Karate Master Knock Down Blow vás provede celou kariérou karate mistra

  19:50aktualizováno  19:50
Mistr umění sebeobrany se z vás stane prostřednictvím dlouhodobého tréninku, nebo s pomocí hry Karate Master, která vám kromě toho umožní i účastnit se šampionátu v tomto bojovém sportu.
70

Karate Master Knock Down Blow

Platforma: Freeware
Výrobce: Crian Soft

  • spojení bojové hry s výcvikovou části
  • souboje jsou spíše o zvládnutí ovládání a taktice
  • po čase stereotypní
  • není pro každého

Stáhnout

Karate Master Knock Down Blow

Promyšlená a poměrně propracovaná "simulace" karate zápasníka je spíše než pro obyčejné hráče zábavou pro milovníky tohoto sportu a s tím spojeného životního stylu. Hra přináší i zvyšování statistik karatisty, rozvoj jeho duševní i fyzické kondice, dobývání nových titulů a postupování v žebříčku neporazitelných vítězů. Ale je to zábava?

Karate Master Knock Down Blow

Pro mě osobně však tento koncept nefunguje a karate není něčím, o co bych kdykoliv v životě zavadil pohledem. Možná právě proto neshledávám Karate Master příliš zajímavým. To však neznamená, že pro mnohé z řad čtenářů Plných Her nebude tento titul zajímavý.

Na počátku kariéry si hráč vybere ze dvou možných vzhledů svého zápasníka a pak již pokračuje poměrně svobodně. Na různých obrazovkách, které reprezentují jednotlivá cvičení, se snaží dosáhnout zlepšení své kondice a znalostí.

Karate Master Knock Down Blow

Kupříkladu je zde cvičení ke zlepšování chvatů pomocí bouchání do cvičební tyče, další ke zvýšení tělesné kondice nebo například trénink vlastní duševní rovnováhy, odehrávající se kdesi pod vodopádem.

Hlavním tahákem hry je pro obyčejného smrtelníka jistě zápasnický režim. Ten vypadá prakticky stejně jako v jakékoliv bojové arkádě, Tekkenem počínaje a Street Fighterem konče. Na rozdíl od nich je však souboj zde mnohem méně dynamický a více než na bezmyšlenkové mlácení do klávesnice se zaměřuje na promyšlené užívání vhodných kombinací chvatů, úderů a kopů.

Karate Master Knock Down Blow

Hra v sobě spojuje lehoučké prvky vývoje postavy se zápasením, které je ovládáno velmi podobně, jako libovolná klasická bojovka. Typů úderů je sice více, ale správné zvládnutí je otázkou cviku a několika minut. Vrcholem hry je bezpochyby šampionát, který funguje na principu výzev, tedy soubojů jeden na jednoho. Vše v tradici fair play a karatistické etiky.

Karate Master Knock Down Blow

Karate Master je poměrně zajímavý počin, jistě svým způsobem originální. Vylepšování herní postavy a souboje jsou zajímavě propojené. Přesto si myslím, že samotné zvyšování statistik není až tak lákavé, když si uvědomím, že lepších bojových arkád podobného typu existuje poměrně dost. Ale komu srdce bije v rytmu karate úderů, tomu se tento titul může velmi líbit.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz