Jump and Run - obtížné 3D poskakování

  12:00aktualizováno  3:22
Některé 2D skákací arkády jsou složité. Mohl bych k nim směle přiřadit i Jump and Run, ale dnešní hra má ten rozdíl, že je kompletně v 3D. Jestliže si myslíte, že jste dobří hráči, čeká na vás slušná výzva.
70

Jump and Run

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin05555

Stáhnout

jumpandrun1

S obtížností některých her je to těžké. Všechny levely projdete velmi snadno a větší potíže vám bude dělat tak maximálně závěrečný boss. Do této kategorie Jump and Run rozhodně nespadá. Spíš bych tuto hru směle přiřadil do kategorie k Jumper: Redux a podobným "chuťovkám".

Za úkol máte přeskákat přes všechny překážky a dostat se až k zajímavě vypadajícímu panďulákovi nad vámi. A že se nebude jednat o snadnou cestu, pochopíte hned po několika prvních skocích. Celé dění vidíte z pohledu první osoby, ale pohled si můžete přepnout, a pak se budete na hrací plochu dívat shora. Oba dva pohledy mají něco do sebe a záleží jenom na vás, jaký zvolíte. Při cestě ke svému cíli se setkáte s různými objekty. Nejčastěji se bude jednat o kvádry různých rozměrů, dřevěné tyče, modré výtahy, ale narazíte například i na otáčející se tyč. Také narazíte na krychli, kterou budete muset po sebrání donést zpět na start, abyste mohli postupovat zpět. Na jumpandrun2výběr máte ze tří obtížností, které se liší pouze tím, kolik dostanete životů. A i když se někomu může zdát 50 životů na střední obtížnost hodně, po pár minutách zjistíte, že tomu tak rozhodně není. Jakmile spadnete z nějakého objektu do vody pod vámi, ubere se vám život a začínáte znovu. Pokud jste však došli do některého z checkpointů, pokračujete naštěstí z něj a ne ze samotného startu.

3D grafika je velmi povedená. Voda, která se rozprostírá všude okolo vás a tvoří jakési pozadí, by mohla být zpracována o něco lépe, ale to je tak jediná výtka. Veškeré objekty, po kterých budete absolvovat svou cestu, jsou velmi dobře vymodelovány a kapitolou sama pro sebe je velmi legračně vypadající cílový panďulák. Obtížnost je hodně solidním oříškem. Jestliže patříte mezi slabší povahy, radši si Jump and Run nestahujte, neboť se jedná o velmi obtížnou hru a dokázala by vám jistě zabrnkat na nervy. Pokud ale máte rádi výzvy, je Jump and Run hrou jako stvořenou pro vás. jumpandrun3Zpočátku vám některé ze skoků budou připadat nemožné, ale po několika (desítkách) pokusů vás skutečnost vyvede z omylu. Chce to jenom pevné nervy, hodně obratné prsty a velkou trpělivost. Pokud jste soutěživý typ a neradi prohráváte, určitě u Jump and Run zůstanete do té doby, než se dostanete až do cíle. Pochválit se také sluší velmi pěkné ozvučení hry, které hráče nijak nevyvádí z koncentrace a je příjemné. Jako plus si připočtěme editor.

Pakliže máte rádi obtížné hry, určitě byste měli Jump and Run stahovat. Krom vysoké obtížnosti disponuje i velmi zdařilou grafikou a pěkným ozvučením. Slabším povahám bych však raději než Jump and Run doporučil klidnou procházku lesem.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz