Kamikaze Racer – obrněný trabant na D1

  12:00aktualizováno  12:48
Věčně ucpaná, jáma vedle jámy, to je dálnice D1. Jak by to vypadalo, pokud by se po ní mohla prohánět obrněná a ozbrojená vozítka, vám prozradí dnešní hra. To je jízda, panečku!
70

Kamikaze Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Hot-Bit

Stáhnout

Kamikaze RacerMáte rádi automobilové závody? A máte rádi akční hry? Pak vás dnešní hra jistě potěší, protože je kombinací obojího. Své řidičské umění a speciální volanty můžete nechat odpočívat, v Kamikaze Racer vlastně jde o závodění až na druhém místě. Důležitější je dostat se vůbec do cíle vcelku a ostatní autíčka většinou uvidíte jen na startovním roštu nebo pokud se opravdu hodně opozdíte. Ale nebojte, nečeká vás jen jízda nudnou krajinou. Vaše dráha se často křižuje s jinými silnicemi a železnicemi a jako správné potrhlé závody se odehrává za plného provozu. Zatímco srážku s ostatními vozidly přežijete vcelku bez úhony, tak pusa na čelo rozjetého vozu už končí smrtí. Naštěstí je vaše autíčko vybaveno zbraní, kterou sbíráním krabiček s municí neustále vylepšujete a taková salva deseti plazmových střel si už s nějakým tím rychlíkem poradí.

Kamikaze RacerZbraně však můžete použít i na odklízení dalších nástrah, jichž je na silnici jako máku. Menším nebezpečím jsou ostnaté zábrany, jež vás pouze zpomalí. Horší jsou pak červené bójky, které na vás po spuštění zavolají nálet vrtulníků, kteří vám budou po několik vteřin dělat společnost. A jejich střely jsou pěkně nebezpečné! Některé části dráhy jsou bójkami doslova poseté a vy si jimi musíte nejprve prostřílet cestu. Škoda jen, že samotná závodní část hry není alespoň z poloviny dobrá jako ta akční. Jak jsem se již zmínil, po celou dobu jedete prakticky osamoceni. Pokud byste měli přiměřeně dobrého soupeře, pro kterého by platila stejná pravidla, byl by to zajímavý odvar GTA.

Hraje se na jednotlivé levely a každý má jiný grafický kabátek, někdy se jede zelenou krajinou, jindy mrazivou zimní krajinou. Kamikaze RacerPočasí však nemá na ovládání žádný vliv a jde jen o zpestření pro vaše oči. Bonusů a překážek je zde jen několik druhů, což však vůbec nevadí. Dovolí vám to rychlou jízdu, aniž byste se zamýšleli nad významem jednotlivých krabiček.

Kamikaze Racer je velmi chytlavá záležitost. Nejde přitom ani tak o vlastní závod jako o pocit z jízdy a překonání sebe samých. Akční stránka hře opravdu pomohla a bez ní by se svým zpracováním řadila někam do oblasti slabého průměru. Takto jde však o skvěle hratelný kousek, jemuž pomáhá jednoduchá 2D grafika a spousta symbolů. Navíc je ve hře velmi chytlavá hudba. Škoda jen, že sem autoři nepřidali možnost multiplayeru nebo alespoň dvou hráčů na jedné obrazovce. Doporučuji stáhnout, jistě se budete bavit.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz