Inside My Radio vás naučí držet tempo

  15:00aktualizováno  15:00
Muzikální arkáda Inside My Radio je hra, ve které bude vaším úkolem pečlivě naslouchat rytmice doprovodné hudby a plánovat pohyby hlavní postavy. Může se totiž pohybovat jen v taktu elektroniky.
70

Inside My Radio

Platforma: Freeware
Výrobce: TurboDindon

  • skvělá elektronická hudba
  • originální nápad
  • i to prostředí je vlastně dost pohledné
  • kdo nedokáže udržet rytmus, má smůlu

Stáhnout

Inside My Radio | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Inside My Radio

V muzikální skákačce Inside My Radio jste nuceni užít všech svých hudebních schopností k tomu, aby vaše akce ve hře byly načasovány tak, že jsou synchronní s rytmikou a beaty, které hrají na pozadí. Hráč tak musí odposlouchávat a vžívat se do muziky a postupovat v souladu s jejím tempem. Sám se tedy stává dalším prvkem hudební složky.

Inside My Radio

Nejspíše je nutné všechny hráče před stažením Inside My Radio varovat. Pokud máte problém (tak jako já) s rytmikou, nedokážete najít v sebejednodušší skladbě záchytný bod, jste mimořádně špatní bubeníci a navíc vám dělalo v hodinách českého jazyka problém rozebrat v jakémkoliv slově fonémy a rytmus, pak vám Inside My Radio bude působit veliké potíže. Talent k zachycení rytmiky je totiž v této hře dovedností zcela esenciální.

Inside My Radio

Inside My Radio je vlastně poměrně ortodoxní arkáda-hopsačka. Má velmi pohlednou a moderně čistou grafiku a třeba tancující pružinky na pozadí každé obrazovky jsou naprosto dokonalé, ale je to právě základní myšlenka, která dělá z této hry cosi unikátního. Ve hře totiž nehraje hudba, jen základní beaty, neboli prvky udržující tempo. Hudbu samotnou vytváří až hráč svými akcemi.

Už jen při základním pohybu vydává elektronické zvuky a co teprve při výskoku, krátkém letu nebo odrážení se od stěn. Všechny hráčovy akce vytvářejí a doplňují hudební kulisu celé hry a překvapivě se to dá dost dobře poslouchat.

Inside My Radio

Postava nemůže vykonávat všechny své akce jen tak, jinak by hudba byla disharmonická, je tedy možné jednat jen v momentě, kdy vám to rytmus dovolí. Jinak řečeno, není možné skočit, či udělat cokoliv jiného, než ve chvíli, kdy se to hodí do taktu.

Jenže kromě samotné hudby hra neobsahuje žádný ukazatel, kdy tomu tak je a tak ti z nás, kteří v hudební výchově vyfasovali vždycky jen triangl, mají smůlu. Pro ně bude Inside My Radio devátým kruhem pekla. Postava tak občas skočí, ale mnohem častěji prostě ne a spadne z vysoké plošinky zpátky dolů a hráč musí začínat znovu.

Inside My Radio

Inside My Radio je unikátní hra, o tom není pochyb. Kromě pohledné grafiky a vynikající hudby (která je vynikající i v případě, že jste podobně neschopní hráči, jako já) je to její originální základní myšlenka, díky které si celý titul zapamatujete.

Jenže, jak už to bývá, tato myšlenka sebou nese jak pozitiva, tak i cosi nepříjemného. Polovina rytmiku neslyšících hráčů tak bude hru proklínat, ale ta druhá si ji dost dobře užije. Jen doufám, že patříte k druhé kategorii.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz