Icon Shuffle – potrapte své mozkové závity!

  12:00aktualizováno  2. července 11:39
V dnešní logické hříčce bude vaším úkolem poskládat obrázky přesně podle předlohy. Jestli to zní jako jednoduchý úkol, sami brzy zjistíte, že tomu tak zdaleka není. Chcete-li si vyzkoušet svůj důvtip, pak čtěte dále!
60

Icon Shuffle

Platforma: Freeware
Výrobce: Mike Smith

Stáhnout

Icon ShuffleLogické hry měly vždy své místo v srdcích hráčů. Je tomu právě díky výzvě, kterou všechny nabízí. Je totiž nutné pořádně přemýšlet a porazit tak protivníka v podobě hlavolamu či něčeho podobného a tím získat vytoužené místo v listině nejlepších hráčů. Nejinak je tomu i v dnešní hře, která je klasickým zástupcem logických rychlíků. Jak již z názvu vyplývá, bude Vaším úkolem posouvat obrázky tak, aby nakonec vytvořily stejný obrazec jaký tvoří předloha. Způsob, jakým budete jednotlivé obrázky přemisťovat je předem daný. Vždy budete otáčet čtveřici, a to buď po směru, nebo proti směru hodinových ručiček. Ovládání je natolik skvělé a intuitivní, že si ve hře vystačíte pouze s myší. Pravé tlačítko otáčí čtveřici vpravo, tedy po směru hodinových ručiček, levé přesně obráceně. Nic složitého v tom není a během několika málo kliknutí už budete mít ovládání v krvi.

Icon ShuffleVelkým plusem je, že počet otočení není nijak limitován, záleží pouze na Vás, jestli to na obrazovce pořádně roztočíte, či budete raději rozvážně přemýšlet nad každým tahem. Hře totiž záleží pouze na jediném, a to na času. Na každý level máte pouze devadesát sekund. Ze začátku je to doba opravdu dostačující, ale už v pátém levelu se může stát, že se odpočítávání nebezpečně přiblíží k obávané nule. To by byla jistě velká škoda skončit tak brzy kvůli tomu, že zrovna nemáte to štěstí a nedaří se Vám přijít na řešení daného problému. Proto tato hra nabízí jednu velmi zajímavou možnost a tou je zastavení času. Smíte to sice udělat jen třikrát za hru, ale i tak je to významná pomoc, zvlášť zmíním-li fakt, že čas je zastaven navždy, nebo přesněji řečeno jen do doby, než dokončíte daný level. Ke všemu za každou tisícovku bodů získáte jedno zastavení času navíc, takže ostřílení řešitelé hlavolamů mohou dosáhnout skutečně velmi pokročilých úrovní v této hře.

Menší vadou na kráse této jinak vynikající hry je absence jakékoliv hudby. Přitom nějaká ta uklidňující a podbarvující skladba by jistě neškodila, spíše naopak. Na druhé straně velkým plusem je příjemné a líbivé grafické zpracování. Icon Shuffle Typy obrázků, které budete otáčet se také pořád mění, takže tu potkáte všemožné druhy ovoce, také ryby nebo dokonce různě tvarované hvězdy vyvedené v několika barvách. Čím dále ve hře postupujete, tím více předmětů je nutné správně seřadit. Samozřejmě také stoupá jejich rozmanitost a aby toho nebylo málo, zadaná předloha také mnohdy vypadá velice zajímavě. Často je problém orientovat se kam která věc patří a někdy se stává, že se snažíte dostat jednu modrou hvězdičku do levého dolního rohu a až ve chvíli kdy ji tam máte zjistíte, že tam vlastně nepatří. Inu, život řešitele hlavolamů je těžký a nelze to klást za vinu hře. A jak tedy Icon Shuffle dopadl ve výsledném hodnocení? Sečteno a podtrženo, vychází mi to na pěknou šestku. Přeci jen, převratná hra to není a zas tak dlouho u ní nevydržíte. Milovníci logických rychlíků si ale můžou nějaký ten bodík přičíst, protože pro ně je tato hra přímo povinností. Tak směle do toho!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

20 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz