Ixo loxi - magnetická zábava

  12:00aktualizováno  1:31
Na základních pravidlech magnetismu a do jisté míry také náhody staví tato nová česká hra s logickými i arkádovými parametry. Pojďte se prokousat celkem 20ti zábavnými levely!
70

Ixo-loxi

Platforma: Freeware

Stáhnout

Ixo-loxiIxo-loxi je na poslední chvíli přejmenovaná česká hra Magnet Ball, která od samotného ohlášení vývoje slibovala logickou záležitost s arkádovými prvky – a to myslím velmi dobře splnila. Právě na přelomu let 2007/2008 vydaná hra sice nesedne zcela každému, k vyzkoušení ji ale lze jedině doporučit.

Základní výbavou je dvacítka singleplayer levelů. Ještě před započetím toho prvního bych ale rozhodně doporučila absolvování tutoriálu, bez něhož byste se ve hře bohužel asi nehnuli. Tím narážíme na první bariéru, přes kterou se leckteří casuaIxo-loxil hráči bohužel nedostanou. Ixo-loxi je totiž těžké zpočátku pochopit a správně přijít na všechny zdejší mechanismy. I když se vám v dobrém zorientování se snaží pomoct tutoriál a několik prvních vcelku jednoduchých rozjezdových levelů, budete dost možná tápat. Jestliže ale svůj „boj“ s tímto projektem nevzdáte, mohu vám s určitostí slíbit, že levely začnou vypadat čím dál lépe a budou podstatně zábavnější. Jejich design je ostatně potřeba pochválit – sice se dokolečka opakuje několik základních mechanismů, celkově lze ale říct, že každá nové mise je svým způsobem unikát. Velikost herní plochy se postupně rozšiřuje, prvků přibývá a hra se celkově po malých kouscích ztěžuje a kupříkladu splnit takový level s pořadovým číslem 20 již nebude žádná hračka. DIxo-loxiůležité je rovněž poznamenat, že levely se vždy otevírají o tři dopředu, to znamená že máte vždy na výběr z několika možností, což bych označila jako výrazné plus.

Dobré je alespoň lehce nakousnout základní principy Ixo-loxi. Ty si zakládají na jednoduchých pravidel magnetismu, to znamená přítomnost několika magnetů, jejichž magnetické působení můžete zapínat a zase vypínat za pomocí numerických kláves podle štítku, který je na nich zakreslený. Důležité je poznamenat, že na mapě vždy několik magnetů přísluší dané číslici, což znamená, že spuštěním jednoho magnetu ovlivníte chování i dalších a s tím je třeba počítat. Cílem celé hry pak je dorazit do cíle v co nejkratším čase a nezabít se v žádné z překážek, jež jsou vám přichystány.

Trocha kritiky na závěr – zejména v pozdějších levelech Ixo-loxi mě dosti otravovalo, že jejich řešení se v mnoha případech rovná hře náhody, která bohužel až tak často na mé straně nestála. Pokud ale u hry setrváte, odmění vás sice jen lehce nadprůměrnou 2D grafikou, zato ale slušně vymyšlenými levely a především perfektním výběrem hudebního pozadí. A to je nabídka, která se neodmítá ;-).

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz