K-Racer - utíkejte před bouřkou!

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:46
Když se blíží bouře, která slibuje přinést s sebou kvalitní záplavy, a vy se svým vozem zrovna stojíte na mostě, budete asi hodně chvátat, abyste to stihli do bezpečí na druhou stranu. A když je ten most tak zatraceně dlouhý a bouřka tak zatraceně blízko... může to dopadnout všelijak.
60

K-Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: KAINAI.NET

Stáhnout

K-Racer

I freewarovky, stejně jako normální komerční hry, se dělí na ty, které jsou určené dospělejším hráčům a na ty, které mají pobavit spíš dětské publikum. Jestli nejste slepí nebo aspoň přisleplí (což byste teoreticky mohli od toho vysedávání u počítače klidně být), tak už jste asi z okolních obrázků postřehli, proč jsem začala dnešní článek zrovna tou větou, kterou jsem ho začala. Pastelové barvy se obvykle nepoužívají v krvavých střílečkách a žabičky a prasátka taky o něčem svědčí.

Vaše nejhorší obavy se právě naplnily - hra, o které je právě řeč, skutečně spadá do kategorie těch, jenž mají působit spíš na něžnou dětskou dušičku než na okoralou duši dospěláckého herního individua (někde se dokonce uvádí, že cílovou skupinou byly děti ve věku od 7 do 13 let). Smyslem hry nazvané K-Racer je překonat most, přesněji řečeno - přejet ho v jakémsi vozítku. Důvod, pro který musíte s přejetím tak spěchat, je zcela prozaický: blíží se totiž bouře a pokud sebou nemrsknete, přihodí se vám nemilá věc - nad mostem se zavřou vlny a proud vody vás nemilosrdně smete do hlubin.

K-Racer

Co máte dělat už tedy víte, teď by se ještě hodilo pár slov ke způsobu, kterým toho máte dosáhnout. Protože už jsem mluvila o vozítku, je vcelku jasné, že po mostě nepůjdete pěšky. Ovládat budete jedeno z pěti ksichtíků, do jejichž klasifikace se ale neodvažuji pouštět - jeden z nich jsem spolehlivě identifikovala jako holčičku, ostatní variují mezi žábou, cvrčkem, prasetem a nařízlým citronem. Až si mezi nimi vyberete svého oblíbence, ocitnete se přímo na startu - neboli na jednom konci mostu. Myšítkem můžete přidávat a ubírat rychlost, a pohybem myši doleva a doprava posunujete svoje vozítko z levé strany mostu na pravou a naopak.

Pokud vám není jasné, proč byste měli takové manévry vůbec provozovat, pak vězte, že hlavně proto, že silnice vedoucí po mostu není tak úplně prázdná. Přihlédneme-li k faktu, že se blíží tornádo, tak je na ní vlastně docela narváno. Tak K-Racernapříklad se čas od času v protisměru vyřítí jiná vozítka, která se vám zlomyslně snaží vecpat přímo pod kola a ukončit tak váš run-for-life ještě dřív, než se to povede samotné bouřce. Kromě těchhle nepříjemností se na vozovce ještě vyskytují čtyři další předměty a kupodivu všechny s pozitivním dopadem na vaši jízdu. Po sebrání láhve se vzkazem získáte 100 bodů navíc, stejný efekt má i sud. Další je budík, který vám trochu natáhne čas vyměřený k evakuaci (já jsem vám ještě neřekla, že hra je omezena časovým limitem?), a poslední je kanystr s benzínem, který potřebujete přímo fatálně, abyste uprostřed cesty nezůstali stát bez paliva.

No, já myslím, že už je všechno jasné - žádné další úrovně, žádné další bonusy, žádné další nic. K-Racer je přesně takový, jaký jsem vám ho popsala a navíc... pozor, teď přijde překvapení... je v němčině :-).

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz