Kagehashi je japonsky ujetá, ale přesto zajímavá logická arkáda

  18:29aktualizováno  18:29
Roztomilá, byť trošku vyžraná kočička je hlavní hrdinkou japonsky úchylné logické hříčky, ve které překonáváte překážky pomocí stínů a zdrojů světla.
65

Kagehashi

Platforma: Freeware

  • postrádá spád
  • zvláštní provedení
  • japonské znaky
  • nesedne každému

Stáhnout
Kagehashi

Graficky jednoduchá, trošičku roztomilá, značně infantilní a japonsky podivná logická arkáda Kagehashi má jedno velké plus: je originální. Hrátky se světlem a nasvícením v úrovních a obcházení prostorových zákonů je zajímavý nápad, který dokáže jistě zaujmout i ty, které odradí potrefená hudební složka.

Kagehashi

Japonská kultura je pro nás střízlivé, skeptické a trošku xenofobní středoevropany značně nepochopitelná. Přestože se u nás nachází mnoho milovníků anime a dalších záležitostí z této země, jsou taje a myšlenkové pochody Japonců (alespoň pro mě) nepochytitelné.

Kagehashi

Kagehashi je toho příkladem. Za zvuků zcela infantilní a donekonečna se opakující melodie ovládáte jednoduše vymodelovanou kočičku, která při chůzi vesele mrská ocáskem. Tento skoro roztomilý polotovar má kromě pomalého cupitání také schopnost ovládat zdroje světel, jakési vysoké květinové lampy.

To dělá tak, že může samotný zdroj světla buď zvýšit, snížit, nebo posunout na jiné místo. Jinými slovy: manipuluje s těmito lampami tak, jako by si přestavovala svoje vlastní bydlení. To by však bylo trošku málo. Ostatně, proč by to vůbec dělala?

Kagehashi

Vtip je v tom, že světelné zdroje tvoří osvětlení a překážky naopak stíny. A těmi dokáže naše roztomilá, vyžraná kočička cestovat. Kdykoliv je nějaký stín dostatečně silný, může se hráčova postava změnit ve stín a takto překonávat třeba vysoké bariéry, stěny či propasti tím, že porušuje zákony gravitace a trojrozměrného prostoru.

Mnohokrát je potřeba nastavit lampy do takové pozice, aby bylo možné z jednoho přítmí skočit do druhého, aniž by se kočička "zmaterializovala" zpět do normální podoby.

Kagehashi

Kromě první úrovně, která se vyřeší téměř sama, je zbytek poměrně obtížný. Kromě úvodního menu je navíc celá hra vyvedena v japonštině, ale na ovládání naštěstí není problém během pěti vteřin přijít.

Kagehashi asi nikoho nenadchne svou propracovaností, ale základním nápadem a zčásti i provedením má tento ošklivý mazlíček svému případnému majiteli co nabídnout.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz