I Love You - valentýnská hra

aktualizováno 
Máte někoho rádi a záleží vám na něm? Proč to nevyjádřit dnes docela moderním způsobem - počítačovou hrou, jako je tomu v případě této poměrně vkusné arkády.
68

I Love You

Platforma: Freeware
Výrobce: Miroslav Malesevic

  • nekýčovitá hra s tématikou lásky
  • slabá hratelnost

Stáhnout
I Love YouNe každý má rád Valentýna. Svátek zamilovaných většinou nechává zejména nezadané tak trochu v depresi. Autoři soutěže na jednom zahraničním serveru očividně nemají s 14. únorem žádné problémy a díky tomu také přišli se soutěží, u níž se daly očekávat lehce kýčovité projekty. Ostatně mělo jít o hry přímo určené milovaným osobám daných vývojářů. I když většina projektů skutečně přišla zabarvena do světle červené barvy s plnou výbavou srdíček.  

I Love You je ale trochu jiný. Pravda s titulem si autor příliš hlavu nelámal, což by mohlo někoho odradit. Na druhou stranu se jedná z dosud dostupných projektů o jeden z nejoriginálnějších. Vedle tuctové arkády totiž nI Love Youavrch nabízí také trochu toho skrytého smyslu. Zároveň bych tedy hned zkraje upozornila, že pokus se řadíte k vyznavačům casual titulů, raději dejte od hry ruce pryč. S největší pravděpodobností byste totiž odešli ohromně zklamaní.  

První obrazovka místo příběhu nabízí jen jednoduchou a vše říkající větu. Nejspíše to má něco společného se samotným autorem, který vzhledem k tomu, že danou (asi slečnu) miluje, pokusí se jí to v následujících krocích dokázat. A to již začíná první herní obrazovka, která jasně napovídá, že I Love You není nic jiného než arkáda. Hlavním hrdinou je, no přeberte si to sami – pokud celou hru správně pochopíte a dohrajete, nejspíše vás to samotné napadne. Než ale dojdete až I Love Youk tomuto poznání, bude třeba proskákat ne zrovna dlouhou trasu. Ta sestává z klasických arkádových prvků jako jsou krátké plošinky, která čas od času vytvářejí schody a mnoho dalšího. Jinak je také řada velkých plošinek s mezerami mezi, kam se můžete propadnout. Na životy se zde ale nehraje, proto se není potřeba bát. Jediné o co přijdete je pouze několik sekund času, což zde také nehraje nijak výraznou roli. Důležité je dojít až k pomyslnému konci, kde si s vámi chvíli předtím hlavní hrdina tak trochu popovídá, aby vám následně nepřímo položil malý úkol či snad rébus, na který byste mohli po chvíli snažení přijít. Ostatně pokud jste celou hru pochopili, budete nepochybně úspěšní. Takovou malou nápovědou může být, že hra je obecně doporučovaná spíše až pro dospělé jedince. 

Grafika je na první pohled zajímavá, velmi brzy ale sami zjistíte, že se vlastně všechny motivy dokola opakují a až na několik málo barev se ničeho nedočkáte. Po cestě sbíráte rudé pusinky a pohybujete se po stále stejném prostředí. Celkově tedy hra se zajímavou myšlenkou ale už o poznání slabší hratelností a délkou.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

68 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz