Kiwi's Tale - vysoce ohrožený druh

  18:59aktualizováno  18:59
Ohrožený druh ptáků kivijů volá o pomoc. Převtělte se do jednoho z nich a pokuste se zachránit své věrné kamarády. To vše v neskutečně rozmanitém prostředí...
80

The Kiwi's Tale

Platforma: Freeware
Výrobce: An Auckland Game Works

  • velmi rozmanité prostředí
  • vzduchem, vodou i souší

Stáhnout

The Kiwi's Tale

The Kiwi's TaleTakže zhruba nějak takhle by se měly dělat plošinovky! Tento pocit jistě budete mít po odehrání několika málo minut v The Kiwi's Tale také. Autoři rozhodně nešlápli vedle, pro svůj svěží remake si vybrali velmi dobrou předlohu, kterou je konkrétně několik desítek let stará The New Zealand Story. Nejde o hru nijak okoukanou a pokud nepatříte k herním fanatikům nebo zasloužilým pamětníkům, může se velmi dobře stát, že projekt uvidíte tentokráte zcela poprvé.

Hlavním hrdinou je novozélandský pták Kiwi a ten mimochodem patří mezi ohrožené druhy. Těch několik málo zbývajících je očividně ohrožováno lidskou činností, neboť jsou pozavíráni různě po klecích bez možnosti se pohnout nebo utéct. Tomuto The Kiwi's Talekrutému zacházení se rozhodl jednou pro vždy dát sbohem jeden z příslušníků druhu a za něj si právě zahrajeme. Jedná se o ptáka hnědého, pro něhož stejně jako pro reálné příslušníky tohoto druhu platí, že nedokáže létat. Jediné, co zvládá, je jednoduché poskakování, jako je v arkádách zvykem. Dále ale dostal do vínku poměrně silnou zbraň, která mu pomůže s většinou nastražených překážek a problémů, jež mu zkříží cestu. Samozřejmě že se jedná také o jakési nástrahy terénu v podobě plošinek, daleko větší roli ale sehrají samotní protivníci. Těch je totiž obrovské množství a na každém krátkém úseku plošinky se zpravidla alespoň jednoho dočkáte.

Pozoruhodná je i jejich rozmanitost. Jde o všechny možné druhy zvířeny počínaje šneky, kteří jsou téměř neškodní. Jinak ale půjde také o žraloky pohybující se ve vodě, kam má hlavní hrdina rovněž přístup, dokáže v ní plavat a jinak se volně poThe Kiwi's Talehybovat. Kopa zábavy je ale i na souší, kde je kupříkladu možné potkat šílené ovečky s raketometem nad hlavou. Ty čas od času vystřelí hrozivý projektil a to vás může připravit o jeden z životů. Takových ohrozitelných momentů se vyskytuje obrovské množství, třeba v případě létajících ptáků. Ti ale k tomu využívají speciální letadélka. K těm se váže jedna zajímavá vlastnost – pokud do nich střelíte jednou, zabijete pilota, ale stroj uchováte. Ten vám doslova spadne k nohám a vám nebrání nic v tom do něj vesele naskočit a brázdit vzduch stejně jako vaši nepřátelé. V tom vám pomáhají i heliové balónky, které taktéž nadnášejí – podobných pomůcek je ve prostředí opravdu hodně a díky tomu je celý průchod hrou ohromně rozmanitý.

Grafika je stejně jako hratelnost neustále se obměňující, což je dalším plusem pro případné dlouhodobější hraní. Možná jen škoda docela vysoko nasazené obtížnosti. Na druhou stranu vám hra nebrání v tom začít od levelu, kde případně umřete a pokud pouze ztratíte život, objevíte se znovu přímo na místě, kde jste byli zabiti. Což jsou dosti ulehčující věci.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz