Jetz Rampage 4: Revenge - vesmírné GTA

  12:00aktualizováno  4. ledna 9:31
Zhruba před rokem jste se na Plných hrách mohli setkat s Jetz Fusion, nejlepší freewarovou akcí roku 2003. Galaktické dobrodružství podle vzoru GTA pokračuje a to v ještě zběsilejším tempu. Rozhodně vyzkoušejte!
80

Jetz Rampage 4: Revenge

Platforma: Freeware
Výrobce: Shawn 64

Stáhnout

Jetz Rampage 4: Revenge Jestliže si ještě pamatujete na vyhlašování nejlepších freewarovek předminulého roku (ty nejlepší za rok minulý vám představíme již zanedlouho), pak si zajisté vzpomenete na titul nazvaný Jetz Fusion, který v nesmírně nabité akční kategorie uhájil své čestné první místo. Dnešní gameska není ničím jiným než právě pokračovatelem tohoto velice chytlavého a zábavného dílka.

Již předchozí hra byla v recenzi označována jako variace legendárního GTA a nutno dodat, že tentokráte to platí také. Opět se prostřednictvím této gamesky dostáváte do prostředí několika měst, která je však nutno postupně odemykat. V každém z nich budete ovládat postavu drobného, po zuby ozbrojeného robota, jemuž byla do vínku naštěstí přidělena možnost létat, díky níž se jeho pohyby nebudou muset soustřeďovat na pouhé chození či ježdění po zemském povrchu, jako je tomu v případě výše zmíněného GTA.

Ona ostatně celá hra se nese v daleko futurističtějším a mimozemském nádechu. Obyčejné lidi zde prakticky nepotkáte – ulice jsou obývané hustými davy podivně vyJetz Rampage 4: Revenge hlížejících individuí. Místní okolí dává živnou půdu pro vznik všemožných gangů, jež vám následně půjdou po krku. Bez některých nečestných občanů byste však nemohli existovat. Jedná se zpravidla o nenápadné osoby tiše posedávající na okrajích některých z budov. K těm stačí pouze připlout a oni vám hned uloží nějaký ten úkol, po jehož splnění přibude na vaše konto nějaká tučná částka. Vydělávání peněz není radno podceňovat, neboť kdo má v této hře prázdné kapsy bez jediného penízku, ten je takřka ztracen. Za peníze si totiž nejen pořizujete nové vybavení jako účinnější zbraně. Dokoupit lze totiž i jiné věci jako třeba snížení míry poničení či velice užitečnou možnost savu, která vás však přijde na velice tučnou částku.

Abyste se dostali k dalšímu městu, je třeba se plně soustředit na řešení úkolů, jež jsou vám zadávány od již výše zmíněných černých podivínů. Jejichž prostřednictvím se vám totiž otevřou dveře k hrozivému velkému bossovi, kterého musíte pochopitelně pro úspěšné zakončení porazit. Velice zajímavou alternativou zabití volného času, kterou jistě ocení každičký člověk, jJetz Rampage 4: Revenge emuž byly naděleny poněkud větší destruktivní choutky, je možnost ničit prakticky většinu toho, čím je město ozdobeno – překážkou tedy nebudou ani zdaleka blikající reklamní tabule, jichž je na místních zdech vskutku přehršel. Ušetřeny vašich útoků však nezůstanou ani lavičky, žebříky či třeba místní obyvatelé, k jejichž ničení navíc budete motivováni peněžním ziskem. Zpravidla po zabití nějakého toho človíčka z něj totiž vypadne na první pohled chudá papírová bankovka, která po sebrání obohatí vaše konto. S těmito destruktivními orgiemi to však nesmíte příliš přehánět, neboť ve chvíli, kdy již bude vaše chování takřka neúnosné vám začne po krku jít banda místních ochránců zákona a to je vskutku nemilé.

Stejně jako tomu bylo u hry původní, také dnešní titul se může pyšnit poněkud netypickým technickým zpracováním, které však nepostrádá svůj takřka charakteristický styl. Na zvukovou stránku si rozhodně stěžovat nebudete moci – zvuky jsou totiž podařené a hudba na pozadí dynamická a k podobné hře jako dělaná. Co tedy dodat? Snad jen drobné varování, že se hra vyznačuje vskutku podařenou hratelností, díky níž by vás k sobě dost možná mohla připoutat na pořádnou dobu.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 94 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz