Doporučujeme

Ildefonse

Ildefonse překvapuje atmosférou v „profláknutém“ žánru

  • 0
Vkročte do audiovizuální hostiny v podobě hororu Ildefonse, u kterého se atmosféra dá krájet. Odvážíte se rozkrýt tajemství na první pohled spořádané rodiny?
85

Ildefonse

Platforma: Freeware
Výrobce: a4ndr3c

  • audiovizuální hostina
  • děsivé
  • atmosféra je skvělá
  • neoriginální
  • někomu může vadit filtr, který rozmazává obraz při pohybu

Stáhnout

Z hlediska zpracování a atmosféry je Ildefonse velmi podařený příspěvek do početné rodiny hororových her z pohledu první osoby. Atmosféra konstantního napětí je podpořena několika skriptovanými infarktovými momenty a především zvukovou kulisou, se kterou si někdo skutečně vyhrál.

Ildefonse

Skoro by se až chtělo říci, že zápletka Ildefonse je naprosto tristní. V podivném a strašidelném činžovním domě zemřelo v nedávné minulosti několik členů na první pohled zdánlivě normální rodiny a další se pohřešují.

Vy jste v roli hlavního hrdiny odhodláni přijít celé záležitosti na kloub a hlavně ve starém, skřípajícím domě nalézt poslední vůli jednoho ze zmizelých. A kromě toho zjistíte, že rodina asi nebyla tak klidná a spořádaná, jak se o ní říkalo.

Ildefonse

Dějová zápletka je zkrátka příšerně generická. Na druhou stranu, co se ještě na tomto poli dá vůbec vymyslet? Důležité je, že vše kolem je strhující a intenzivní.

Vezměme si třeba grafickou stránku. Ač se oči dívají sebelépe a hráč je šťoura, nenajde jediný nedostatek. Někomu může vadit podivný grafický filtr, který halí celou obrazovku a má navozovat dojem archaičnosti, či použití silného rozmazání obrazu při prudkém pohybu, ale i tento aspekt hry je dokonale zvládnutý.

Ildefonse

Skvělá hra světel a stínů, ostré textury a nakonec také fakt, že hráč vidí vlastní nohy a tělo při pohledu dolů a lem klobouku při pohledu vzhůru jen dokazují, jak velkou péči autoři tomuto projektu věnovali.

Stejně je to i po stránce zvukové. Tady bych byl možná ještě oslavnější. Ozvučení je zkrátka brilantní. Skvěle zní všechno od zvuků kroků, které se v koridorech odrážejí od stěn, až třeba po skřípání dřeva, děsivé výkřiky nebo jen takové drobnosti, jako je roztomilé odkašlávání hlavního hrdiny.

Ildefonse

Ildefonse je podivný název, ale skrývá velmi povedenou hru se skvělým zpracováním, především v audiovizuální oblasti. Starobylý, na první pohled trouchnivějící dům je "oživen" způsobem nevídaným a po stránce atmosféry je hra jednou z těch, u nichž tento prvek dosahuje maxima. Škoda jen kratší herní doby a slabého příběhu.

zdroj: www.youtube.com

Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

  • Nejčtenější