The Journey Down: Over The Edge je hra, za kterou by se mohlo i platit

  16:01aktualizováno  16:01
The Journey Down je dějově i výtvarně velmi vytříbené a zábavné dílo s jamajskou a reggae tématikou, které svými kvalitami míří na komerční scénu. Jinak řečeno: skvělá adventura.
90

Journey Down: Over The Edge

Platforma: Freeware
Výrobce: Skygoblin

  • děj a stabilní tempo hraní
  • zajímavé a bohaté lokace
  • bez dabingu
  • epizodické, ale to nemusí být ani tak výtka

Stáhnout

Journey Down Over The Edge

Milovníci všech druhů her, ale především ti, kteří cítí nedostatek opravdu kvalitních klasických adventur, můžou jásat. První epizoda z připravované ságy The Journey Down se povedla přímo vynikajícím způsobem. Osobité kouzlo, stylizace a zábavná hratelnost je zabalena do zajímavého, trošku "pominutého" příběhu a povedeného tempa hry, a tak udrží pozornost po celou dobu hraní.

Journey Down Over The Edge

Je až s podivem, jak moderně The Journey Down vypadá. Přestože nápad není nijak nový, vše ve hře působí svěže a zajímavě. Kupříkladu ona zvláštní grafická stylizace, která je patrná již při prvním pohledu, je poměrně dost neortodoxní a v tomto případě hra působí jako velmi osobitý počin.

Je to dáno také tím, že je patrné, že na hře si někdo doslova "vyhrál". Je to vidět třeba na animacích a detailním prostředí, kdy každá obrazovka je svým způsobem zajímavá.

Journey Down Over The Edge

Vše se točí kolem rastafariána jménem Bwana, který pracuje se svým kamarádem v přístavu u benzinové pumpy. Jak už to tak bývá, Bwana má spoustu zálib, ale práce k nim nepatří, a dalo by se říct, že ani moudrosti mnoho nepobral

 Děj začíná ve chvíli, kdy se u nich zastaví pohledná mladá slečna, která se snaží najít jakousi ztracenou knihu. Bwana ji na pumpě skutečně najde a od té chvíle se dějový kolotoč nezastaví. Kniha totiž obsahuje pokyny, jak se dostat kamsi do mýtického středu světa. To by samo o sobě nebylo tak hrozné, ale příšernější je fakt, že po této publikaci baží každý gangster ve městě a je pro její získání ochotný jít i přes mrtvoly.

Journey Down Over The Edge

Voodoo a rasta tématiky se hra do konce nezbaví, a tak jsou dialogy hlavního hrdiny prostoupeny stejnými slangovými výrazy, jaké používá i Hermes v originálním znění seriálu Futurama. Celou tuto dějovou a stylovou šlamastyku obestírá tématická hudba, jak jinak než jamajského zvuku.

The Journey Down: Over The Edge je první epizoda z připravované série a ačkoliv je možné si ji zahrát zdarma, počítá se do budoucna s komerčním prodejem. Můžu však svědomitě říci, že pokud autoři udrží kvalitu i nadále, pak se máme na co těšit.

Journey Down Over The Edge

Over The Edge je skvělá adventura s přitažlivým příběhem, který nenudí a z první minuty neodhadnete, jak se bude vyvíjet. Svou osobitostí a stylem může směle konkurovat i jiným, "grandióznějším" projektům velkých firem a jediné mínus, které bych na celé hře mohl najít, je možná tak absence nadabování herních postav. Jinak se zdá, že před sebou máte hru, na kterou budete vzpomínat.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz