Jane Ellie je arkáda na okraji šílenství a slušnosti

  15:00aktualizováno  15:00
Velmi netradiční záležitost s názvem Jane Ellie vám ukáže, čím vším můžete své protivníky odzbrojit. V této arkádě nemůžete nic brát vážně, a proto je tak zábavná.
90

Jane Ellie

Platforma: Freeware
Výrobce: Mardoch

  • opravdu unikátní systém močení na kytky
  • spousta úrovní a prostředí
  • obtížnost je tak akorát
  • velmi pěkná, originální grafika
  • smrt znamená konec hry
  • princip je v každém levelu stejný

Stáhnout

Jane Ellie | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Jane Ellie

V této originální hře se snažíte zničit všechny nepřátele pomocí dost neortodoxního přístupu. Močíte na ně. Ne, to není vtip. Zábavná hratelnost, ulítlá hudba, skvělá grafika a slušná obtížnost, to všechno zde je. Ale přidejte k tomu neskutečný kopec nelogických a naprosto šílených nápadů a máte Jane Ellie. Hru, kterou si musíte zamilovat.

Jane Ellie

Jen se podívejte na obrázky. Kreslená, skotačivá grafika nebudí ani špetku podezření, že toto je hra plná divných nechutností a rozhodně není pro děti. Hrajeme za Jane, snad pološílenou utečenku z nedalekého sanatoria, snad trochu rozdováděnou vesnickou dívku. Jejím úkolem je nechat pomocí moči vyrůst co nejvíce sazeniček. Zkrátka si vyhrne sukýnku a ...

Jane Ellie

Každá vykvetlá sazenice po sobě zanechá bonusy. Úkoly ovšem vlastně musíte vždy splnit tři: nenechat se sežrat agresivními monstry, najít v sazenici určitý bonus a pomocí něj zničit nepřátele. Vtip je v tom, že jakmile vás nestvůry zmerčí, pomůže jen přesně mířená sprška moči, čímž je paralyzujete, ale nezničíte. To dokážete jen v případě, že najdete onen bonus. Je jím krátkodobá schopnost naskočit na cosi, co vypadá jako masožravá květina, a dát stvůrám co proto.

Jane Ellie

Možnost jezdit na masožravce je však omezena do té míry, že je každá vteřina drahá. Stejně tak body, kterými si otevíráte další úrovně. Ty se liší nejen prostředím, protože jsou náhodně generované. Jane Ellie je navíc tzv. roguelike hra. To v praxi znamená, že jakmile zemřete (a to jde opravdu snadno), začínáte celou hru znovu. Ale aspoň dostanete malý bodový bonus do další úrovně.

Jane Ellie

Jste asi stejně zmatení, jako já. Jane Ellie je skvělá a zábavná hra, ale vlastně ani nevím, co si o ní mám myslet. Je vizuálně krásná, hudebně zcela divná a nápadově bohatá, až by se chtělo říci za hranicí nepříčetnosti. Prostě si ji musíte zkusit.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz