Kouzelné dárky - rozbalte si ten svůj

  16:43aktualizováno  16:43
Pět menších českých her v jednom balíčku. Veselé Vánoce!
70

Kouzelné dárky

Platforma: Freeware
Výrobce: Špidla Data Processing

  • několik her v jedné
  • hudba

Stáhnout

kouzelné dárky 2

kouzelné dárky 1Společnost Špidla Data Processing vydává nejen vzdělávací programy, ale i drobnější hry pro děti. A právě jednu z nich uvolnili teď před Vánoci kompletně zdarma ke stažení. Pojďme si tedy Kouzelné dárky hezky rozbalit.
Pokud je nějaký žánr, o který jsme vás v tomto končícím roce rozhodně neochuzovali, pak to byly různé variace na hry typu Spoj 3 symboly. Ono je to tím, že i největší klasiky jako Zuma nebo Luxor vlastně původně vychází z tohoto konceptu. A i u pravověrnějších kopií jsme si mnohokrát ukázali, že variant a vylepšení je nekonečné množství. Ani dnešní hra nebude originální pouze v tom, že na vás bude mluvit v rodném jazyce.

kouzelné dárky 2Kouzelné dárky jsou vlastně čtveřicí her v jednom balíku. Všechny je spojuje pouze to, že symboly jsou vyvedeny ve vánočním duchu, takže budete pracovat s perníčky, stromečky, ozdobami atd. První mód vám bude asi nejznámější. Sestává se ze čtyř desítek úrovní, v nichž spojujete symboly minimálně do trojic. Omezeni jste přitom časovým limitem. Tím se vlastně liší od módu Odpočinek, kdy se snažíte jenom získat určitý počet bodů, a čas vás netlačí. Třetí mód Čtverce je trochu upravenou verzí, kdy neskládáte symboly do trojic, ale musíte z nich vytvořit čverce (a jejich násobky). Poslední mód je nejzajímavější a jmenuje se hlavolam. Zatímco předchozí byly vyloženě arkádové, tento je ryze logický. Symboly budete muset skládat tak, aby všechny zmizely současně.

kouzelné dárky 2Po stránce vizuální hra nepatří sice k těm nejlepším, ale zároveň není vyloženě ošklivá. Nejvíc je rozdíl vidět na malém počtu animací, takže vám hraní bude připadat poněkud méně akční. Naštěstí to nedoprovází i nějak omezené ovládání - třeba že by nešlo symboly přemísťovat tažením a jenom klikáním. To bychom to asi rychle vzdali po pár minutách. Velké minus si zaslouží hudba. Opravdu je v dnešní době tak těžké přidat do hry více než jednu otřepanou (a ještě nevánoční) písničku? Co se týká obtížnosti, ta je oproti konkurenci na vyšší úrovni. Určitě se vám nestane, že byste se první desítkou levelů "proklikali” takřka se zavřenými oči. Na druhou stranu je čekání na ten správný symbol poněkud přestřelené a občas sem měl pocit, že nepřichází z jakýchci "předprogramovaných” důvodů.

Kouzelné dárky jsou solidním zástupcem žánru, který vám může zpestřit Štědrý večer a ještě je k dispozici v češtině.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 38 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz