KoalaBr8 - osvoboďte zajaté koaly!

  12:00aktualizováno  9:33
Zachraňovat ohrožené pandy je jistě záslužná činnost, ale ne každý má tu možnost a hlavně prostředky, aby mohl ohrožené zvířeně pomoci. Pokud však přesto chcete vykonat dobrý skutek a několik desítek nebohých pand zachránit, vyzkoušejte tuto logickou hru!
60

KoalaBr8

Platforma: Freeware
Výrobce: Jacob Habgood

Stáhnout

KoalaBr8Mnohdy je záchranářská práce velmi náročná a dnešní hra to rozhodně potvrzuje. Pomoci byť jedinému zvířeti vyžaduje hodně snahy a přemýšlení. Podívejme se ale nejprve na důvod, proč potřebují pandy Vaši pomoc. Prsty v tom má šílený Dr. Bruce, který zajal několik pand a chystá se na nich provádět své hrůzné experimenty. Zvířátka drží ve velkém labyrintu kde na ně číhá mnoho nástrah a jen Vy jim můžete pomoci. Musíte je bezpečně provést celým bludištěm až k východu a při tom nesmíte žádné pandě způsobit zranění! Celé Vám to ještě šílený doktor hatí tím, že pandám implantoval jakýsi přístroj na kontrolu myšlenek a tak všechny pandy dělají to samé. Jestliže jedné řeknete aby šla například vpravo, všechny půjdou doprava. Pouze v případě že doprava jít nemohou, zůstanou na místě. Naštěstí Vám často pomůže samotný labyrint, který svou spletitostí umožňuje lehčí manévrování se stádem hloupých zvířátek. Jenže jak dokončujete jeden level za druhým, stávají se labyrinty stále nebezpečnější a problémy které musíte řešit jsou čím dál tím obtížnější.

KoalaBr8Ze začátku se stačí vyhýbat náložím dynamitu, ale postupně do hry vstupují další překážky a pasti. Jednou z prvních jsou zamčené dveře, které musí být odemčeny pákou. Ta se ale nachází často úplně jinde než samotné dveře a tak je nutná pořádná dávka důvtipu aby jste je odemkli. Naneštěstí jsou zámky někdy také časované, tudíž se po nějaké době uzavřou. Tento fakt cestu za úspěchem komplikuje ještě více a věřte nebo ne, autoři mají připravené i mnohem horší věci. Brzy v chodbičkách bludiště narazíte na létající kotoučovou pilu nebo východy pouze na jedno použití, často se v nebezpečném vězení objevuje vícero dveří a páček. Už v desátém levelu se pořádně zapotíte a to máte za sebou teprve něco málo přes polovinu. Naštěstí je možné hru ukládat a tak se nemusíte bát, že budete muset již vyřešené hádanky opakovat, prostě stačí nahrát pozici a pokračovat v zaKoalaBr8chraňování. Výhodou je, že na řešení všech bludišť máte neomezeně času i pokusů, takže můžete v klidu přemýšlet a nebo dokola zkoušet všechny možnosti.

Podívám-li se na zpracování celé hry, mohu s potěšením oznámit že je na dobré úrovni. Hra je celá dělaná v GameMakeru, má slušnou grafiku a stylový design. Můžete ji hrát v okně nebo ji přepnout do režimu celé obrazovky, což rozhodně potěší. Pozadu nezůstává ani ozvučení, v pozadí hraje celkem dobrá melodie a i nějakých těch zvuků se ve hře dočkáte. Ačkoliv se jedná spíše o hru pro menší hráče, rozhodně může zabavit i dospělé a výborně se hodí pro krácení dlouhé chvíle. Hratelnost také nezůstává pozadu, některé levely se dají řešit více způsoby a tak není problém hru dohrát vícekrát. Bohužel je ve hře levelů hodně málo, přesto však díky vyšší obtížnosti závěrečných úrovní vydrží hra docela dlouho. Přeji příjemnou zábavu!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz