Mrtvý král vám v nádherné In Requiem přečte epickou báseň

  14:00aktualizováno  14:00
Hledáte-li boj, hledejte dál. Chcete-li prožitek, poslouchejte. In Requiem je krásná adventura z vlastních očí s chytrým dějem a celkově bezchybnou produkcí. Pokud máte otevřenou mysl, nadchne vás svou myšlenkovou hloubkou a epikou.
95

In Requiem

Platforma: Freeware
Výrobce: Alberto Carrillo

  • překrásná grafika, skvělá hudba
  • založeno na reálně existující básni P. B. Shelleyho
  • epický zážitek
  • výborný vypravěč
  • mechanika zamrzání obrazu
  • škoda, že je to tak krátké

Stáhnout

In Requiem | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

In Requiem

I mezi hrami zdarma se dá narazit na takové, jejichž produkce je na profesionální úrovni. Překrásná In Requiem patří mezi těch několik málo vyvolených her, které vypadají, zvučí a hrají se jako prvotřídní a hlavně komerční tituly. Zasněžený a ztracený chrám uprostřed hor vypráví svůj melancholický příběh a pouze člověk naprosto bez schopnosti prožívat emoce může odejít nedotčen.

In Requiem

In Requiem je explorační hra z pohledu vlastních očí. Hlavním úkolem je tedy prozkoumávat prostředí. A že je na co se dívat. Zpola zamrzlé moře omývá kamenitou pláž, hory kolem vás ve vichřicích promlouvají svým temným hukotem a ve skále ční vytesán majestátní chrám, hrobka patřící nejmocnějšímu z králů dávných věků. Račte vstoupit.

In Requiem

Svou emotivní a nostalgickou atmosférou a trošku i grafickým vzezřením hra velmi připomíná geniální Journey. Přispívá k tomu i zasněná hudba, která vám hloubání po chodbách chrámu zpříjemňuje. In Requiem ovšem není založena jen na procházení prázdných (ačkoliv přenádherných) místností. Kvůli všudypřítomné zimě se vám z krve v žilách pomalu stává ledová tříšť.

In Requiem

Proces zamrzání je znázorněný pomalu se rozšiřující námrazou z rohů obrazovky. Jakmile se dotkne středu, zbude z vás zmrzlík. Zabránit tomu se dá tím, že co nejrychleji cestujete mezi zvláštními svatyněmi, sochami, které vás jednorázově „odmrazí“. Každá socha přitom znázorňuje jiný příběh či situaci. Při použití vám mužný hlas vypravěče poví sloku z básně, jejíž význam zprvu nechápete.

In Requiem

To proto, že svatyně nemusíte navštěvovat v přesně daném pořadí a sloky tedy slyšíte zpřeházeně. Teprve v závěrečné animaci je báseň složena do celku a je vám povězena celá a v plné kráse. Nebudu prozrazovat, ale je to docela epický zážitek, ačkoliv se vlastně nic moc nestane.

In Requiem

In Requiem je nádherná hra a to jak navenek, tak vnitřně. Má svou duši ta je moudrá. Moudrá, nostalgicky zaprášená a zamrzlá v tisíciletém ledu. V prvé řadě jde o zážitek a teprve pak o hru. Zážitek je to velký. A nemusíte ani mít Oculus Rift, na který byla hra původně stavěna. Škoda jen, že celá ta nádhera je v plné kráse vyjevena tak za deset minut herního času.

Zde ke stažení i verze pro Mac OS.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz