Inside the Beast - krvavá akční řežba

  12:00aktualizováno  12:18
Hledáte nějakou zajímavou akční střílečku, kde byste se mohli v poněkud netypickém prostředí vyřádit na několika desítkách polomrtvých potvor? Pak zkuste Inside the Beast, rozhodně vás nezklame!
30

Inside the Beast

Platforma: Freeware
Výrobce: OTS Software

Stáhnout

Indise the BeastJdete sami a jediné co vás obklopuje je tma, tma že si nevidíte ani na konečky vlastních prstů. Baterku pochopitelně nemáte, o to víc vás tedy vystraší podivné zvuky ozývající se z povzdálí. Říkáte, že je to scéna jako vystřižená z toho nejhoršího snu nebo snad z nějaké té pořádně hororové hry? Jestliže se bojíte rádi a polomrtvých monster se ani v nejmenším nezaleknete, pak vás jistě potěší dnešní jednoduchá odreagovačka Inside The Beast.

Kdo by neznal oblíbenou klasiku jménem Moorhuhn, jejíž hlavní a vpodstatě také jedinou náplní je bezhlavé střílení všeho, co na obrazovce vidíte, což vyžaduje nejen hbitost pohybu vaším myšítkem, nýbrž především co možná nejpřesnější mušku.

S trochou nadsázky by šlo také dnešní hru označit jako jakýsi klon této slepičkovské klasiky, ovšIndise the Beastem nachází se zde hned několik odlišností. Ta první je patrná jistě na první pohled a je to zpracování, které je v případě Inside the Beast plně v 3D, což může být pro někoho kladem. Ovšem grafika není rozhodně všechno, což pro tuto damesku platí takřka dvojnásob, neboť její hratelnost se s tou chytlavostí Moorhuhn srovnávat ani při nejmenším nedá.

Nyní přistupme k tomu, oč tady vlastně běží. Ačkoliv by to tak po úvodu mohlo působit, neocitáte se ve spoře osvětleném prostoru, nýbrž ve vcelku rozlehlé a dosti spletité kanalizaci, která se však nachází ve světě zcela odlišném od toho našeho, neboť je obývána dosti podivnými monstry, které bez ustání dychtí po vašem životě a vám tedy nezbývá nic jiného, než se bránit, neboť útoky jsou vskutku intenzivní a vaše energie díky nim ustavičně ubývá. Jistě je vám tedy jasné, co se stane ve chvíli, kdy její stav klesne z počáteční stovky na nulu.

Aby k tomu však nedošlo příliš brzo, je třeba pořád útočit. To vám bude dovoleno bohužel pouhou jednou zbraní, jíž je jakási velice jednoduchá kuše. KromIndise the Beastě samotné jednoduchosti je další z jejich nevýhod fakt, že prakticky nikdy přesně nevíte, kam jejím prostřednictvím střílíte, což je vcelku škoda. Asi stejně široká jako škála použitelných zbraní je rovněž variabilita nepřátel. Ti se totiž po celé hře nacházejí dohromady tři druhy, přičemž prvním je poloprůhledná paní, druhou bezmasý kostlivec a třetí a nejspíše také nejohavnější je polorozpadající se muž, jehož tělo se po zabití rozprskne na všechny strany. Nutno dodat, že se to děje bez přítomnosti jakýchkoli uchvacujících efektů.

Je čas si tedy všechno pěkně shrnout. Máme tu jednu bezhlavou akční řežbu, kde své protivníky likvidujete pouhou jedinou zbraní, jejich variabilita je vskutku malá a to vše je navíc zasazeno do dosti podivného narůžovělého prostředí. Je vám tedy jistě jasné, že Inside the Brady žádným zázrakem nebude, a rozhodně se nemýlíte. I přes to věřím, že mnoho lidí potěší a dokonce snad i na několik minut zabaví.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz