacatek ke koni a zatrubte na roh, zjevi se lavka, po ktere muzete prejit.

Level 3 - Neprostupne klenby
Po sebrání kadidelnice se propadnete do jeskyně, kde rychle zabijte pavouka a zjistěte náhodnou kombinaci spínačů, než vás zamáčkne pohyblivá stěna. Ve spodní části lesa se vydejte nejprve doprava do místnosti s dělem, seberte klíč od pěstírny. Jděte vlevo a nasedněte na drezínu, kterou přejeďte až k pěstírně, cestou dejte pozor na padající skály. Po vstupu do pěstírny snězte žampión, v oblouznění uvidíte vlevo nahoře 3 znaky, které si dobře zapamatujte. Pokud stav oblouznění přejde dřív, než si stihnete znaky zapamatovat, snězte další žampion (sebrané a zašlapané žampióny po chvilce dorostou). Vraťte se drezínou zpět a jděte dolů, kde pomocí spínačů nastavte 3 znaky z pěstírny, rozbijte bednu vpravo a seberte dělové koule. Koulemi nabijte dělo a ujměte se jeho ovládání, úkolem této mezihry je sestřelit terče, které se pohupují na skalách. Miřte dělem a klávesou pro útok odhadněte sílu střely (podobně jako ve hře Scorch). Po úspěšném zničení terčů se odblokují železné dveře vpravo, projděte a šplhejte žebříkem nahoru zpět do lesa, kde cestou vpravo les opustíte.

Level 4 - Neprivetive sny
V prave casti hrbitova stisknete spinac a vydejte se dolu. V mistnosti se zamcenymi dvermi od snu rozbijte dzbany, v jednom z nich je ukryty klic od kaple. Odemknete kapli, uvnitr zahrajte na varhany a jdete dolu. Stisknete spinac a v mistnosti se sudy naberte do cise zivou vodu. Vratte se zpet k zamcene mistosti od snu a jdete dolu k rakvim, kde seberete nuzky. Vlezte do pekelneho vytahu a stisknete spinac, spadnete do sachty a po smrti pouzijte zivou vodu. Prectete si na zdi napis o ledvine a pokracujte chodbou, stisknete spinac a vydejte se zebrikem nahoru, vyjdete opet v mistosti se sudy. Pokracujte smerem ke kapli a dole v mistosti s mrtvolou pouzijte chirurgicke nuzky na telo, vystrihnete ledvinu. Vyjdete na povrch a zkoumejte napisy na hrobech, nekde tam bude Waldorf, na jeho kriz dejte ledvinu, vyletne duch a ozve se zvuk varhan. Vratte se tedy k varhanum, objevil se tam potrebny amulet, pomoci ktereho muzete ve sklepe projit skrze kovovou stenu (do sklepa muzete sejit skrze mistost se sudy nebo opet vytahem, pokud jste podruhe nabrali zivou vodu). Seberte klic a vratte se ke dverim od snu, ktere klicem odemknete.

Level 5 - Bazinaty kraj
Na zacatku seskocte z plosinky a zapamatujte si polohu ukazatele na mechanismu u zamcenych dveri pred vami. Slezte zebrikem dolu, prectete si cedule na zdech a vydejte se vlevo, projdete kanalem az k mechanismu s pakou, kde nastavte stejnou polohu ukazatele, jako nahore na dverich. Vratte se zpet, dvere jiz budou odemcene, rozseknete obesence a seberte pastevcuv klic. Vratte se zpet a pokracujte chodbou dale, cestou seberete ozubene kolo. U mlyna se vydejte zebrikem nahoru, kde jsou dvoje zablokovane dvere, ktere se oteviraji stejnym zpusobem, jako prvni dvere na zacatku hry. Nejprve se vydejte dvermi vlevo, seberte dalsi ozubene kolo, klicem pastevce odemknete dvere a vylezte nahoru na pastvinu, vybijte ovce. Jedna ovce sezrala klic od truhly, ktery seberte a vratte se zpet. Klicem odemknete truhlu, ktera je potopena ve vode v chodbe smerem k mistu, kde hra zacinala. Z truhly vyndate sipku. Druhymi blokovanymi dvermi v hornim patre se dostanete k hodinam. Jednu rucicku nastavte pakou na cislici 3, pouzijte sipku a druhou pakou nastavte druhou rucicku na cislici 7 (vysledna cislice 37 znaci pocet let, kolik Sudar uz vyrabi sve sudy). Vratte se dolu a projdete kanalem vpravo az na uplny konec, zamcene dvere s poslednim ozubenym kolem jiz budou otevrene. Kolo seberte a vsechny ozubena kola nasadte na hridele u mlyna a stisknete paku. Nyni muzete drive zaplavenou sachtou o pratro vys opustit level.

Level 6 - Rozmluva s Temnotou
Utok na draka zda se bezuspesny, jdete tedy vlevo a po zebriku nahoru, opatrne zdolejte jezdici plosinku nad lavou a seberte klic od portalu. Vydejte se vpravo, spinacem aktivujte podlahu a sekanim do sudu odtlacte sud doprava jak nejdal to pujde (pokud jste sud shodili do propasti, vratte se k drakovi a zpet, objevi se sud novy), pak se vratte vlevo a spinacem most opet zruste. Nad jezdici plosinkou vyjdete zebrikem nahoru, rozbijte dzban a seberte Jezerni runu. V prizemi odemknete portal a vstupte. V mistosti s pohyblivou zdi se musite rychle zorientovat, vlevo rozbijte skalu a utecte, hned se zase vratte a vylezte po zebriku nahoru ke kamenne hlave, kde vlozte runu do otvoru ve zdi. Vratte se zpet k mistosti, kde byla pohybliva zed a vydejte se vlevo, pred vami je podobny most, jako o patro niz, ale kus je ulomeny, v tomto miste skocte dolu, meli byste dopadnout primo na pripraveny sud. Jdete vpravo ven z jeskyne, seberete druhou Jezerni runu. Vratte se zpet vlevo, prejdete most a vypnete ho. Od lavoveho jezirka bezte zebrikem nahoru az do horniho patra, kde vlozte runu do druheho otvoru, z tlamy sochy se spusti proud vody, ktery dole chladi draka (je nutne, aby byl vypnuty zelezny most v prvnim patre). Drak jiz neplive ohen a muzete se k nemu priblizit a dosekat ho mecem.

Nemáte zač.

0/0
6.3.2008 10:09

Eveline to Jrk

Truhla je podle tebe polička??

Level 1
Na začátku rozbijte 2 vázy. Dostanete Kalich. Potom slezte po zebříku dolů.
Mezerníkem zmáčkněte páčku v místnosti (v podstatě kdykoliv nějakou uvidíte zatáhněte za ni).
Slezte po žebříku dolů a dejte se doleva.

Když zmáčkneš tu páčku, kterou si zmiňoval, tak se ti otevře vchod na most a né do místnosti s poličkama, což hned souvisí s dalším tvým bodem.

 Rzsekejte truhlu a vemte z ní Proutkařův pergamen.

Truhlu? Ty nerozpoznáš truhlu od poličky z knížkama? Tohle je fakt omezenost. Mimochodem aby ses do této místnosti s poličkama dostal, musíš zmáčknout páčku za mostem v první místnosti, tak proč pleteš ostatní? To radši fakt nic nepiš.


2x doprava k fontáně. Zde použijte proutkařův pergamen na fontánu. Teď použijte na fontánu číši.

A tady nevím co dál, protože tvůj návod je naprosto neschopný a já na to nemůžu přijít, což uznávám, že je moje vina. Jenže od tebe je dost nezodpovědné psát špatně návod.


Zpátky 2x doleva a pokračujte přes obrazovku dál doleva projděte malou dírou.
Vezměte klíč od žaláře, vraťte se dírou zpět a použijte mezerník.
Vraťte se zpět po zebříku do výchozí místnosti (kde jste začali hrát) a dejte se doprava. Na konci cesty najdete opět páčku.
Zatáhněte za ni jděte po žebříku nahoru, zaatáhněte za päčku, objeví se most. Přejděte a použijte klíč od žaláře na zámek.
Boucháním dostrkejte sud za most, zatáhněte za páčku, most zmizí a vy dostrkejte sud do díry v podlaze. Sud spadne.
Slezte po žebříku o patro níý a dostaňte sud na pohyblivé místo v podlaze. Dostanete klíč od stájí.
Vraťte se do výchozí místnosti, slezte 2x po žebříku dolů a použijte klíč na zámek od stájí.

A tomuhle fakt nevěřím už vůbec. Takže pokud někomu něco nejde podle jeho návodu, nedivte se.

0/0
6.3.2008 10:01

Lena

Seš kráva nebo co
Tyjo, ty seš fakt úplně blbá, náhodou ten návod, kterej tak kritizuješ, je úplně správně, to jenom ty jsi ho nepochopila. A v tom tvým návodu aby se prase vyznalo:-/
0/0
18.5.2008 2:51

Lucie

Pomoc pls
Wubec  newim jak zabit toho pawouka kdyz sem mys!Porad te sim
0/0
5.3.2008 10:29

Lucie

Wubec netusim jak mam zabit toho pawouka kdyz jsem mys!W prvnim levelu!Porad te prosim
0/0
3.3.2008 12:11

Milena

1.level
A´T to dělám jak to dělám,po zatáhnotí páčky se mi dveře o patro níž neotevřou. Může mi někdo poradit?Díky Milena
0/0
15.1.2008 3:49

Jrk

pomoc
Zkuste si precist navod trosku niz, nebo popiste od vychozi pozice ktera packa a ktere dvere mate na mysli :-)
0/0
16.1.2008 9:26

Jrk

posouzení

Plusy:
+ hezka grafika
+ jednoduche ovladani
+ nebylo tam zbytecne mnoho skakani
+ fajn questy, dobre navrhnute levely
+ dost predmetu do kterych se dalo prastit, nebo sbirat

Minusy:
- Hudba byla silena, zprvu sem si ji vychutnaval, ale po 5 minutach se mhledal jestli nejde vypnout a nechat jenom zvuky.
- Některe potvory byly spatne umisteny, ze clovek musel dostat zasah ( u zebriku, plosiny).
- Zbytecne dlouhe texty v knize, casto nedavajici smysl a necitelne -> necetl jsem vic jak stranku a to ani lide z meho okli kteri tuto hru hrali = nema cenu psat zbytecne hafol textu, stejne to nakonec nikdo necte.
- hra se nedala ukladat, takze pokud sem mel za sebou vetsinu veci vyresenu a zemrel tesne pred dokoncenim levelu, nebo pripadne nebylo tolik casu hrat cely level v kuse, musel jsem zacit od zacatku ( tak trochu otrava).

Celkove ale prijemne straveny cas, az na tech par nedostatku jsem si hrani uzil, davam 8 / 10.

0/0
15.1.2008 11:47

Wes

re
Já to četl...
0/0
16.7.2008 11:04

Jrk

Navod - cast 2

Návod královna jezer part 2

Level 5
V první místnosti si všiměte kola na zdi ( dále bílé kolo ). Zapamatujte si kam ukazují puntíky. A v dalších místnostech si taktéž kreslete směr ukazatele.
slezte po žebříku a dejte se doleva. Až dojdete k plošince kde je páčka a vedle bílé kolo. Taháním za páčku kolo se ukazatel posouvá.
Nastavte ho tak aby ukazoval jak ve výchozí místnosti a vraťte se tam. Zničte to co vysí ze stromu a získáte klíč.
Nyní jděte opět zpátky tam kde jste nastavovali mechanismus, přejděte přes plošinku a jděte doleva. Dojdete do místnosti s lopatkovým kolem.
Zde vylezte po žebříku. Obkreslete si kam ukazují ukazatele na kolech. A vraťte se na ovládací plošinu.
Nejprve otevřeme dolní dveře. Projdete jimi, jdete dál doleva a použijete pastevcův klíč na zámek. Potom vyšplhejte po žebříku a pozabíjejte ovce.
Dostanete klíč od truhly. Vraťte se k ovládací plošince, projděte kolem ní doprava k místnosti s truhlou. Použijte klíč.
Dostanete šipku. Jděte do místnosti která je hned pod výchozí. Zde si na cedulce přečtěte jak dlouho dělá sudař sudy (já tam měl 37 let).
VraŤte se k polšince s ovládáním vchodů a otevřete si horní dveře. Umístěte šipku do hodin a páčkami (levá, pravá) nastavte počet let sudaře (u me 3 hodiny a 7 hodin).
Nyní opět projdeme místností s plošinou a jdeme dále doprava. Dveře jsou nyní otevřené. Vezměte si poslední ozubené kolečko a vraťte se na plošinu.
Nastavte otevření dveří které byly v místnosti vlevo a to ty spodní. Potom jdete do místnosti vlevo s lopatkovým kolem.
Umístěte ozubená kolečka, zatáhněte za páčku a jděte po žebříku nahoru. Potom doleva, po žebříku dolů do dalšího levelu.

Level 6
Otočte se doleva a jděte po žebříku nahoru. Převezte se plošinou. dostanete klíč od portálu. Potom pokračujte doprava, zatáhněte za páčku dostaňte sud nejdále jak to lze a opět zatáhněte za páčku.
Potom vyšplhejte po žebříku nad lávou a získejte jezerní runu.
Vraťte se na žebřík nad lávou, seskočte na plošinu a opět zešplhejte  po žebříku. Odemkněte zámek a rozbijte (CTRL) skálu zcela vzadu. Ryhle projděte. Hned se zase vraťte a vyšplhejte se po žebříku nahoru.
Projděte doleva a umíštěte jezerní runu. Doprava, oolů po žebříku, doleva. Přijdete k propasti. Tak do ní spadněte, dopadnete na sud. Dejte se doprava. Získáte další jezerní runu.
Opět na plošine nad lávou vyšplhejte na žebříky a umístěte i druhou runu. Potom v klidu sejděte do místnosti s drakem a zabijte ho.

0/0
15.1.2008 11:21

Jrk

Navod - cast 1

Návod ke hře Královna jezer

Level 1
Na začátku rozbijte 2 vázy. Dostanete Kalich. Potom slezte po zebříku dolů.
Mezerníkem zmáčkněte páčku v místnosti (v podstatě kdykoliv nějakou uvidíte zatáhněte za ni).
Slezte po žebříku dolů a dejte se doleva. Rzsekejte truhlu a vemte z ní Proutkařův pergamen.
2x doprava k fontáně. Zde použijte proutkařův pergamen na fontánu. Teď použijte na fontánu číši.
Zpátky 2x doleva a pokračujte přes obrazovku dál doleva projděte malou dírou.
Vezměte klíč od žaláře, vraťte se dírou zpět a použijte mezerník.
Vraťte se zpět po zebříku do výchozí místnosti (kde jste začali hrát) a dejte se doprava. Na konci cesty najdete opět páčku.
Zatáhněte za ni jděte po žebříku nahoru, zaatáhněte za päčku, objeví se most. Přejděte a použijte klíč od žaláře na zámek.
Boucháním dostrkejte sud za most, zatáhněte za páčku, most zmizí a vy dostrkejte sud do díry v podlaze. Sud spadne.
Slezte po žebříku o patro níý a dostaňte sud na pohyblivé místo v podlaze. Dostanete klíč od stájí.
Vraťte se do výchozí místnosti, slezte 2x po žebříku dolů a použijte klíč na zámek od stájí.

Level 2
Slezte po žebříku. Všiměte si sněhuláka a opět slezte po žebřících až úplně dolů. Zde rozbijte sudy, vezměte prkno a vraťte se o jedno poschodí nahoru.
Jděte k díře v zemi a použijte prkno, přejděte na druhou stranu doprava. Slezte 2x po žebříku k hlavě démona.
Zde vezměte klíč zmrzlých. Hlava démona je vpravo. K ní se ještě párkrát vrátíme.
Nyní ale jděte zpět tam kde jste dostali prkno po rozbití sudů. Požijte klíč zmrzlých.
Projdete uvolněnými dveřmi doprava, jděte dál doprava a přečtěte si ceduli na zdi. Je tam napsáno že pod sněhulákem je ukrytá zkáza.
Zpátky doleva, zatáhněte za páčku která není zrezlá a vraťte se o jedno patro pod sněhulákem. Nyní přejděte prkno, žebřík dolů a doleva pro olejničku.
Teď 2x doprava pro lopatku. S ní se vraťte ke sněhulákovi a použijte ji.
Potom slezte dolů kde jste rozbíjeli sudy. Jděte doprava a na zaseklý mechanismus použijte olejničku.
Potom vylezte po žebříku uprostřed místnosti nahoru pro druhé oko. S oběma očima se vraťte k soše démona (přes prkno a 2x žebřík dolů).
A použijte oči na tohoto démona vpravo obrazovky. Sejděte po žebříku dolů, vemte trubačův roh.
Vraťte se ke koni a na roh zatrubte. Přejděte po improvizovaném mostě do dalšího levelu.

Level 3
Jděte doprava. Teď POZOR, propadnete se, a máte pouze chvíli na stisknutí správných páček aby se otevřelo propadlo a vy přežili.
Kód se asi mění, mě se osvědčila kombinace: 1 - posldní a prostčední páčka, 2 - prostřední páčka.
Jakmile spadnete, dejte se doprava a vemte si klíč od pěstírny. Potom se vraťte a vlezte si do vozíku, pozor na padající kameny, nebo cosi.
Otevřete si klíčem dveře od pěstírny. Slezte po žebříku a použijte žampion. Zapamatujte si co se vám zobrazí (kombinace je pokaždé jiná).
Vraťte se vozíkem a slezte po žebříku dolů. Zadejte taháním za páčky kombinaci, otevřou se vám dveře, rozmlaťte bednu a vezměte dělové koule.
Žebříkem nahoru, doprava k dělu. Použijte na něj dělové koule. Stisk CTRL určuje sílu výstřelu, úkolem je trefit jednotlivé terče.
Projděte nyní otevřenými dveřmi doprava, vylezte po žebříku. Djete se doleva do dlašího levelu.

Level 4
Jděte doprava a zatáhněte za páčku. Slezte po žebříku dolů, dejte se doleva a rozbijte vázy (tuto místnost si zapamatujte). V jedné z nich je klíč od kaple.
Vraťte se po žebčíku nahoru a jděte doleva, použijte klíč na zámek. Vlezte do kaple, sejděte po žebříku a zatáhněte za páčku.
Pokračujte doprava. Přečtěte si cedulky a naberte si do poháru ze sudu živou vodu. Vraťte se do výchozí obrazovky a sejděte po žebříku.
Stoupněte si na výtah do pekla, zatáhněte za páčku. Nyní si v menu vyberte živou číši s živou vodou a napijte se.
Nezapomňte si přečíst ceduli že bratr Vandorf čeká na ledvinu! Potom pokračujte doleva. Zatáhněte za páčku a dejte se po žebříku nahoru do další obrazovky.
Vyjdete u sudů s živou a mrtvou vodou. VraŤte se do místnosti kde byly vázy a slezte po žebříku dolů.
Dostanete se do místnosti s rakvemi. Zde vezměte chirurgické nůžky a jděte zpět do kaple (vlevo od výchozí obrazovky), v ní žebřík dolů a potom ještě jednou dolů.
Na mrtvolu použijte chirurgické nůžky a vezměte ledvinu. Teď se vraŤte do výchozí místnosti a použijte ledvinu na hrobu Vandorfa. Ten poznáte tak, že budete číst cedulky u hrobů.
duše mrtvolky se vznese k pánu a vy jděte doleva do kaple. Vezměte amulet bratrstva. Slezte po žebříku dolů a jděte doprava.
K sudům s živou a mrtvou vodou a slezte po žebříku dolů. V této místnosti projděte vylezte po menším žebříku do komory a projděte dveřmi.
Dostanete klíč od snu. Nyní vylezte po žebřících nahoru do výchozí místnosti, zde dolů a doleva k vázám. Použijte klíč na dveře.

Autor: www.imlok.net

0/0
15.1.2008 9:38

Milena

první level
Prosím o pomoc.Jak se mám proměnit v myšku a co s tou vyschlou fontánou.Díky
0/0
10.1.2008 5:25

osbournova

návod
jak mám dostat vodu z fontány v 1. levelu když je vyschlá? prosím poraďte
0/0
30.12.2007 4:44

Michal Kraus

Děkuju
Výborná záležitost !Technické zpracování (příběh,nápady,pasti),je pro ""adventuristy"" mnohem důležitější,než vizuální stránka hry.Tady jde o určitě lepší kousek (více přemýšlení),než jen ,než výtvarně lákavější ""Becherov"".Ten jsem odehrál,ač nejsem žádný koumák za asi hodinu.Tohle je trochu jiná záležitost a díky radě Radvan jsem se  protlačil do konce.Dík. Jako mám k vyjádření slečny Vavročkové už z dřívějška výhrady k hodnocení ,souhlasím tentokrát s ní,že tahle adventura je prostě lepší, než ten Becherov ač se to někomu líbí nebo ne.Je to dobrá práce.
0/0
16.12.2007 4:43

Michal Kraus

Omluva
Jedná se o Bermen,nikoliv Becherov.
0/0
17.12.2007 10:40

Radka Van

Jak zabit draka?
Ahoj, jsem asi nemozna, ale kdyz uz draka seknu, tak me driv zabije on nez ja jeho... jak na nej? Diky!
0/0
14.12.2007 7:47

Michal Kraus

Hezké
Hezký,že se ptáš,a  na ty zoufalce o schod níž nemyslíš,viď?Tak to bývá..
0/0
14.12.2007 8:50

Michal Kraus

Omluva
Moc se omlouvám.Vidím tvou radu a díky-princezno.
0/0
14.12.2007 8:54

Pepotka

Otázka???
Já bych chtěla vědět návody na všechny levely a hlavně na 1.level díky moc!
0/0
14.12.2007 2:24

Michal Kraus

Kašna
Dole u kašny se díky zátce staneš myškou(motorovou) a zase se pohneš dál.S mým osudem ve čtyřce mi zatím nikdo neporadil,ach jo,tak znova..
0/0
14.12.2007 8:46

Michal Kraus

Zásek
Ve čtvrtém levelu padám šachtou do pekla a konec.Mám čísi s živou vodou a ledvinu.Někde něco přehlížím..Poradíte?
0/0
13.12.2007 9:41

Radka Van

tu ledvinu mas dat tomu mrtvemu - kdyz prochazis hrbitov, kliknutim se ti zobrazi jmena jednotlivych pohrbenych... myslim ze patri waldorfovi??? nejsem si uz jista. no a kdyz spadnes do pekel, pouzij cisi s zivou vodou, i kdyz na obrazovce vypadas mrtve, no a zase vstanes s plnym zivotem :)
0/0
14.12.2007 7:55

Michal Kraus

Díky
Díky, dobrá  zlatá vílo   
0/0
14.12.2007 8:59

Použij číši s živou vodou a pokračuj dále.
0/0
16.12.2007 7:32

jhhgfhhg
0/0
12.12.2007 4:51

Marty

6.level
Já se zasekl v 6. levelu, už jsem umístil první runu, ale nevím co dál, přemýšlím nad tím celý den, ale nevím si rady ... nevíte někdo?
0/0
9.12.2007 11:18

Dolinek

Level 6 - Rozmluva s Temnotou
Utok na draka zda se bezuspesny, jdete tedy vlevo a po zebriku nahoru, opatrne zdolejte jezdici plosinku nad lavou a seberte klic od portalu. Vydejte se vpravo, spinacem aktivujte podlahu a sekanim do sudu odtlacte sud doprava jak nejdal to pujde (pokud jste sud shodili do propasti, vratte se k drakovi a zpet, objevi se sud novy), pak se vratte vlevo a spinacem most opet zruste. Nad jezdici plosinkou vyjdete zebrikem nahoru, rozbijte dzban a seberte Jezerni runu. V prizemi odemknete portal a vstupte. V mistosti s pohyblivou zdi se musite rychle zorientovat, vlevo rozbijte skalu a utecte, hned se zase vratte a vylezte po zebriku nahoru ke kamenne hlave, kde vlozte runu do otvoru ve zdi. Vratte se zpet k mistosti, kde byla pohybliva zed a vydejte se vlevo, pred vami je podobny most, jako o patro niz, ale kus je ulomeny, v tomto miste skocte dolu, meli byste dopadnout primo na pripraveny sud. Jdete vpravo ven z jeskyne, seberete druhou Jezerni runu. Vratte se zpet vlevo, prejdete most a vypnete ho. Od lavoveho jezirka bezte zebrikem nahoru az do horniho patra, kde vlozte runu do druheho otvoru, z tlamy sochy se spusti proud vody, ktery dole chladi draka (je nutne, aby byl vypnuty zelezny most v prvnim patre). Drak jiz neplive ohen a muzete se k nemu priblizit a dosekat ho mecem.
0/0
9.12.2007 11:25

Yourself

Help
Zasekl jsem se v levelu, kde sháníte 3 ozubená kolečka a nevím jak dostat to poslední ... poraďte pls :-)
0/0
9.12.2007 9:14

Stanislávek

Level 5 - Bazinaty kraj
Na zacatku seskocte z plosinky a zapamatujte si polohu ukazatele na mechanismu u zamcenych dveri pred vami. Slezte zebrikem dolu, prectete si cedule na zdech a vydejte se vlevo, projdete kanalem az k mechanismu s pakou, kde nastavte stejnou polohu ukazatele, jako nahore na dverich. Vratte se zpet, dvere jiz budou odemcene, rozseknete obesence a seberte pastevcuv klic. Vratte se zpet a pokracujte chodbou dale, cestou seberete ozubene kolo. U mlyna se vydejte zebrikem nahoru, kde jsou dvoje zablokovane dvere, ktere se oteviraji stejnym zpusobem, jako prvni dvere na zacatku hry. Nejprve se vydejte dvermi vlevo, seberte dalsi ozubene kolo, klicem pastevce odemknete dvere a vylezte nahoru na pastvinu, vybijte ovce. Jedna ovce sezrala klic od truhly, ktery seberte a vratte se zpet. Klicem odemknete truhlu, ktera je potopena ve vode v chodbe smerem k mistu, kde hra zacinala. Z truhly vyndate sipku. Druhymi blokovanymi dvermi v hornim patre se dostanete k hodinam. Jednu rucicku nastavte pakou na cislici 3, pouzijte sipku a druhou pakou nastavte druhou rucicku na cislici 7 (vysledna cislice 37 znaci pocet let, kolik Sudar uz vyrabi sve sudy). Vratte se dolu a projdete kanalem vpravo az na uplny konec, zamcene dvere s poslednim ozubenym kolem jiz budou otevrene. Kolo seberte a vsechny ozubena kola nasadte na hridele u mlyna a stisknete paku. Nyni muzete drive zaplavenou sachtou o pratro vys opustit level.
0/0
9.12.2007 10:06

halalik

Posouzeni
Hra se mi celkem libi, ale par veci by to chtelo vylepsit. Napr. nechapu, jak se jeste dnes muze objevit hra, ktera nepodporuje sirokouhle monitoru, to je zkratka neomluvitelne. Vadi mi i ten ""astmaticky"" zvuk, co se porad ozyva, kdyz se pokousite neco udelat a ono to nejde. O tom, ze hrdina chodi neustale neprirozene prihrben, ani nemluvim. Pavoucci a oni pajdulaci, ktere rozsekavate na kazdem kroku, jsou tam taky defacto na okrasu - rozsekate je v pohode v dostatecnem odstupu. No a nejvic co me irituje, je ten radoby starocesky jazyk pouzity ve vypravnem textu. Nevim kdo to vymyslel, ale uvedomuje si ten dotycny, ze je tam chaos ve vetach a kolikrat to ani nedava poradne smysl?
0/0
9.12.2007 2:37

Avx

V nastaveni si vypni fullscreen, pak to uvidis ok i na sirokouhlem monitoru
0/0
9.12.2007 3:00

Reap

Mám zásek v posledním levelu, jakmile vlezu do portalu a vsadím runu, zpět se nedostanu. Imho chybu dělám tam, kde je páčka na vytvoření mostu a sesunutí dveří + je tam sud, který jsem zkoušel schodit dolů, ale očividně to je k ničemu. Nevím, kde dělám chybu, nebo čeho si nevšímám. Díky
0/0
9.12.2007 11:16

xStana

Zapnes most, pretlacis sud uplne doprava a pak se vratis zpatky a vypnes most (a tim i tu zed). Z mista, kde byla driv ta pohybliva zed pak skocis dolu na ten sud a projdes tak misto, kde byly ty dvere
0/0
9.12.2007 12:33

Standa Dolinek

!!!
Krátké a jednoduché, ale ujde...
0/0
9.12.2007 10:58

Bulma

Hmm
To jo... je těžká. Já jsem se sekla už u toho místa, kde jsou ti bílí zakuklenci :P Nevíte jak se dostat přes ty dveře jak tam musíte sestavit tři znaky aby se otevřeli?
0/0
8.12.2007 6:03

Paran

snis houbu v te spestirne a na stene se ty znaky objevej
0/0
8.12.2007 7:12

Sun

česky i anglicky
Hra je v obou jazycích. Ale je pekelně těžká, nemůžu ukončit ani první kapitolu a to si myslím, že jsem udělal všechno, co jsem měl :(
0/0
8.12.2007 3:59

Paran

a na cem ses zasek? uz jsi pobihal po hradu jako krysa?
0/0
8.12.2007 7:13

Dave

cestina
u hry je anglicka vlajka misto ceske, jazyky to umi oba
0/0
7.12.2007 12:05

Najdete na iDNES.cz