Junior: Bowlang - překoná Yetisports?

  12:00aktualizováno  4. ledna 2005 12:14
Jistě znáte chytlavou sérii flashovek zvanou Yetisports. A právě jí se nechal dosti citelně inspirovat český Reload Games a přináší nám svou vlastní sérii nazvanou Junior. Jak dopadl první díl?
50

Junior:Bowlang

Platforma: Freeware
Výrobce: Reload Games

Stáhnout

Junior: BowlandKdo by neznal český tým Reload Games, který již nějakou dobu patří mezi ty stálejší a zaběhlejší seskupení na české nezávislé scéně. Asi vrcholem jejich prozatímní tvorby je jednoduchá arkáda Smash the Granny, která si svým příjemným zpracováním a výtečnou hratelností získala srdce bezpočtu hráčů freeware her. Jejich následující počiny již byly poněkud slabšími a ani v minulém ročníku Becherovka Game nijak výrazně nezazářili. Svou pověst se tedy pokoušejí napravit celou sérií jednoduchých odreágovaček nazvanou jednoduše a prostě Junior, což je ostatně také jméno hlavního hrdiny. Série se včerejším dnem dočkala svého prvního dílu, pojďme se na něj tedy trochu blíže podívat.

Koho by v poslední době nezaujala nesmírně chytlavá série jednoduchých flashovek Yetisports, která se v takřka rekordním čase stala hrou, která se může pomalu ale jistě směle rovnat s precizními německými slepičkami Moorhuhn. Není se tedy co divit, že se v Yetisports vzhlédli také Reload Games a rozhodli se pro jeho volné přepracování. Tyranského sněžného Junior: Bowlandmuže zde nahradí Junior. Již jeho původ je však dosti nejasný, neboť vznikl spojením několika běžných živočichů a sice papouška a kuřete.

Junior je opravdovým sportovním mistrem a jen s málokterou disciplínou si neporadí. V prvním díle, tedy Bowlangu se prokáže jeho přesnost při hraní známé, leč ne-příliš rozšířené hry petangue. A oč že běží? Vaším hlavním úkolem bude trefit se těžkou ocelovou koulí do připraveného kruhu. Ten se může objevit v kterékoli ze čtyř drah, mezi nimiž budete pobíhat, a svou polohu změní teprve ve chvíli, kdy se do něj trefíte či jej zcela minete, nemusíte se tedy bát, že byste snad tuto značku museli nějak složitě honit.

Trefit se nebude především zpočátku nijak jednoduchým úkolem, neboť je potřeba hlídat hned několiJunior: Bowlandk důležitých faktorů, jež správný hod ovlivňují. Prvním z nich je dráha, v níž se kruh nachází, do které se můžete dostat snadno mačkáním kurzorových šipek nahoru a dolů. Naopak šipkami doprava a doleva ovlivňujete délku vašeho hodu, kterou je možno nastavit na jednu z pěti možností. Vůbec nejpodstatnější je však úhel vašeho vrhu, jež nastavujete klávesami CTRL a SHIFT. Aktuální hodnotu můžete sledovat jak na drobné stupničce vlevo nahoře tak i na informačním panelu vpravo dole. Abyste si mohli směr, jímž koule následně poletí, lépe představit, je nad Juniorem umístěna drobná šipka. Ještě jsem dosud nezmínila velice podstatnou věc a tou je časový limit, který na každé kolo máte. Po jeho skončení se můžete pouze zapsat jako nejlepší hráč či si poměřit své skóre s ostatními v online tabulce.

Musím však s politováním říct, že technická stránka je asi nejlepší z celé hry vůbec, neboť hratelnost je na tom skutečně bídně a rozhodně se autoři od svého zahraničního kolegy tvořícího Yetisports ani v nejmenším nepoučili. Škoda, takhle vám hra totiž vydrží ukrutně krátkou dobu. Nám tedy nezbývá než doufat, že další díl bude podstatně lepší.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz