JezzCubed - když se potkají legendy

  8:06aktualizováno  8:06
Spojení dvou stařičkých arkád se dokázalo přetavit ve svěží originální novinku.
80

JezzCubed

Platforma: Freeware
Výrobce: Silverware Games

  • jednoduchá grafika
  • ovládání
  • originalita

Stáhnout
Jezzcubed

Jezzcubed

Již tři křížky na zádech má arkáda Qix, kterou se téměř jistě inspirovaly i závody světelných motocyklů Tron. Obě legendy jsou založeny na postupném okrajování hrací plochy. S tím, jak se postupně zmenšuje operační prostor, roste samozřejmě i adrenalin. Jezz Cubed jde ve šlépějích obou titulů, grafika je vystavěna na jednoduchých lineárních čarách a hromadě kuliček. Pokud by vznikla v době arkádových automatů, dost možná by se sama stala legendou. Chytlavý herní princip totiž převádí do trojrozměrného prostoru a přidává kuličky - další osvědčený arkádový prvek.

Jezzcubed

Jezzcubed

Podobně jako v Qixu čeká na hráče na první pohled jednoduchý úkol, osekat danou plochu na tři čtvrtiny původní velikosti. Jak již bylo naznačeno, není plocha dvourozměrná, ale vždy na počátku ji tvoří uniformní kostka. S každým kolem pouze roste počet kuliček, jež volně uvnitř kostky kmitají. Osekávání plochy provádíte za pomoci příček. Ty se od místa vzniku rozrostou oběma vodorovnými směry a během toho se nesmí srazit s žádnou z kuliček, jinak se zničí. S každým dalším kolem a kuličkami také dostanete jednu pokus na postavení. Ve vyšších levelech je běžné že se nepodaří dosáhnout ideálního stavu, kdy je kostka rozdělena kompletně napříč a kuličky poté postupně oddělovány. Přibývá nedokončených příček, roste vnitřní struktura a počet míst, od nichž se mohou kuličky odrážet. Vyšší entropie pochopitelně na klidu nepřidá a hráč musí při stavbě více riskovat.

Jezzcubed

Jezzcubed

Jezz Cubed má promyšlené ovládání, kdy lze kostkou rotovat v prostoru, přesto občas dojde k situaci (a je to určitě i záměrem), kdy ani jeden z úhlů vám neposkytne dokonalý přehled. A protože kostku tvoří pouze lineární čáry, dochází k jejich překrývání. Horší však je, že ani v této situaci si nebudete jisti, jak dlouhá stěna se bude v tomto okamžiku stavět, protože se zobrazuje pouze projekce výchozího bodu. I tak je ale zvolený jednoduchý přistup ke grafice dobrou volbou a je s podivem, že se v moři času podobných her neobjevilo více. Přitom tyto herní koncepty vedle sebe jdou bok po boku od pradávna.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz