Hunt on Foxes - stopujte lišky

  12:00aktualizováno  25. listopadu 7:26
Je podzim, venku je slabě řečeno nevlídné počasí, pomalu se blíží svátky klidu a míru a máte chuť trochu zvolnit. Co s tím? Zkuste si procvičit mozek. Třeba právě dnešní logickou hrou, ve které musíte nalézt schované lišky. Nezapomeňte si svoji brokovnici, co kdyby měla některá z lišek vzteklinu a pokousala vás?

Hunt on Foxes

Platforma: Freeware
Výrobce: Gladiators software

Stáhnout

Hunt on FoxesKdyž se řekne Rusko, člověku se vybaví spousta věcí. Třeba Puškin, Bulgakov, vodka, warezové servery, hudební piráti, skvělí hackeří, Tetris... A vida. Tetris. No vidíte, tak jsme se sice oklikou, ale přece jen nakonec dostali k tématu, okolo něhož se točí celý tento server - ke hrám. Tetris je klasika, kterou asi jen málokterá logická hra dokáže v budoucnu překonat. Taková klasika se z Hunt on Foxes nestane. Ale nechejme sentimentálních vzpomínek a vrhněme se na lov lišek.

Když sem poprvé hru nainstaloval a spatřil, smutně sem si povzdechl. "Další klon hledání min.", napadlo mne. Hru jsem spustil, odehrál dvě nebo tři hry a hned sem ji zase zděšeně vypnul. Nechápal sem podle jaké logiky a pravidel se hra řídí, připadalo mi to jako nějaké zběsilé klikání na hrací pole a hledání několika lišek. Instalační soubor sem sice smazal, ale hru neodinstaloval. Když sem ji asi po dvou týdnech našel na disku, rozhodl sem se věnovat jí trochu svého času a hle, po chvíli pozorování sem zjistil, jak se věci mají. Pravda, kdybych předtím nahlédl do manuálu, mohla tu být tato hra již přede dvěma týdny, ale já mám svou hrdost, do manuálů se nedívám a pak někdy nechápu...

Hunt on FoxesVaším úkolem je najít všechny lišky, které se na hracím poli skrývají na co nejmenší počet pokusů. Počet lišek lze nastavit v rozmezí 4-9. Hraje se na hrací ploše 10x10 polí. V případě že netrefíte na lišku, odkryté pole odhalí nějaké číslo. Toto číslo značí, kolik lišek se schovává směrem doleva, doprava, nahoru, dolu a všemi směry šikmo od tohoto bodu. Pokud naleznete lišku, automaticky se číslo o hodnotu jedna sníží. Při hře je tedy nutné sledovat různé čísla, dělat si pomyslné přímky a v případě že se protínají, je zde jistá (ale většinou ne 100 procentní) pravděpodobnost, že právě v takovém bodu se liška nachází. Deset nejlepších hráčů se zapíše do tabulky, zde je vhodné podotknout, že svou tabulku má každá z šesti obtížností.

Pokud jste z mého podání nepochopili princip či pravidla, zkuste kliknout na první obrázek, ten by vám mohl něco málo osvětlit, dále je u hry k dispozici anglická nápověda, tudíž vládnete-li tímto jazykem je možné odzkoušet si své znalosti. Hunt on Foxes je hra nenáročná, klidná a rychlá, takže se v krabičce s nápisem ‚Hry na pět minut' určitě neztratí. Oproti minám z OS Windows je tato hra krapet složitější, protože musíte brát v úvahu fakt, že všechna čísla se vztahují k přímkám v osmi směrech, přesto lze říci, že v principu se jedná o podobnou hru, proto milujete-li miny, nemusíte již na nic čekat, žádného dalšího zásadního sdělení k této hře se již nedočkáte, a klidně už rovnou stahujte.

Hunt on FoxesV upoutávce na článek sem psal cosi o brokovnici, té se v této hře nedočkáte, takže pokud vaše dítě aspiruje na členství v klubu Mensa, lze mu hru doporučit, ale jinak si myslím, že tato hra je určena hlavně těm starším a nebojme se to říci, možná i těm odrostlejším, které nevzrušují hry plné brutality a krve. Grafické provedení hry patří do lepšího průměru a zvuky či hudba se ve verzi kterou sem měl k dispozici nevyskytovali, tudíž je ani nemohu hodnotit.

P.S. Ve chvíli kdy byla recenze hotová, zbylo jen stáhnout hru. Bohužel autoři se hrou učinili několik věcí. Změnili název na Fox Hounting, přidali zvuky a hudbu a taktéž změnili status hry z FREEWARE na SHAREWARE. Po dlouhém hledání se mi podařilo sehnat alespoň freewarovou betu(0.5) hry, která je zde recenzovaná. Naštěstí se v ničem neodlišuje od té recenzované verze. A pak že je psaní recenzí sranda... :)

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz