Intruder Alert – pozor na všudypřítomné miny

  12:00aktualizováno  30. prosince 12:33
Žánr RPG nepatří na poli freeware her k těm nejnabitějším, i přesto se však jednou za čas objeví dílko, které vedle zajímavého nápadu nepostrádá také pohledný grafický kabátek. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
60

Intruder Alert

Platforma: Freeware
Výrobce: doubleDEV

Stáhnout

Intruder Alert Žánr RPG nepatří na freeware herní scéně k těm nejrozšířenějším – svůj podíl na tom nese také vcelku značná obtížnost tvorby, do níž se nemůže pustit leckterý začátečník. Navíc není ani zdaleka nejlehčím úkolem vyvážit hru natolik, aby po několika málo minutách nezačala hráče k smrti nudit, neboť by jen bezcílně bloumal po nekonečných bludištích, jako je tomu bohužel také v případě dnešní gamesky. Ovšem nepředbíhejme a vezměme si všechno pěkně popořádku.

Byť jen sebemenší náznak jakéhokoli příběhu byste hledali vskutku marně. Je sice nepopiratelné, že je hra ještě neustále ve vývoji, i to však absenci této velice důležité části hry neomlouvá. Vaším hrdinou se protentokrát stane drobný muž, jehož hlavním úkolem je procházet temné podzemní chodby a hledat čtyři klíče. Těmi si následně bude moci otevírat dřevěné branky, jež jsou zpočátku neproniknutelně uzavřeny.

Intruder Alert Na vaši postavičku nazíráte z ptačí perspektivy, přičemž se vám nenaskýtá pohled na kompletně celé bludiště, tudíž budete jednotlivé uličky kousek po kousku prozkoumávat. To by se však po velice krátké chvílí stalo až neskutečně nudným nebýt min, které jsou nenápadně zabudovány a došlápnete-li na ně, odeberou vám okamžitě část zdraví. Chcete-li se jim vyhnout, musíte ustavičně sledovat, kam následně došlápnete, neboť přítomnost miny je označena pouze drobným ornamentem, který se dá velice snadno přehlédnout, poněvadž splývá s podlahou. Zpravidla se však nacházejí ukryty za některou z krabic či v blízkosti lékáren nebo beden, z nichž získáváte náboje. Rány, které došlápnutím na minu utržíte, vám budou pomáhat alespoň částečně léčit všudypřítomné lékárničky, kterých je zde dostatek. Naštěstí však existuje možnost, kterak se miny násilně zbavit - a to odstřelit jí za pomocí zbraně, kterou nosíte neustále při sobě. Intruder Alert Úspěšnost zneškodnění však ve velké míře závisí na vašem skill levelu, jenž se vám automaticky vylepšuje otevíráním nových dveří či třeba právě likvidací min.

Jak jsem již nastínila v úvodu, hra se po několika málo minutách pozvolna stává stereotypní až nudnou, neboť postrádá prvky, které by hratelnost v pokročilejších částech hry oživovaly a nutily by hráče k neustálému postupu kupředu. Ač se hra řadí mezi novější výtvory, samotná grafika vzbuzuje spíše dojem poněkud staršího počinu, ovšem to byl záměr tvůrců, kteří se netají s tím, že se nechali inspirovat hrou jako je Wolfenstein 2D a další. I přes to však nepostrádá svůj osobitý charakter a cit pro detail. Jste-li tedy zarytým fanouškem RPG, neměli byste Intruder Alert za žádnou cenu minou a to i přes to, že vám neposkytne zábavu na několik hodin.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚČETNÍ HLAVNÍ KNIHY S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 38 000 Kč

Najdete na iDNES.cz